صفحه اصلی / علم و دانش / کشف آثار باستانی چهار هزار و پانصد ساله در جزیره ای در یونان

کشف آثار باستانی چهار هزار و پانصد ساله در جزیره ای در یونان

Razi-Clinic

باستان شناسان آثار تاریخی برجسته قابل توجهی که حدود 4500 سال قبل ساخته شده اند را در جزیره  Keros یونان کشف کردند.  به غیر از این سازه های قابل توجه، آنها همچنین شواهدی از تونل های زهکشی و فلزکاری های پیچیده را در قله Dhaskalio پیدا کردند، که در زمان قدیم به وسیله جاده ای باریک با Keros ارتباط داشت، اما اکنون به دلیل افزایش سطح دریا، جزیره می باشد.

حفاری های تیمی از دانشگاه کمبریج،  Ephorate of Antiquities of Cyclades و Cyprus Institute، یکی از اولین نمونه های تونل های زهکشی جهان را نمایان کرد.

جزیره Keros، که به عنوان قدیمی ترین پناهگاه دریایی جهان شناخته می شود، به دلیل مجسمه های سنگ مرمر خود مشهور است که گفته می شود الهام بخش آثار پابلو پیکاسو بودند. آخرین حفاری ها ثابت کردند که با وجود محدود بودن مواد اولیه، ساکنان Dhaskalio در فلزکاری تخصص داشتند. همانطور که گفته شد Dhaskalio در اوایل عصر برنز جزئی از جزیره Keros   بود.

مایکل بوید، از دانشگاه کمبریج، که مدیریت پروژه حفاری را به عهده داشت می گوید: آنچه که ما در اینجا می بینیم، نشانه آغاز شهرسازی و تغییر اجتماعی در Dhaskalio است. قله و پناهگاه دریایی  Dhaskalio، که به شکل هرم است، منظره عالی از شمال، جنوب و غرب به دریای اژه دارد.

به گفته محققان، برای ساخت این قله، حدود 1000 تن سنگ به محل منتقل شد. باستان شناسان هم اکنون مشغول مطالعه بر روی سیستم های زهکشی هستند تا دریابند این زهکشی ها برای مدیریت آب پاکیزه مورد استفاده قرار می گرفتند یا فاضلاب؟


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *