صفحه اصلی / اخبار / کمیسیونر اخلاقیات دولت فدرال درباره نماینده حزب لیبرال تحقیق می کند

کمیسیونر اخلاقیات دولت فدرال درباره نماینده حزب لیبرال تحقیق می کند

اتاوا- کمیسیونر اخلاقیات دولت فدرال، به زودی تحقیقات خود درباره نماینده مجلس از حزب لیبرال را آغاز خواهد کرد. راج گروال (نماینده مورد اشاره) زمینه را برای شرکت یکی از شرکای کسب و کار و در عین حال حامیان حزب، در میهمانی رسمی که همزمان با سفر ترودو به هند در آن کشور ترتیب داده شد، فراهم کرد.

به گزارش National Post، یکی از میهمانان ویژه راج گروال که ترودو را در سفر به هند همراهی می کرد، یوسف ینیلمز، مدیر شرکت Zgemi Inc. بود، که گروال از آن سود می برد.

برملا شدن این مساله باعث شد نمایندگان احزاب محافظه کار و نیو دموکرات در مجلس، با ارسال نامه ای برای ماریو دیون (کمیسیونر اخلاقیات)، خواستار تحقیق رسمی درباره نقض قانون تضاد منافع یا conflict of interest توسط گروال شده اند.

دیون به گروال تا 4 ماه فرصت داده تا پاسخ کتبی خود را ارائه کند. پس از دریافت پاسخ کتبی و یا پایان مهلت تعیین شده، دیون طی 15 روز، تصمیم نهایی در مورد تحقیق یا عدم تحقیق را خواهد گرفت.
گروال پس از کسب کرسی نمایندگی، ارتباط کاری اش را با Zgemi آغاز کرد و به شرکت مشاوره حقوقی ارائه می کرد.

گروال مدعی است که رابطه کاری و تجاری را قبلا به اطلاع کمیسیون اخلاقیات و کمیته تضاد منافع رسانده بود.

ینیلمز نیز با ارسال ایمیل برای رسانه ها مدعی شد که به دعوت Canada-India Business Council به هند سفر کرده و در میهمانی نخست وزیر شرکت کرده بود. او هدف خود از شرکت در میهمانی را توسعه بیزنس اش اعلام کرد.

http://nationalpost.com/news/politics/ethics-commissioner-takes-step-towards-investigating-liberal-mp-raj-grewal-over-india-trip-invitations

 

همسایه جنوبی

قربانی تجاوز: دانشگاه از 3 ورزشکار متجاوز حمایت کرد!

آمریکا- خبرنگار سابق ورزشی می گوید که سه نفر از اعضای تیم بسکتبال دانشگاه ایالتی میشیگان (MSU)، او را در 18 سالگی مورد تجاوز قرار دادند.

از سال 2010 به این سو، چندین اتهام آزار جنسی به برخی اعضای تیم های ورزشی دانشگاه و حداقل 3 اتهام مشابه به اعضای تیم بسکتبال وارد شده است.

قربانی ضمن خودداری از ذکر نام ورزشکاران گفت که آنها پس از گذراندن اوقاتی در یک بار، او را که با کارت شناسایی جعلی به آنجا رفته بود، فریب داده و به آپارتمان شان کشاندند. آنها به زن جوان گفتند که هم اتاقی اش نیز به زودی به آنها ملحق خواهد شد. اما وقتی به آپارتمان رسیدند، خبری از میهمانی نبود. این زن جوان ادعا می کند که پس از بیهوش شدن در اثر مصرف دارویی که در مشروب اش ریخته شده بود، از سوی مردان جوان مورد تجاوز قرار گرفت.

قربانی مساله را به یکی از مشاوران دانشگاه گزارش کرد. او توصیه کرد که تحت معاینه پزشکی قرار گرفته و با مسوولین دانشگاه تماس بگیرد، تا به ادعایش رسیدگی شود. اما مسوولین ادعاهای او را نادیده گرفته و جانب ورزشکاران را گرفتند. او که دچار اضطراب و استرس شده و نمی خواست با گزارش موضوع جنجال رسانه ای ایجاد کند به پلیس مراجعه نکرد و سکوت اختیار کرد.

اما در ماه اکتبر، آنقدر افسرده شد که ترک تحصیل کرد و تحت درمان روحی و روانی قرار گرفت. زن جوان ادعا می کند که مسوولین دانشگاه ترجیح دادند از ورزشکاران خود حمایت کنند و با متجاوزین برخورد نکردند.

hamidreza-safipour