علم و دانش

کشورهای جهان با بیشترین شهروندان تحصیلکرده، کدام اند؟ 

 

بر اساس آمار منتشر شده از سوی یونیسف، در هر روز از سال تحصیلی، بیش از 1 میلیارد نفر از کودکان و نوجوانان جهان در کلاس های درس حاضر می شوند. حدود 200 میلیون نفر از جمعیت جهان نیز در مقاطع بالاتر تحصیل می کنند. در حالی که شمار این افراد در سال 1998، حدود 89 میلیون نفر بود. 

کره جنوبی

7 نفر از هر 10 شهروند کره جنوبی، فارغ التحصیل کالج یا دانشگاه می باشد. این نشان دهنده افزایش چشمگیر طی چند نسل است. طبق مرکز ملی آموزش و اقتصاد، نزدیک به 95 درصد جوانان کره جنوبی دبیرستان را به پایان می رسانند. دانش آموزانی که دبیرستان را ترک می کنند باید برای پذیرش در کالج یا دانشگاه، نمره خوبی را در یک آزمون استاندارد کسب کنند. 

روسیه

حدود 62 درصد از شهروندان 25 تا 34 ساله تحصیلات دانشگاهی را به پایان رسانده اند. بزرگترین کشور جهان همچنین یکی از تحصیلکرده ترین کشورهای جهان محسوب می شود. سیستم آموزش عالی روسیه به مدرنیزه شدن نیازمند بوده و با مشکل کمبود بودجه دولتی و همچنین کمبود تعداد دانشجویان به دلیل مهاجرت و پایین بودن زاد و ولد در این کشور دست به گریبان است. 

 

 

کانادا

در کانادا، 63 درصد از شهروندان 25 تا 34 ساله تحصیلات دانشگاهی دارند. 10 استان و 3 حوزه قضایی در کانادا هر یک سیستم آموزش عالی خود را دارند. کودکان کانادایی از 5 یا 6 سالگی وارد مدرسه شده و تا 16 یا 18 سالگی تحصیل می کنند. دو دانشگاه کانادایی، یعنی دانشگاه تورنتو و مک گیل (در مونترال) جزو 50 دانشگاه برتر جهان می باشند. 

ژاپن 

61 درصد از ژاپنی های 25 تا 34 ساله تحصیلات دانشگاهی دارند. دانشجویان ژاپنی به طور معمول در آزمون های بین المللی بالاترین نمرات را کسب می کنند. بسیاری از کارشناسان موفقیت سیستم آموزشی ژاپن را مرهون برنامه یا مواد درسی می دانند. 

جمهوری ایرلند 

55.3 درصد از ایرلندی های 25 تا 34 ساله دارای تحصیلات دانشگاهی می باشند. این کشور در اروپا، دارای بالاترین تعداد فارغ التحصیلات رشته های ریاضی و کامپیوتر می باشد. 

لیتوانی 

55.2 درصد از شهروندان 25 تا 34 ساله این کشور دارای مدرک کالج یا دانشگاه می باشند. تحصیلات عالی در لیتوانی در اولویت نخست قرار دارد.

لوکزامبورگ

در این کشور حدود 55 درصد از شهروندان 25 تا 34 ساله دارای مدرک کالج یا دانشگاه می باشند. این کشور که با فرانسه، آلمان و بلژیک هم مرز است، سه زبان رسمی دارد. زبان غالب در مقطع ابتدایی آلمانی و مقطع دبیرستان فرانسه است. 

استرالیا

اندکی بیش از 52 درصد از استرالیایی های 25 تا 34 ساله تحصیلات دانشگاهی دارند. 5 دانشگاه استرالیا در گروه 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. 

سوئیس

52.7 درصد از سوئیسی های 25 تا 34 ساله دارای مدرک کالج یا دانشگاه می باشند. این کشور دارای 4 زبان رسمی فرانسه، آلمانی، ایتالایی و رومانش است. 

بریتانیا

حدود 52 درصد از انگلیسی های 25 تا 34 ساله تحصیلات دانشگاهی دارند. برخی از بهترین و مشهورترین دانشگاه های جهان در این کشور قرار دارند. از جمله آکسفورد، کمبریج و UCL و Imperial College  لندن، جزو 10 دانشگاه برتر جهان می باشند. بد نیست بدانید که 9 دانشگاه از 10 دانشگاه برتر جهان بریتانیایی می باشند. 

آمریکا 

50.4 درصد از آمریکایی های 25 تا 34 ساله دارای تحصیلات عالی می باشند. این کشور برخی از بهترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده است. از جمله MIT، استنفورد، هاروارد و ییل. 10 دانشگاه از 20 دانشگاه برتر جهان آمریکایی می باشند. 

نروژ

48.7 درصد از نروژی های 25 تا 34 ساله دارای دیپلم یا مدرک دانشگاهی می باشند. دانشگاه های دولتی این کشور رایگان می باشند. 

هلند

49.1 درصد از شهروندان 25 تا 34 ساله این کشور تحصیلات دانشگاهی دارند. 

سوئد

48.4 درصد از سوئدی های 25 تا 34 ساله تحصیلات عالی را به پایان رسانده اند. سوئد در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بیشترین بودجه را برای آموزش هزینه می کند. 

بلژیک

47.3 درصد از بلژیکی های 25 تا 34 ساله تحصیلات دانشگاهی را به پایان رسانده اند. زبان رسمی در مدارس ابتدایی و دبیرستان های بلژیک، هلندی، فرانسه و آلمانی است. دوره های دانشگاهی در زبان های هلندی، فرانسه و آلمانی ارائه می شوند. 

آیسلند

47.1 درصد از شهروندان 25 تا 34 ساله این کشور دارای دیپلم کالج یا مدرک دانشگاه می باشند. این کشور با جمعیت 364 هزار نفری، سومین کشور باسواد جهان محسوب می شود. دانشگاه های دولتی این کشور رایگان می باشند. 

فرانسه

48.1 درصد از فرانسوی های 25 تا 34 ساله دارای تحصیلات دانشگاهی می باشند. دانشجویان فرانسوی سالانه چند صد یورو شهریه پرداخت می کنند. اما شهریه برای دانشجویان خارجی چند هزار یورو می باشد. 

نیوزیلند

43.8 درصد از شهروندان 25 تا 34 ساله این کشور دارای مدرک کالج یا دانشگاه می باشند. 8 دانشگاه در نیوزیلند 4.8 میلیون نفری وجود دارد و همگی جزو 500 دانشگاه برتر جهان می باشند. 

دانمارک

47.1 درصد از دانمارکی های 25 تا 34 ساله تحصیلات عالی را به پایان رسانده اند. 

اسپانیا

46.5 درصد از اسپانیایی های 25 تا 34 ساله دارای مدرک دانشگاهی می باشند. سیستم آموزش عالی این کشور نزد دانشجویان خارجی محبوبیت بسیار زیادی دارد. 36 درصد از دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در اسپانیا، از ایالات متحده می آیند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست