اخباراخبار جهان

کره شمالی احتمالا در حال آموزش دلفین ها برای عملیات نظامی دریایی است

 

 

کره شمالی- به نقل از نشنال پست، کره شمالی نه تنها در حال ساخت یک زیردریایی است که قادر به شلیک موشک های بالستیک است ، بلکه به نظر می رسد در حال آموزش دلفین برای انجام عملیات نظامی است. 

تصاویر جدید ماهواره ای به دست آمده توسط موسسه نیروی دریایی ایالات متحده (USNI) ، دلفین ها را در ساحل Nampo ، پایگاه دریایی و شهر بندری در استان پیونگان جنوبی نشان می دهد. دلفین ها بین یک کارخانه کشتی سازی و یک اسکله بارگیری زغال که واحدهای نیروی دریایی در نزدیکی آن مستقر هستند، شناور می باشند.

تصاویر ماهواره ای حاکی از آن است که حداقل از اکتبر 2015 یک برنامه آموزش دلفین در نامپو وجود داشته است. به نظر می رسد دلفین ها در سایت دوم پرورش می یابند. به گزارش USNI این پروژه بخشی از برنامه کیم جونگ اون برای مدرنیزه کردن نیروی دریایی کره شمالی است.  

آنچه این حیوانات را بسیار کارآمد می کند توانایی های حسی و غواصی آنها است. سونار طبیعی یک دلفین از دستگاه های ناوبری ساخته شده توسط بشر برتر است و می توان آنها را برای شکار مین، بازیابی تجهیزات و متوقف کردن شناگران و غواصان دشمن آموزش داد.

 

 

USNI در عین حال گزارش داد که ممکن است تصاویر ماهواره ای نشان دهنده یک مزرعه پرورش ماهی باشد که به طور فزاینده در کره شمالی رایج هستند، اما به نظر می رسد که با مزارع موجود در سایر مناطق کشور، متفاوت است. 

کره شمالی اولین کشوری نیست که برای استفاده نظامی از دلفین ها تلاش می کند. نیروی دریایی ایالات متحده از دهه 1960 به آموزش دلفین ها و شیرهای دریایی می پردازد.

کانادا از حیوانات آبزی در عملیات نظامی خود استفاده نمی کند و ظاهرا برنامه ای برای این کار ندارد.  

در هنگام حمله سال 2003 به عراق، دلفین های نیروی دریایی به نیروهای آمریکایی کمک کردند مین های ضد کشتی و تله های زیردریایی را که در بندر ام القصر توسط نیروهای صدام حسین کاشته شده بود، پاک کنند.

در سال 2016 ارتش روسیه 33 هزار و 750 دلار برای خرید پنج دلفین خرج کرد. البته روسیه در آن زمان از گفتن اینکه قصد دارد با دلفین ها چه کاری کند، امتناع ورزید، اما ارتش این کشور سابقه آموزش پستانداران دریایی را دارد.

اتحاد جماهیر شوروی دارای یک واحد دلفین در بندری در نزدیکی سواستوپول کریمه بود، اما با فروپاشی آن، این مرکز آموزشی تحت کنترل اوکراین قرار گرفت. گزارش شده است که برنامه آموزش دلفین در سال 2012 مجددا آغاز شد و هنگامی که کریمه در سال 2014 به روسیه الحاق شد، ارتش روسیه کنترل این مرکز آموزشی را مجددا به دست آورد.

با وجود موفقیت آشکار برنامه های آموزش پستانداران دریایی، استفاده از حیوانات در عملیات های نظامی همچنان بحث برانگیز است.

گروه های مدافع حقوق حیوانات، ارتش ایالات متحده را متهم کرده اند که جان دلفین ها را به خطر می اندازد. اگرچه نیروی دریایی ارتش اصرار دارد که حیوانات هرگز به اندازه کافی به مواد منفجره نزدیک نمی شوند تا آن را منفجر کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. جهان
  اقدامات تروریستی راست افراطی در جهان افزایش یافته است
  https://www.dw.com/fa-ir/
  دست‌اندرکاران این پژوهش می‌گویند با این حال، در بسیاری از جوامع بسیار پیشرفته غربی، مقاومت در برابر حملات تروریستی طی سال‌های اخیر کاهش یافته است. آنها به بیماری کرونا به عنوان عاملی برای رشد راست‌‌گرایان اشاره می‌کنند و معتقدند کرونا می‌تواند این روند را تشدید کند.

  به دلیل چشم‌انداز نامشخص اقتصادی، پاندمی کرونا منجر به بی‌ثباتی سیاسی بیشتری می‌شود. این پژوهشگران توصیه می‌کنند که باید اقدامات لازم برای سلب امکان حضور رسانه‌ای سازمان‌های تروریستی و منابع مالی آن‌ها انجام شود تا نتوانند مردم را جذب اهداف خود کنند.
  —————————————————————————————–
  دوچه ولله صدای پوتین در المان و مامن مارکسیست های روسی متحد ملاها و اسد و مادورو و نیروهای شونیست تروریست قوم گرا دست گذاشته روی یک نکته اساسی که بنده سالهاست به کارشناسان امنیتی کشورهای دموکراسی لیبرال و پیشرفته غربی توصیه میکنم .
  اما به اصل ریشه این بحران روس ساخته تروریستی و ابشخور ذهنی متاثر از مارکسیسم لنینیسم ان چه در میان تروریست های جهادیست اسلام باز ، چه تروریست های اولترا رایت ضد دولت و انارشیست ، چه تروریست های مارکسیست لنینیست مزدور فاشیست های ساخت روسیه و یا متکی به حمایت روسیه چیزی نگفته است .
  دولت های غربی باید جلوی این نفوذ و شبیخون و بربریتی که بر دیواهای دموکراسی و حقوق بشر و گلوبالیسم متکی بر توسعه پایدار و ازادی بیان و حکومت قانون بر مبنای هر نفر یک رای ، هجوم اورده اند و عمدتا ماسک هایی بر چهره دارند که ماهیت روسی انها را و انارشیست لنینیست بودنشان را پنهان میکند , بگیرند.
  اولین دکانی که باید بسته شود ، همین دکان مارکسیست های روسی دشمن لیبرال دموکراسی و امریکا ستیز و ملا باز و اسد خواه و مداراگر با دیکتاتورهای هم پیمان غرب که حالا پوتین و روسیه را بهتر از امریکا به عنوان پشتیبان برگزیده و به پوتین باج میدهند تا از انها نگهداری کند ، در همین سوپر مارکت دوچه ولله و مغازه بی بی سی و دکه رادیو فردا و خرده فروشی لنینیستی رادیو زمانه است .
  بعد نوبت بازار مکاره : من و تو ، ایران اینترنشنال ، ایران فردا ، و جاسوس خانه های ملاها و روسیه و اسد و مادورو و چپ های ورشکسته و باخته امریکای جنوبی است .
  اما غرب یک پاشنه اشیل دارد که فونداسیون همه ساختار دموکراسی ان بر روی این سکو یعنی ازادی بیان پایه ریزی شده . انها حتی به ۹۹ درصد روزنامه ها و رسانه ها اجازه میدهند که به رئیس جمهور ، نخست وزیر ، دین و مذهب و دولت و افراد مشهور و عقاید مقدس دیگران حمله کنند بدون هیچ ترحمی و هیچ ملاحظه ای .
  پوتین اولین بار به این نقطه ضعف برای حمله و نابود سازی تمدن والای غرب و کل دموکراسی پی برد . او از فیس بوک تا نیو یورک تایمز و فارین پالیسی و دانشگاه ها و اندیشکده ها و مراکز تینک تنک امریکا و اروپا را با فرستادن جاسوسان مارکسیست روسی ( ارتش کور ذهن و مذهبی و مغز شسته دیوانه روسیه در قرن ۲۰ و ۲۱ ) به غرب و کمک گیری از مارکسیست های روسی محلی ، با نقاب پوپولیسم و مخاطب قرار دادن طبقات بدون اگاهی سیاسی در غرب که هیچ شناختی نه از پوتین دارند ، نه از مارکسیسم ، نه از دیکتاتوری های وحشتناک و سیاه روسی و اسد و کوبا و چین و …. ، سعی کرد بر مغز و اعصاب امریکایی ها و اروپایی ها مسلط شود . از انطرف با ساختن و پشتیبانی از نیروهای تروریستی مذهبی ، قومی ، مارکسیستی و فار رایت و فار لفت انارشیست و اعزام انها به سراسر جهان از جمله به عنوان پناهنده در میان خیل پناهندگان واقعی که از دست مزدوران روسیه (صدام ، اسد ، قذافی ، چپ های روسی امریکای جنوبی ، دیکتاتورهای سیاه اسیای مرکزی ، افغانستان اشغال شده و نابود شده توسط شوروی ، …) فرار کرده و برای زندگی در امنیت به غرب امده اند ، و دادن ماموریت ترور و جنایت بسیار سهمگین به انها که مردم کشورهای غربی را وحشت زده کند ، تا ان لشگر مارکسیستی بتواند بر افکار انها مسلط شود ، از صدام و اسد و استالین و مائو و قذافی و میلو شویچ و یانوکویچ و لوکاشنکو و چائوشسکو و کاسترو و مادورو و چاوز و … یک چهره مثبت ترسیم کنند و امریکا و اروپا و لیبرال دموکراسی و مردم به جان امده این کشورهای تحت اشغال روسیه را مقصر قلمداد کنند و به پیامبر دموکراسی گستر امریکا جرج دبلیو بوش و رئیس جمهور حقوق بشری امریکا کارتر و صلح طلبان و صلح گسترانی مثل کلینتون و اوباما و در هم کوبنده دیکتاتورهای پوشالی روسی با سلاح تحریم بدون هزینه پرزیدنت ترامپ ، حمله ببرند به جای حمله به متهم اصلی : روسیه و دولت های ساخت روسیه در دوران جنگ سرد و فاشیست ها و تروریست های زیر چتر حمایتی پوتین .
  پوتین موفق شد تا به مدت ۸ سال تروریست بسازد و فاشیست حفاظت کند و همه را به جان امریکا و غرب بیندازد . او شروع کرده بود تا بر افکار عمومی امریکا و فرانسه و انگلیس و .. هم مثل المان تاثیر بگذارد و در واقع یک نفر همسو با روسیه توسط خود مردم انتخاب شود . امریکایی ها و فرانسوی ها و انگلیسی ها که بنیان دموکراتیک قویتری دارند به او اجازه نفوذی این چنینی ندادند . اما متاسفانه برخی سیاست مداران در غرب این بازی های پوتین را به نفع خودشان یافتند درکوتاه مدت ، تا رقیب را کنار بزنند ، اما وقتی پوتین زیاده روی کرد ، همانها هم پوتین را تحریم و به او گوشمالی سختی دادند . پرزیدنت ترامپ علیرغم اینکه پوتین و پوتینیست ها سعی می کردند او را متحد و گاهی بازیچه پوتین قلمداد کنند ، بیش از کلینتون و اوباما پوتین را هدف تحریم های سنگین قرار داد و به جین پینگ یک سیلی ابدار زد تا یادش نرود که امریکا چین را بافرستادن سرمایه های غربی ، بر و رویی داده و این ظاهر عاریه ای چین خیلی جلوگیری از بیرون افتادن واقعیت کریه دیکتاتوری و فساد انرا نخواهد کرد.
  گروه های تروریستی اولترا رایت ، انارشیست های چپ روسی ، که با قواعد دموکراسی بازی نمیکنند ، در حال پنجه انداختن به صورت دموکراسی غربی هستند . جلیقه زرد ها ، افا ، جنبش های تقلبی زیر عنوان دفاع از حقوق سیاهان ، دفاع از اقلیت مسلمان فرانسه و ….همه از پوتین دستور می گیرند . و پیرو پوتینیسم و لنینیسم روسی هستند .
  جهان غرب باید به جای دادن ازادی بیان یکطرفه به تروریست ها ، مزدوران لنینسیت ، انارشیست ها ، افراطی های چپ و راست : با برگزاری دوباره بحث های ازاد و روبرو با این کم مایه های شعاری ، دروغ گوی ، لاف زن ، هم از حریم ازادی بیان و دموکراسی لیبرال دفاع کند ، هم مانع تبلیغات پوشالی و دروغ اینها به صورت یکطرفه علیه ازادی و تمدن و دموکراسی شود .
  یکی از سوالهایی که باید از این ها پرسید این است که اگر امریکا صدام را سرنگون نمی کرد الان صدام با شیمیایی و احتمالا اتمی با کشورهای منطقه و اسرائیل و جهان چه می کرد ؟ او به دو کشور همسایه حمله برد به سبک روسیه . اگر ملاهای روسی مقصر بودند در تحریک او به حمله ، کویت با او چه کرده بود ؟ جز این بود که هزینه جنگ او با ملاها را هم داده بود ؟ پس از کویت او به کجا حمله میبرد ؟ پس از ان چه ؟ اگر اسرائیل تاسیسات اتمی او را نزده بود الان کجای جهان مورد حمله اتمی او واقع نمی شد ؟
  قذافی هم همینطور ، او از عربستان و ایران ملاها تا مصر دخالت می کرد ، شخصیت های منطقه را می دزدید و نابود می کرد ، هواپیما ربایان ، سرنگون کردن تروریستی هواپیمای غیر نظامی بالای سر انگلستان ، تولید و جمع اوری دو میلیون تن مواد شیمیایی ، …کجا می خواست متوقف شود ؟ همین آخوند چلاقی که به زور توطئه روسیه و مارکسیست های روسی روی دریای خون ایرانیان و کشته های حتی هم مسلکان اخوند خودش امده ایران را به گروگان گرفته ، به همه جای جهان کار دارد ، همین دیروز گفت به کسی مربوط نیست که من تروریست هستم و می خواهم با موشک و اتم و پشتیبانی روس ها به همه حمله کنم از عراق و لبنان و عربستان و یمن تا فرانسه و کانادا. به امریکا فعلا زور تروریستی اش نمی رسد چون میداند یک بمب اتمی خرج او میکنند که مثل فرمانده هان جنگ جهانی ژاپن گوشی دستشان بیاید .
  تصور کنید این مردک مالیخولیایی مزدور روسیه که پوتین او را مسیح چهره می خواند ( لابد مسیح ارتدکس ک گ ب چنین خونخوار بوده ، مسیح پیامبر که اهل جنگ و خونریزی و موشک بازی و اتم بازی نبود ) الان یک بمب اتم هم داشت . به دو ثانیه انرا میزد یا توی اسرائیل یا فرانسه .
  مزدوران روسیه حیواناتی درنده هستند که در هیچ کجای جهان مشابه انها را نمی یابید . همه شان به موشک و شیمیایی و بمب اتم علاقه دارند ، خوب چرا ؟
  مگر سنگاپور ، کره جنوبی ، تایوان ، اندونزی ، ژاپن ، کانادا ، … با این همه پیشرفت و تمدن و توسعه ، دنبال این چیز ها هستند ؟
  سران کشورهای غربی باید به هر قیمتی که شده مانع دست یابی این آخوند روسی که دین را پله کرده و همه مردم ایران می دانند ، به سلاح اتمی شوند ، و باید موشک های او را هم نابود کنند . چه اسرائیل انها را بزند ، چه در تاسیاست انها بمب گذری کنند ، چه در سازمان ملل با انها و دو پشتیبان انها روسیه و چین برخورد کنند
  به این بازی مارکسیست های روسی که در غرب نشسته یکطرفه همه را سانسور کرده و مزدوران خودشان را به عنوان نماینده مردم ایران و اپوزیسیون معرفی و برای روسیه و لنینیسم تبلیغ وعلیه سرمایه داری و دموکراسی و جهان ازاد توطئه و پروپاگاندا میکنند ، بایستی با امدن پرزیدنت بایدن و تیمی که او در حال تشکیل ان است ، یکبار برای همیشه خاتمه داده شود .
  امریکا ستیزی و دشمنی با اسرائیل نباید یک طرفه از هیچ رسانه ای تحت هیچ بهانه ای پخش شود . باید دفاع از جنایت کاران علیه مردم کشور خودشان و کشورهای دیگر ( پوتین ، صدام ، اسد ، مادورو ، قذافی ، میلوشویچ ، …..) بدون پاسخ گذاشته نشود و اگر مبلغ روسی جاسوس است ، مثل جاسوسان با او برخورد شود ، نه صاحب نظر و عقیده . همان گونه که اگر کسی از هیتلر دفاع کند و از فاشیسم با او مقابله می شود ، پیروان استالین و پوتین هم باید در این مقوله قرار بگیرند ، حد اقل در غرب و رسانه های غربی .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست