مقالاتمقالات اقتصادی
موضوعات داغ

کاهش یا حذف اعتبارات مالی گوناگون از سوی دولت استان

برگرفته شده از نشریه فلر با استفاده از مطالب خبرگزاری کانادا

از جمله قول های مبارزات انتخاباتی داگ فورد یافتن میلیاردها دلار جهت کارایی بودجه استان انتاریو بود. اکنون شاهد آن هستیم که دولتش برخی از اعتبارات مالی گوناگون را کاهش داده، در نظر دارد کم کند، و یا به کلی حذف نموده است. در ادامه به صورتی کاملا چکیدده به برخی از این موارد اشاره می شود:

کاهش 8 میلیونی اعتبارات مالی موسیقی استان

اعتبارات مالی اتحادیه مستقل موسیقی استان از 15 به 7 میلیون دلار کاهش خواهد یافت، که بیش از 50 درصد می باشد.

حذف برنامه 50 میلیون درخت

بودجه 4 میلیون و 700 هزار دلاری در نظر گرفته شده برای برنامه 50 میلیون درخت نهاد جنگلداری انتاریو به کلی حذف شد. همانگونه که از عنوان این برنامه برمی آید، هدف از آن کاشت 50 میلیون درخت تا سال 2025 و به منظور بهبود کیفیت خاک استان ما بود.

تقدیم اصلاحیه جهت خاتمه پوشش خدمات درمانی در هنگام سفر به خارج از کشور

در بیست و چهارم آوریل دولت داگ فورد از تقدیم اصلاحیه جهت خاتمه به پوشش خدمات درمانی در هنگام سفر شهروندان به خارج از کشور خبر داد. در صورت تصویب این اصلاحیه، تغییر مورد نظر از اول اکتبر به اجرا درمی آید.

کاهش یک میلیارد دلاری بیمه خدمات درمانی در خلال برهه ای 10 ساله

براساس بیانیه جو کرسی از اعضای شورای شهر تورنتو و رئیس هیئت بهداشت و درمان این شورا چنین کاهشی از جمله بر پیشگیری از بیماری ها، آزمایش کیفیت آب، پیشگیری از مصرف بیش از اندازه مواد مخدر و کنترل بیماری های عفونی، تاثیر منفی خواهد داشت.

تقدیم اصلاحیه جهت کاهش حفاظت از گونه های در معرض خطر حیات وحش

اعتبارات مالی برنامه نظارت بر حفاظت از گونه های در معرض خطر حیات وحش که دولت سرانجام پس از بررسی ده ساله تصمیم به ایجاد آن گرفت، نه از سوی خود این دولت، که از طرف شهرداری ها و شرکت های ساخت و ساز تامین خواهد شد. در این پیوند تغییرات دیگری نیز صورت می گیرد.

کاهش اعتبارات مالی برنامه های مدیریت سیل

برغم هشدار دانشمندان در مورد افزایش سیل به سبب تغییرات اقلیمی، نیمی از بودجه نهادهای مربوطه کاهش خواهد یافت.

کم شدن 50 درصدی اعتبارات مالی خدمات کتابخانه های استان

این کاهش تنها بر امکان مطالعه مردم تاثیر منفی ندارد. بلکه از آنجا که این کتابخانه ها از جمله فضایی عمومی و رایگان می باشند، محل تردد شهروندان ارشد، جوانان، کارتن خواب ها و تازه واردان به کشور هم هستند. بنابراین چنین کاهشی به کم شدن ارائه خدمات به این افراد نیز منجر می شود، که در واقع کارکنان کتابخانه ها برای آنها حکم مددکار اجتماعی را هم دارند. البته بیشترین زیان به مناطق روستایی و دوردست وارد خواهد شد.

برخی از سایر موارد:

حذف کمک های مالی برای موارد در پیوند با نیازهای حقوق قضایی پناهجویان و مهاجران، و همچنین کاهش 30 درصدی کل بودجه مربوطه/ حذف قانون جبران خسارت قربانیان جنایت از جمله برای قطع عضو ناشی از این جنایات/ کم شدن هزاران شغل آموزگاری تمام وقت/ کاهش اعتبارات مالی دو مرکز تزریق امن مواد مخدر در تورنتو، و یکی در اتاوا/ کم شدن اعتبارات مالی تدریس خصوصی برای دانش آموزان کم درآمد/ تقدیم اصلاحیه جهت حذف 14 مرکز درمانی منطقه ای/ کاهش 25 میلیون دلاری اعتبارات مالی فعالیت های فوق برنامه مدارس/ حذف اعتبارات مالی شورای هنرهای انتاریو/ تقدیم اصلاحیه خرید خدمت کارکنان دولتی غیرعضو اتحادیه های صنفی مربوطه/ حذف اعتبارات مالی دانشسرای مامایی/ تقدیم اصلاحیه جهت تغییرات در مقررات مهد کودک ها، محیط زیست و کاری/ حذف کنترل اجاره در ساختمان های نوساز/ لغو اصلاحیه قانون کار و استخدام تقدیمی از سوی دولت پیشین لیبرال/ کاهش تقریبا نیمی از شمار اعضای شورای شهر/ لغو پروژه آزمایشی درآمد پایه ای ارائه شده از سوی دولت پیشین لیبرال/ حذف تغییرات ایجاد شده از سوی دولت پیشین لیبرال در مورد تدریس مسایل جنسی در مدارس/ ….

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0