اخباراخبار جهان

کره شمالی احتمالا در حال آموزش دلفین ها برای عملیات نظامی دریایی است

 

 

کره شمالی- به نقل از نشنال پست، کره شمالی نه تنها در حال ساخت یک زیردریایی است که قادر به شلیک موشک های بالستیک است ، بلکه به نظر می رسد در حال آموزش دلفین برای انجام عملیات نظامی است. 

تصاویر جدید ماهواره ای به دست آمده توسط موسسه نیروی دریایی ایالات متحده (USNI) ، دلفین ها را در ساحل Nampo ، پایگاه دریایی و شهر بندری در استان پیونگان جنوبی نشان می دهد. دلفین ها بین یک کارخانه کشتی سازی و یک اسکله بارگیری زغال که واحدهای نیروی دریایی در نزدیکی آن مستقر هستند، شناور می باشند.

تصاویر ماهواره ای حاکی از آن است که حداقل از اکتبر 2015 یک برنامه آموزش دلفین در نامپو وجود داشته است. به نظر می رسد دلفین ها در سایت دوم پرورش می یابند. به گزارش USNI این پروژه بخشی از برنامه کیم جونگ اون برای مدرنیزه کردن نیروی دریایی کره شمالی است.  

آنچه این حیوانات را بسیار کارآمد می کند توانایی های حسی و غواصی آنها است. سونار طبیعی یک دلفین از دستگاه های ناوبری ساخته شده توسط بشر برتر است و می توان آنها را برای شکار مین، بازیابی تجهیزات و متوقف کردن شناگران و غواصان دشمن آموزش داد.

 

 

USNI در عین حال گزارش داد که ممکن است تصاویر ماهواره ای نشان دهنده یک مزرعه پرورش ماهی باشد که به طور فزاینده در کره شمالی رایج هستند، اما به نظر می رسد که با مزارع موجود در سایر مناطق کشور، متفاوت است. 

کره شمالی اولین کشوری نیست که برای استفاده نظامی از دلفین ها تلاش می کند. نیروی دریایی ایالات متحده از دهه 1960 به آموزش دلفین ها و شیرهای دریایی می پردازد.

کانادا از حیوانات آبزی در عملیات نظامی خود استفاده نمی کند و ظاهرا برنامه ای برای این کار ندارد.  

در هنگام حمله سال 2003 به عراق، دلفین های نیروی دریایی به نیروهای آمریکایی کمک کردند مین های ضد کشتی و تله های زیردریایی را که در بندر ام القصر توسط نیروهای صدام حسین کاشته شده بود، پاک کنند.

در سال 2016 ارتش روسیه 33 هزار و 750 دلار برای خرید پنج دلفین خرج کرد. البته روسیه در آن زمان از گفتن اینکه قصد دارد با دلفین ها چه کاری کند، امتناع ورزید، اما ارتش این کشور سابقه آموزش پستانداران دریایی را دارد.

اتحاد جماهیر شوروی دارای یک واحد دلفین در بندری در نزدیکی سواستوپول کریمه بود، اما با فروپاشی آن، این مرکز آموزشی تحت کنترل اوکراین قرار گرفت. گزارش شده است که برنامه آموزش دلفین در سال 2012 مجددا آغاز شد و هنگامی که کریمه در سال 2014 به روسیه الحاق شد، ارتش روسیه کنترل این مرکز آموزشی را مجددا به دست آورد.

با وجود موفقیت آشکار برنامه های آموزش پستانداران دریایی، استفاده از حیوانات در عملیات های نظامی همچنان بحث برانگیز است.

گروه های مدافع حقوق حیوانات، ارتش ایالات متحده را متهم کرده اند که جان دلفین ها را به خطر می اندازد. اگرچه نیروی دریایی ارتش اصرار دارد که حیوانات هرگز به اندازه کافی به مواد منفجره نزدیک نمی شوند تا آن را منفجر کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست