علم و دانش

کشف بقایای یک بنای بیست و پنج هزار ساله ساخته شده از استخوان های شصت ماموت

یک بنای عجیب و فوق العاده که تماما با جمجمه، عاج و اسکلت حداقل 60 ماموت غول پیکر ساخته شده است، در یک منطقه جنگلی واقع در Khokholsky ( در 300 مایلی مسکو) کشف شده است. این منطقه در نزدیکی رودخانه دن واقع شده است. 

آلکساندر پرایور از باستان شناسان دانشگاه Exeter، در گزارشی که اخیرا در نشریه Antiquity منتشر کرده، مدعی شده است که این استخوان ها از مکانی دیگر به این منطقه منتقل شده و در ساخت این بنا مورد استفاده قرار گرفتند. پرایور می نویسد: مشخص است که وقت زیادی صرف ساخت این بنا شده است. این نشان دهنده اهمیت و ارزش این سازه برای مردمانی است که آن را بنا کردند. 

با اینکه دانشمندان علت دقیق ساخته شدن این بنا توسط شکارچیان ساکن منطقه را نمی دانند، اما نشانه های به جا مانده، ایده هرچند مبهمی از کاربرد این سازه را آشکار کرده است. نشانه های افروخته شدن آتش در داخل این سازه کشف شده است

ماموت (نام علمی: Mammuthus) سرده ‌ای از پستانداران گیاه‌ خوار بزرگ و منقرض شده از خانواده فیل است. ماموت در آغاز دور پلیوسن در حدود 5 میلیون سال پیش به وجود آمد و تا حدود 4000 سال پیش نیز توانست به بقای خود ادامه دهد. ماموت در آمریکای شمالی، اروپا و شمال آسیا همانند سیبری می ‌زیسته و بدنش از موهای بلند پوشیده بوده و عاج طویل و پیچداری داشته‌ است.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!