مقالاتمقالات اقتصادی

کمک مالی دولت به استان ها در روند بازگشایی ایمن

 

به گزارش هافینگتون پست، جاستین ترودو اعلام کرد دولت های فدرال و استانی در مورد میلیاردها دلار کمک برای ادامه بازگشایی اقتصادی در دوران پاندمی به توافق رسیدند. او گفت دولت فدرال 19 میلیارد دلار تحت عنوان توافق بازگشایی ایمن به استان ها برای اموری مانند پرداخت کمک هزینه نگهداری کودک، ردگیری افراد مرتبط با مبتلایان و تامین تجهیزات محافظت شخصی کمک خواهد کرد. همچنین استان هایی که در طول پاندمی با افزایش هزینه و کاهش درآمد شدید مواجه بوده اند نیز مورد حمایت دولت قرار خواهند گرفت. ترودو اوایل ماه ژوئن وعده داده بود دولت فدرال برای کمک به دولت های استانی 14 میلیارد دلار پرداخت کند، اما نخست وزیران بعضی استان ها این مبلغ را ناکافی دانسته و شروط دولت را برای این توافق نپذیرفتند.

برای مثال داگ فورد، نخست وزیر انتاریو، با تخصیص بخشی از این پول به اعطای مرخصی استعلاجی 10 روزه با حقوق به کسانی که احساس بیماری می کنند مخالفت کرد. این بند به منظور جلوگیری از سر کار رفتن افراد بیمار در توافق گنجانده شده بود.

در توافق جدید هزینه مرخصی استعلاجی به عهده دولت فدرال گذاشته شده است.

نخست وزیر منیتوبا، برایان پولیستر، در حمایت از توافق جدید گفت: به نظر من این مساله بسیار مهمی است. ما یک برنامه ملی داریم که نخست وزیر دولت فدرال هم با آن موافق است.

او افزود: من فکر می کنم برخلاف گذشته که گاه نخست وزیران استان ها با هم همکاری نمی کردند، حالا کنار هم ایستاده اند و آنچه را می خواهند به دست می آورند.

 

 

جان هورگان، نخست وزیر بریتیش کلمبیا، نیز مرخصی با حقوق را اقدامی مهم دانست که باعث می شود کسی مجبور به حضور در محل کار با وجود بیماری نشود.

فرانسوا لوگو، نخست وزیر کبک، از دولت خواست این پول را بدون قید و شرط در اختیار استان ها قرار دهد تا هر استان به صلاحدید خود آن را هزینه کند. او همچنین گفت نباید این بودجه صرفا بر اساس جمعیت تقسیم شود، چرا که کبک بیش از هر استان دیگری در دوران پاندمی ضربه خورد.

ترودو گفت در این توافق هفت اولویت مطرح شده که استان ها می توانند با توجه به شرایط خود طی 6 تا 8 ماه آینده کمک هزینه دولت را در این موارد صرف کرده و آن را به اطلاع عموم برسانند. کریستیا فریلند، مشاور نخست وزیر، نیز گفت: در ازای دریافت این پول استان ها باید به استانداردهای مطلوبی از جمله در زمینه انجام تست کووید-19 برسند. ترودو گفت: تا زمانی که واکسن کووید-19 ساخته نشده است، تهدید این بیماری از بین نخواهد رفت.

بسیاری از شهرداری ها نیز ماه ها است نسبت به کاهش درآمدهای اقتصادی و تمام شدن منابع مالی خود اخطار داده و از دولت های استانی درخواست کمک کرده اند. پاندمی موجب تعطیلی مراکز تفریحی، برنامه ها و فستیوال ها و همچنین عدم استفاده گسترده از سیستم حمل و نقل عمومی شده که منابع اصلی درآمدزایی شهرداری ها شمرده می شوند.

برای مثال تورنتو اعلام کرد امسال با 1.35 میلیارد دلار کسری بودجه مواجه است. مونترال نیز 500 میلیون دلار و هالیفکس 85.4 میلیون دلار کسری بودجه اعلام کرده اند.

استفن مک نیل، نخست وزیر نوا اسکوشیا، با استقبال از کمک مالی دولت گفت: استان ها به شدت از پاندمی ضربه دیدند و تا ماه ها نیز اثرات آن را احساس خواهند کرد. حمایت مالی دولت به مرتفع کردن برخی از این مشکلات کمک زیادی خواهد کرد.

مک نیل گفت از کمک مالی دولت در این زمینه ها استفاده خواهد کرد:

  • انجام تست، ردگیری و مدیریت اطلاعات
  • مراقبت های بهداشت و سلامت از جمله در زمینه سلامت روان و اعتیاد
  • کمک به گروه های آسیب پذیر از جمله ساکنان خانه های سالمندان
  • تامین تجهیزات محافظتی
  • هزینه مراقبت از کودکان
  •  حمل و نقل عمومی
  • اعطای مرخصی استعلاجی با حقوق

یکی از مواردی که جای آن در این فهرست خالی است آموزش است که مدیریت آن به عده استان ها است. بسیاری از استان ها در حال بررسی بهترین راه برای بازگشایی مدارس در فصل پاییز هستند، زیرا در صورت ادامه تعطیلی مدارس، بسیاری از والدین نمی توانند به کار خود بازگردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید