فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

کورتنی لاو: بازیگری را به خاطر یک مشت اتفاقات مرتبط با MeToo رها کردم

 

 

کورتنی لاو، بازیگر نقش اصلی فیلم Hole در یک پست اینستاگرامی افشا کرد بعد از تجربه آنچه یک مشت حوادث مرتبط با MeToo خواند، ترجیح داد بازیگری را کنار بگذارد.

او نوشت: به لطف مایلس فورمن، چند سالی به یک بازیگر حرفه ای و ستاره سینما تبدیل شده بودم که البته فوق العاده جذاب بود.

فورمن در سال 1996 از کورتنی به عنوان بازیگر نقش اصلی فیلم The People vs Larry Flynt استفاده کرد. نقشی که بازی در آن برای کورتنی نامزدی گلدن گلوب را به همراه داشت. این بازیگر در فیلم Man on the Moon فورمن، محصول 1999 نیز ایفای نقش کرد.

لاو گفت: من عاشق بازیگری هستم اما بعد از مشاهده رفتار برخی از آدم های صنعت سینما دیگر نتوانستم به کارم ادامه بدهم. احساس می کردم کسی حرف من را درباره آنها باور نخواهد کرد و این آزارها نیز تمام نخواهد شد. بنابراین بازیگری را رها کردم و از تصمیمی که گرفتم راضی هستم.

 

 

با اینکه کورتنی لاو پیش تر درباره سوء استفاده بعضی غول های سینما از قدرت شان صحبت کرده و حتی در سال 2005 به بازیگران هشدار داده بود از هاروی واینستین، تهیه کننده بی آبرو، دوری کنند، اما این بار توضیحات بیشتری درباره اتفاقاتی که خود تجربه کرده بود، ارائه نکرد. لاو افزود: قطعا بعضی وقت ها دلم برای بازیگری تنگ می شود؛ برای سبک یک کارگردان بزرگ که فکر می کنم یکی از باشکوه ترین تجربه هایی است که یک زن می تواند داشته باشد. همه آنچه شهرت با خود می آورد جذاب، سرگرم کننده و دوست داشتنی است. اما اعتماد به یک کارگردان بزرگ؟ این یکی از عمیق ترین تجربه هایی است که داشته ام.

لاو بعد از وقفه ای طولانی، سرانجام با نقش های کوتاه به حرفه مورد علاقه اش بازگشت و در فیلمی که درباره برادران مندز، که در سال 1989 به جرم قتل والدین خود محکوم شدند، ساخته شد نیز ایفای نقش کرد. او اخیرا اعلام کرد روی یک آلبوم موسیقی کار می کند و ضمنا خبر داد ممکن است بار دیگر عوامل فیلم Hole   برای ساخت قسمت دوم این فیلم دور هم جمع شوند. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست