علم و دانش

کشف محل دفن کلئوپاترا و مارک آنتونی در مصر

باستان شناسان می گویند که محل مقبره کلئوپاترا و مارک آنتونی را در شهر باستانی Taposiris Magna در فاصله 18 مایلی اسکندریه پیدا کرده اند.
تاریخدانان معتقدند که این زوج که در سال 30 پیش از میلاد درگذشتند، در کنار یکدیگر دفن شده اند.
دکتر زهی حواس (باستان شناس و وزیر سابق) می گوید: مقبره آنتونی و کلئوپاترا به زودی رونمایی خواهد شد. معتقدم که آنها در کنار یکدیگر دفن شده اند. ما بسیار به کشف مقبره نزدیک شده ایم و می دانیم که کجا را حفاری کنیم.
آنتونی و کلئوپاترا، یکی از معروف ترین زوج های تاریخ می باشند. با این حال شواهد اندکی درباره این ملکه باستانی و شوهرش وجود دارد. تا به این لحظه سکه های مضروب شده با تصویر این زوج کشف شده اند. اما گمانه زنی های بسیاری در مورد زندگی این دو حاکم قدرتمند و مرگ شان صورت گرفته است.

کلئوپاترا فیلوپار هفتم، آخرین حاکم سلسله پادشاهی Ptolemaic مصر و مارک آنتونی (مارکوس آنتونیوس)، سیاستمدار و ژنرال رومی بودند. گفته می شود که کلئوپاترا و آنتونی در سال 30 پیش از میلاد و پس از ورود نیروهای اکتاویان به اسکندریه، همزمان خودکشی کردند. با اینکه گفته می شود آنتونی با ضربه دشنه به شکم اش خودکشی کرد، اما نحوه مرگ کلئوپاترا مشخص نیست. افسانه این است که او مار کبرای مصری را وادار کرد که به بازویش نیش بزند. برخی نیز ادعا می کنند که کلئوپاترا به قتل رسیده و خودکشی نکرده است.

Richard Burton and Elizabeth Taylor star as the famed ancient couple in the 1963 film
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان