صفحه اصلی / اخبار / کمبود نیروی کار برای کمپانی‌های کانادایی

کمبود نیروی کار برای کمپانی‌های کانادایی

Behnam Marfou

کمبود نیروی کار برای کمپانی‌های کانادایی به مشکلی جدی تبدیل شده به طوری که برخی کارشناسان، شرایط حاضر را بدترین دوره‌ کمبود نیروی کار در 60 سال اخیر، نامیده‌اند.

سایت خبری Global News طی گزارشی به تشریح این شرایط پرداخته است. در این گزارش آمده است: <در دو سال اخیر، نرخ بیکاری در کشور به پایین‌ترین جایگاه خود در طول 40 سال اخیر رسیده است و به این ترتیب میزان فرصت‌های شغلی در پایان سال 2017 تا 470 هزار عدد افزایش داشته است؛ این تعداد فرصت شغلی بدون نیروی کار، نشان دهنده‌ افزایشی حدودا 25 درصدی از آغاز سال 2017 است>.

<دَن کِلی> مدیر عامل <فدراسیون مشاغل مستقل کانادا> یا CFIB می‌گوید کشور از زمان بحران اقتصادی تا به حال، هرگز با کمبود نیروی کار به این حد، مواجه نبوده است. موضوع آنقدرها فراگیر نیست ولی مطمئنا جدی است>.

موضوع کمبود کارگر تنها محدود به یک یا دو استان نیست و در حال گسترش به سراسر کشور است. کمپانی Salmon’s Transfer در شهر <ریچموند> استان بریتیش کلمبیا، گفته در جذب نیروی کار شکست خورده است. <داگ کیلو> مدیر کمپانی می گوید در 56 سالی که در این صنعت کار می‌کرده، به یاد ندارد که یا این سطح کمبود نیروی کار مواجه شده باشد. آقای <کیلو> می‌گوید: <سرعت گسترش این مساله هم بی‌سابقه است. در سال‌های گذشته، برای یک آگهی استخدام برای چهار تا پنج جای خالی، 20 تا 25 عدد رزومه دریافت می‌کردیم و برخی افراد هم، برای اینکه شانس قبولی را افزایش بدهند، شخصا به دفتر استخدام می‌آمدند. اما این روزها، اگر خیلی شانس‌ بیاوریم، برای هر آگهی، یک یا دو رزومه برایمان ارسال می‌شود>.

آقای <کیلو> می‌گوید حتی پیدا کردن راننده‌های جاده‌ای، که می توانند بین 75 تا 100 هزار در سال درآمد داشته باشند، هم مشکل شده است.

همین یک ماه پیش، روزنامه ‌ Huffington Post پیشنهاد کرده بود که برای حل مشکل این کمبود، باید مهاجرت کانادایی‌ها به <کبک> و <بریتیش کلمبیا> افزایش یابد. اما CFIB می‌گوید این راه‌حل مناسبی نیست، و مشکل تنها با افزایش ورود مهاجرین به کانادا حل خواهد شد، موضوعی که دولت فدرال از آن اطلاع کامل دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *