اخباراخبار کانادا

کلانشهر تورنتو در صدر شهرهای کشور از نظر میزان جرائم مافیا و باندهای خیابانی

تورنتو- به نقل از CBC: با انتشار گزارش جدید اداره آمار کانادا در مورد فعالیت باندهای سازمان یافته خلاف، GTA (کلانشهر تورنتو) سال گذشته از نظر میزان جرم و جنایت توسط باندهای خلاف در صدر شهرهای کانادا قرار گرفت. آنتونیو نیکاسو، کارشناس مافیا و یکی از استادان دانشگاه Queen’s انتاریو می گوید: باندهای سازمان یافته خلاف در سایر کشورهای جهان کمتر به دنبال اعمال خشونت می باشند، در مقابل مافیا در جنوب انتاریو، بیش از هر زمان از خشونت برای نیل به اهداف خود استفاده می کند. 

به گزارش اداره آمار کانادا، در سال 2018، سی و شش قتل مرتبط با باندهای خلاف (مافیا و باندهای خیابانی) در GTA رخ داد. پس از GTA، مونترال با 24 قتل، ونکوور با 20 قتل به ترتیب در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند. اما از نظر تعداد قتل و جنایت به نسبت جمعیت، ادمونتون با 0.98 قتل در ازای هر 100 هزار نفر جمعیت مکان نخست را اشغال کرد. 

باندهای خلاف در کنار قاچاق مواد مخدر، مشروبات الکلی توتون و ماری جوانا، قاچاق انسان به منظور بهره کشی جنسی و سرقت، به پولشویی و آدم ربایی به منظور اخاذی نیز می پردازند. اکثر جنایات مرتکب شده توسط اعضای این گروه ها با اسلحه گرم انجام می شوند. اما طی سال گذشته در کشور 13 مورد قتل با ضربات چاقو، 9 قتل با ضرب و شتم و 2 قتل با ایجاد حریق نیز رخ داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *