مقالاتمقالات اجتماعی

کودکان مهاجر از فقر آغاز می کنند اما از کانادایی ها سبقت می گیرند

 

شاید آنها در فقر بزرگ شوند، اما احتمال تحصیل در مقاطع عالی و دستیابی به موفقیت های اجتماعی و اقتصادی آنها در بزرگسالی بیشتر است. از کودکان مهاجر حرف می زنیم.

گزارش جدید اداره آمار کانادا نشان می دهد احتمال اینکه کودکان مهاجری که پیش از 15 سالگی وارد کانادا می شوند، از خانواده های کم درآمد آمده باشند، دو برابر بیشتر از همسالان کانادایی آنها است. با این وجود، احتمال راه یافتن آنها به دانشگاه و کسب درآمد بالاتر در 30 سالگی نیز نسبت به کانادایی ها همسالشان بیشتر است.

بررسی پایگاه داده های مهاجران کانادا در سال 2018 نشان داد در حالی که پیشینه 32 درصد کودکان مهاجر به خانواده های کم درآمد بر می گردد، تنها 15 درصد کودکان کانادایی در چنین شرایطی قرار دارند.

اما در همان سال، از افراد غیر کانادایی 20 ساله ای که پیش از 15 سالگی به کانادا مهاجرت کرده بودند، 70 درصد در کالج ها و دانشگاه ها ثبت نام شده بودند. این در حالی بود که تنها 56 درصد از جمعیت 20 ساله های کانادایی قصد ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه را داشتند. طبیعتا تحصیلات بالاتر مساوی شانس بیشتر برای داشتن شغل بهتر و کسب درآمد بیشتر است.

همچنین، در حالی که در سال 2018 میانگین درآمد افراد 25 ساله در کانادا 29710 دلار بود، میانگین درآمد فرزندان مهاجران 30300 دلار اعلام شد.

 

 

در میان جمعیت 30 ساله نیز، در شرایطی که داده ها میانگین درآمد کلی این گروه سنی را در کانادا 41810 دلار نشان می داد، این میانگین در بین غیر کانادایی هایی که از کودکی به کانادا مهاجرت کرده بودند، 47400 دلار بود که حاکی از اختلاف قابل توجه 13.4 درصدی است.

مقایسه این داده ها نشان می دهد فاکتورهایی مانند فرصت تحصیل در سیستم آموزش کانادا و تسلط بر زبان رسمی کشور به کودکان مهاجر امکان می دهد در بزرگسالی نه تنها در شرایط مساوی با همسالان کانادایی خود قرار بگیرند که حتی آنها را پشت سر گذاشته و از آنها جلو بزنند.

در این گزارش اختلاف بازدهی کودکان مهاجر در بزرگسالی بر اساس جنسیت نیز مورد بررسی قرار گرفته است. بررسی داده ها حاکی از آن است که در سال 2018، 74 درصد دختران 20 ساله مهاجری که از کودکی به کانادا آمده بودند، در کالج یا دانشگاه ثبت نام کرده بودند، در حالی که این میزان در پسران 65 درصد بود. در واقع دختران مهاجر با مشارکت 74 درصدی خود در تحصیلات دانشگاهی، از همتایان کانادایی خود، با 62 درصد مشارکت دختران و 50 درصد مشارکت پسران کانادایی، نیز جلوتر بودند.

از نظر درآمد نیز، دختران مهاجر 30 ساله، که از کودکی در کانادا زندگی کرده بودند، به طور توسط سالانه 43 هزار دلار درآمد داشتند که با اختلاف 8 هزار دلاری، دختران همسال کانادایی خود را پشت سر گذاشته بودند.

با این وجود، آنها نسبت به پسران مهاجری که در کودکی وارد کانادا شده بودند، درآمد کمتری کسب می کردند. متوسط درآمد این گروه 51 هزار دلار بود و این در حالی بود که میانگین درآمد کل جمعیت 30 ساله مرد کانادا 48 هزار دلار در سال 2018 گزارش شده بود.

بر اساس گزارش اداره آمار، این اختلاف درآمد بین زنان و مردان تاییدی است بر نتیجه مطالعه دیگری که نشان داد در کانادا زنان، با تحصیلات و شغل مشابه، درآمد کمتری نسبت به مردان دریافت می کنند.

اداره آمار در پایان گزارش خود اعلام کرد داده های سال 2018 در آینده به عنوان معیاری برای مطالعه تاثیر پاندمی کووید-19 بر بازدهی کودکان مهاجر، از جمله کودکانی که در دوران پاندمی وارد کانادا شدند، از جهت طول مدت لازم برای سازگاری با محیط و همچنین عملکرد اجتماعی- اقتصادی در درازمدت، استفاده خواهد شد

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. This is the best evidence that shows in their own countries anti Liberal Democracy groups & Russian Marxists lie about Capitalist countries گفت:

  http://www.iran-emrooz.net/index.php/news1/89011/
  نامه سرگشاده جمعی از ایرانیان به رییس جمهور فرانسه
  ( ۱۲ نفر ، بختیاریست های گوادلوپیست و ملیون سرگردان الوده به ذهنیت گوادلوپیسم ، گیر کرده در کودتای ۲۸ مرداد ، همکارمارکسیسم لنینیسم توده نفتی )،
  – که هرگز نامه ای به پوتین و مارکسیست های ورشکسته بولیواری و مزدوران ادم کش بعثی در ۴۱ سال گذشته ننوشتند!
  – اصلا نگران غارت خزر و بازی مافیایی روس ها با آمنیت ملی ایران و حاکمیت ملی و منافع ملی ایرانیان در ۴۱ سال گذشته نبوده اند ،
  – روسیه ای که همه چیز مملکت را در قرارداد ۲۰ ساله (شبیه همین ۲۵ ساله چین ) و قراردادهای سری دیگر , غارت کرد ،
  و این جنده پیر پلاسیده ( ایرانستان به جا مانده از دوران پر افتخار تمدن بزرگ امریکایی شاه ) را حالا داده اند به چینی ها ، چون انها
  1) اشغال خور و ریسایکلیست ماهری هستند و میدانند چه گونه از عقرب و سوسک و خفاش .. و پطرو شیمی ، هم مواد غذایی پیدا کنند
  2) و چه گونه بدلی هر چیزی را که امریکای مدرن و اروپای صنعتی دارد ، با دزدی علمی ، بسازند و به جهان عقب مانده نگاه داشته شده توسط شوروی و حکومت های دست نشانده اش) بفروشند و پولدار شوند .
  3) و تازه مورد تحسین و تمجید مزدوران روسیه و ملاها و کمونیست های ورشکسته خجالت زده از فروپاشی ام القرای مسکو و فقر زده فاحشه خانه کوبا ، و به دست و پای امریکای جهانخوار (به گفته همین ها ) افتاده ویتنام ، یعنی منصور ، امیر طاهری ، میلانی ، من و تو ، ایران اینتر نشنال ، کیهان لندن ، …. هم قرار بگیرند .
  اقای رضا پهلوی ( شاهزاده مخلوع به دست خود ) بنا به قولی که مارکسیست های روسی سیاه کلیست همکار ملاها در جنایات ۴۲ سال گذشته و سرکوب کننده مخالفین مرکز اصلی نظام ( اخوندهای روسی ، مارکسیست های اسلامی ، جاسوسان قذافی ، اسد ، و ناصر و صدام ) ، به او داده اند ،
  a) سلطنت و نظام مشروطه را فدای “فدایی های سیاه کلیست روس” کرد بدون گرفتن هیچ امتیازی ،
  b) از همه اصول خودش صرفنظر کرد ، در حالیکه طرف مقابل هنوز از سیاه کل به عنوان حماسه یاد میکند ،
  c) در امریکا ستیزی حتی حاضر نیست مثل ویتنام گه خوردن امضا کرده برود به کاخ سفید (هم اوباما ، هم ترامپ ، هم پرزیدنت بایدن ! ) به امید دریافت کمک هزینه برای ” پنهان کردن ناکارامدی و فساد دستگاه دیکتاتوری کمونیستی مافیایی حاکم “.
  البته باید گفت که اقای رضا پهلوی صرفا قول یک دوره رئیس جمهور شدن را از انها گرفت ،
  دقیقا همان قولی که اینها به ملیون و بازرگان و بختیار و بنی صدر دادند ولی علیه همه انها کودتا کردند و به جای انها (رفسنجانی ، خوئینیها ، موسوی ، محتشمی پور ، نبوی ، عبدی و دیگر مزدوران روسیه را اوردند چپاندند)،
  1) تا خزر را با محتویاتش بدهند به روسیه ،
  2) خاک ایران را لگد مال تروریسم بین المللی پوتین کردند و حمله به کشور ثالث ، سوریه ، کشتار مردم و ویران کردن سوریه ، برای حفظ پایگاه استعماری طرطوس ).
  خنده دار ا ست یک عده از همین ها افتاده اند دوره با جنجال می پرسند چرا خامنف به واسطه مزدور سابق روس لاریجانی و پا انداز و محلل امروز چین ، مؤتلفه انگلیسی که حالا چینی شده ، و همه مزدوران روسیه ( موسوی چی و روحانف و ظریف و سلیمانی و خاتمی و …) که حالا پای مجلس ختنه سوران خامنف و تغییر نام او به “خامن پینگ” ، جشن گرفته اند و می گویند
  – ایشالله گربه است !
  – ممکن است چیزی نباشد ،
  – هنوز که امضا نشده ،
  -شاید برخی مفاد ان اصلا اجرا نشود ،
  بنده را که ۶۰ سال است در میدان سیاست ایران (شاه و شیخ) نظاره گری بی طرف هستم ، یاد اولین امپولی می اندازد که در دوران کودکی ، همه می گفتند چیزی نیست ، اصلا متوجه نمی شوی ، بعد بهت شکلات می دهیم دردش فراموش میشه ، یا حالا بیا تو شلوارت را پایین بکش ، ممکنه دکتر صرفنظر کنه ، ….. می اندازه .
  واقعا باید به حال مردم ایران و کشور ایران گریست . اینها راهزانان تاریخی هستند که چهره مغول و اعراب بادیه و تیمور لنگ و اسکندر و محمود افغان را سفید کرده ا ند .
  مملکتی چنین رها در دستان مزدورانی چنین ابله ، بازیچه هایی چنین دلقک ، در افغانستان و جنوب سودان و کامبوج هم نمی توانید پید اکنید
  این همه وطن فروش ، هم در دولت ، هم در اپوزیسیون قلابی ان ، واقعا در جهان بی نظیر است .
  یکی نمی گوید :
  چرا تمام مفاد مورد نظر ترامپ را که هیچ کدام انها علیه منافع ملی ایران نبود امضا نکردید و این سالهای سیاه دوران این شیخ کثیف روسی حسن روحانی را که دلار را ۱۵۰۰ تومان تحویل گرفت و به ۳۲۰۰۰ تومانی رسانید که ادامه کار را به یک میلیون تومان برای هر دلار ( مثل بولیوار مادورو) خواهد رسانید .
  حالا موشک پرانی و تروریسم پس از برجام و دبه اتش میزنیم “خامنف و خامن پینگ” زمان اوباما هیچ .
  الان پرزیدنت بایدن از شما چه می خواهد که خلاف امنیت و منافع ملی ایران است ؟
  هیچ ؟
  1) موشک نزنید ، (به همسایه ، به پادگانهای امریکا ، به اسرائیل ) – کاملا به نفع ایران نرمال و منافع ملی ایران و امنیت ایران
  2) در عراق و یمن وسوریه و افغانستان تروریسم و دخالت تروریستی نکنید – کاملا به نفع ایران و امنیت منطقه و دولت نرمال ملی
  3) دنبال ساختن یواشکی بمب اتم نباشید – صد در صد به نفع ایران و دولت ملی پاسخ گو به ملت
  a) کدام اینها منافع ملی است ؟
  b) کدام اینها حتی نزدیک به انچه روسیه و چین از شما می خواهد هست ؟
  یک مردک جاسوس روس . یک بازیچه الت دست متوهم اسکیزوفرنیک احمق ، با مشتی جاسوس و کارگزار و ماله کش و فرافکن روسی که گردا گرد او را گرفته اند ، بسیار فجیعتر از شاه سلطان حسین و ناصر الدین شاه در حال نابود کردن مملکت برای روسیه و چین ا ست .
  انوقت کار این جاسوسان روسیه چیست ؟
  توده ای و فدایی ، ملی مذهبی : مین گذآران و اتش تهیه ریزان روسیه هستند در فضای سیاسی ، عقیدتی ، فرهنگی ، اقتصادی ایران ، علیه هر کس و گروه و برنامه ای که:
  1) به سود مردم ایران ،
  2) هم سو با امریکا و اروپا و جهان مدرن دموکراسی لیبرال باشد ،
  3) یا علیه منافع روسیه و کلوپ فاشیست های روسی پوتین .
  جبهه جنگ فعلی ایران :
  جبهه روسیه است در برابر امریکا
  چینی ها یک نیروی تازه وارد هستند برای مصادره کردن ته مانده غارت روسیه امده اند ، ( از این خر مرده ملاهای روسی می خواهند نعلی بدزدند ) هنوز از نظر نظامی ، امنیتی ، طبق پیمان شانگهای ، روس ها در ایران دست بالا را دارند ، مخصوصا اینکه چینی ها دنبال اشغال نظامی نیستند ، توانش را هم ندارند .
  اپوزیسیون ایرانی چه میکند ؟
  – مزدوران روسیه و مارکسیست های روسی افسار این ابلهان ، نادانان ، فریب خوردگان ، خود زنهای دیوانه ، راه گم کردگان بی خرد را در دست دارند
  امروز ایران هیچ تفاوتی با این مقاطع تاریخی و مواضع اپوزیسیون ندارد :
  1) اشغال اذربایجان ،
  2) فتنه کردستان ،
  3) خالی کردن زیر پای مصدق ،
  4) تروریسم روسی جنگلی سیاه کل،
  5) انحراف انقلاب ۵۷ ،
  6) بیرون راندن ملیون ، لیبرال ها ، مجاهدین از صحنه سیاسی ،
  7) اشغال سفارت امریکا و همگانی کردن امریکا ستیزی در ایران ،
  8) جنگ دیوانه های روسی در ایران و عراق ،
  9) بازیهای فریب روسی بد و بدتر ، بازی فریب مذاکره ، بازی فریب “نه مذاکره ، نه جنگ” ، بازی تروریسم و باج خواهی به گمان پشتیبانی پوتین ، بازی مشارکت فعال در تروریسم بین المللی پوتین در سوریه و لیبی و ونزوئلا ،
  10) وا کنون بازی ممانعت از امکان برگزاری یک معامله ساده مثل ویتنام فاسد دیکتاتوری کمونیستی ، یا معاملات چین و روسیه با امریکای پرزیدنت بایدن ، …. لشگر اپوزیسیون قلابی و اپوزیسیون فریب خورده دارند بنزین روی اتش جنگ پوتین با پرزیدنت بایدن میریزند .
  جبهه جنگ فعلی :
  – جبهه پوتینیست های ترسیده و وحشت زده از
  – سیاستمدار کهن امریکا پرزیدنت بایدن است که نه ترامپ است ، نه جرج بوش ، نه اوباما ، نه کلینتون. اما تجربه سیاسی و ابزار کاربردی همه انها را در شرایط بسیار عالی کنونی در دست دارد .
  این میدان یک پیروز قطعی دارد و یک شکست خورده ناگزیر .
  a) پرزیدنت بایدن هم روسیه و چین را وادار به پذیرش مسئولیت جنایاتی که کرده اند ، میکند .
  b) هم مزدوران روسیه و چین (ملاها ، اسد ، مادورو ، لوکاشنکو ، کیم …) را به گوشه رینگ خواهد برد
  c) هم متحدان ، سر به هوای روسیه ، امریکا (عربستان و امارات و قطر و ترکیه و مصر …) را سر جای خودشان خواهد نشاند . اینرا از وحشتی که در اردوگاه روسیه و چین افتاده میتوان دید .
  1) از نامه نوشتن به پرزیدنت ماکرون ، پرزیدنت بایدن دست بردارید
  2) به پوتین و جین پینگ نامه بنویسید و مادورو و اسد
  مضحکه بس است . دست بردارید . اگر مزدور روسیه نیستید ! اگر فقط مثل شاهزاده سابق فریب خورده اید !
  راه برون رفت ایران از مخمصه روسی فعلی که ۸۱ سال است به دقت در ایران برنامه ریزی شده :
  1) جدا شدن از مدار روسیه و چین
  2) بازگشتن به مدار امریکا است
  بقیه مسائل ( دموکراسی ، ازادی بیان ، نوع حکومت ، برنامه برای اینده ایران ) جملگی پس از دو مورد فوق قابلیت اجرا پیدا میکنند .
  هر کس و هر گروهی که نقش روسیه را در همه حوادث ۸۱ سال گذشته نادیده بگیرد ، یا ماله کشی کند ، مزدور روسیه و مسؤل نکبت فعلی است ،
  – چه اخوند روسی باشد ،
  – چه فدایی سیاه کلیست روسی ،
  – چه توده ای نفتی روسی ،
  – چه ملی مذهبی روسی ،
  – چه ملی گوادلوپیست روسی ،
  – چه سلطنت طلب و مشروطه خواه گوادلوپیست .
  در این تردید نکنید.

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست