اخباراخبار کانادا

کمبود واکسن هپاتیت آ و ب، در کانادا

تورنتو- سفر به مناطق گرمسیری معمولا مستلزم دریافت واکسن بر علیه بیماری های خاص است. اما مسافران امسال ممکن است به دلیل کمبود چند نوع واکسن مسافرتی نتوانند خود را کاملا در برابر بیماری هایی مانند هپاتیت A و B مصون نمایند. امسال کمبود واکسن تب زرد، هاری، هپاتیت A و B وجود دارد.

دکتر فرانک دون، مستقر در هالیفکس می گوید که هفته گذشته فقط یک محموله واکسن هپاتیت A را دریافت کرده است. وی کمبود واکسن را معمول می داند و می گوید که طی 5 سال گذشته، همواره کمبود یکی از انواع واکسن های مسافرتی وجود داشت.

شرکت های داروسازی Sanofi Pasteur و GlaxoSmithKline که انواع واکسن ها را تولید می کنند، کمبود برخی واکسن ها را تایید ولی در عین حال اعلام کردند که برای جبران کمبود تلاش می کنند. مسوولین شرکت Glaxo، افزایش تقاضا را یکی از دلایل کمبود ذکر می کنند. فرآیند تولید واکسن، بخصوص برخی واکسن های مسافرتی، طولانی و پیچیده است و بسته بندی و تحویل آن حدود 36 روز طول می کشد.

مسوولین بهداشتی، دریافت واکسن هایی مانند تب زرد و هپاتیت A و B را به مسافران کانادایی توصیه می کنند. آنان همچنین خودداری از رفتارهای پرخطر، مانند رابطه جنسی با محلی ها و همچنین مصرف مواد مخدر را توصیه کرده و می گویند که در صورت مجروح شدن در سانحه و نیاز به انتقال خون، احتمال سرایت بیماری ها وجود خواهد داشت. همچنین خودداری از نوشیدن آب لوله کشی و سبزیجات و غذاهای خام توصیه می شود.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *