Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / کمبود شدید پزشک درشهر پتاواوا – انتاریو  

کمبود شدید پزشک درشهر پتاواوا – انتاریو  

انتاریو- کمبود پزشک در شهر پتاواوا، ساکنان را با مشکل جدی روبرو کرده است. به طوری که مجبورند برای یک مورد پزشکی جزئی به بخش اورژانس بیمارستان محلی مراجعه کنند. درمانگاه Petawawa Centennial Family Health، تنها مرکز درمانی در دسترس 17 هزار و 500 شهروند می باشد. 7 پزشک در این مرکز درمانی مشغول کار هستند، اما برخی از آنها به صورت نیمه وقت کار می کنند. به همین دلیل در واقع 5 پزشک در این شهر کار می کنند. جالب اینکه مسوولین مرکز درمانی بودجه کافی برای استخدام پزشک بیشتر را دارند، ولی در یافتن پزشک موفق نبوده اند.

تام مونز، معاون شهردار پتاواوا که در ضمن ریاست هیئت مدیره درمانگاه را نیز به عهده دارد، می گوید: ما نمی توانیم پزشک کافی جذب کنیم و روز به روز تقاضای شهروندان بیشتر می شود. ظرفیت بخش اورژانس تکمیل است. برای همین با مراجعه به آن ساعت ها معطل می شوید.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی Champlain Local Health Integration Network که در سال 2015 منتشر شد، 96.5 درصد از ساکنان غرب انتاریو، که پتاواوا را نیز در بر می گیرد به پزشک خانواده دسترسی دارند. مشکل اینجاست که کمتر از 40 درصد از ساکنان قادر به گرفتن وقت ملاقات یک روزه از پزشک می باشند. 70 درصد از بیماران پس از ساعت اداری، به پزشک دسترسی ندارند و مجبورند به بخش اورژانس مراجعه کنند.

تا مارچ 2018، بیش از 350 بیمار ساکن پتاواوا برای داشتن پزشک خانواده در لیست انتظار بسر می بردند. آلیشا براون که از 5 سال قبل و پس از انتقال همسرش به پایگاه نظامی پتاواوا در این شهر مستقر شده، می گوید: مشکل اینجاست که هر 6 ماه یک بار، باید به یک پزشک جدید مراجعه کنید. آنها نامه می فرستند و خبر ترک شهر را می دهند. براون که صاحب دو فرزند می باشد، مجبور است به دلیل بیماری دختر 10 ساله اش، هفته ای چند بار به بخش اورژانس مراجعه کند. او از اینکه اعضای خانواده نظامیان نمی توانند از خدمات درمانی ارتش استفاده کنند، به شدت ناراضی است.

همانطور که گفته شد، پزشکان جوان علاقه ای به کار و زندگی در شهرهای کوچک و مناطق دورافتاده ندارند. بخش اعظم مشکل پتاواوا ناشی از بازنشسته شدن پزشکان سالمند و عدم تمایل پزشکان جوان به خدمت در این شهر می باشد. پتاواوا در فاصله دو ساعته اتاوا واقع شده است. مشکل کمبود پزشک با توجه به اینکه پتاواوا عمدتا از خانواده های نظامیان سابق تشکیل شده، پیامدهای جدی تری را ایجاد کرده است. زیرا بسیاری از نظامیان سابق به اختلال روحی PTSD مبتلا بوده و به حمایت بیشتر نیازمند هستند.

Behnam Marfou

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *