اخباراخبار کانادا

کبک: از جمعه آینده مجوز کار پرستاران واکسینه نشده تعلیق می شود

کبک سیتی: انجمن پرستاران کبک (OIIQ) اعلام کرد اعضایی که علیه کووید -19 واکسینه نشده اند از روز جمعه مجوز فعالیت خود را از دست خواهند داد.
این اخطار چند روز زودتر از مهلت 15 اکتبر داده شده و پس از آن کارکنان واکسینه نشده در بخش بهداشت و درمان با تعلیق بدون حقوق روبرو خواهند شد.لوک متیو، دبیر انجمن گفت تعلیق اعضا تا زمانی که نتوانند شواهدی مبنی بر واکسیناسیون ارائه دهند، به قوت خود باقی خواهد ماند.

کریستیان دوبه، وزیر بهداشت کبک از این خبر استقبال کرد و گفت: پیام واضح است. دور زدن واکسیناسیون اجباری در سیستم مراقبت های بهداشتی از 15 اکتبر امکان پذیر نخواهد بود. دوبه در توییت به زبان فرانسه نوشت: از تمام پرستارانی که هنوز واکسینه نشده اند می خواهم که این کار را انجام دهند. هرگز برای واکسینه شدن دیر نیست؛ با این تصمیم، انجمن پرستاران کبک به کالج پزشکان استان می پیوندد که قبل از این مجوز فعالیت پزشکان را به واکسینه بودن آنها مشروط کرده بود.

در صورت تعلیق شدن پرستاران، شبکه بهداشت و درمان این استان که هم اکنون نیز با کمبود شدید نیروی کار روبروست با چالش مضاعف روبرو خواهد شد.
دولت کبک اخیرا پاداش های قابل توجهی را برای تشویق پرستاران به ماندن در این حرفه و همچنین جذب پرستاران بازنشسته در نظر گرفته است.
متیو بار دیگر بر اهمیت واکسیناسیون تاکید کرد و گفت: علم در مورد آن واضح است، واکسیناسیون راه خوبی برای جلوگیری از انتشار ویروس است.
در حالی که 93 درصد از تقریباً 80 هزار پرستار شاغل در کبک در برابر COVID-19 واکسینه شده اند، اما هنوز بیش از 4000 عضو واکسینه نشده و وضعیت واکسیناسیون 5716 نفر دیگر تایید نشده است.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست