صفحه اصلی / اخبار / کاهش مالیات و بهای برق در صورت پیروزی محافظه کاران در انتخابات انتاریو

کاهش مالیات و بهای برق در صورت پیروزی محافظه کاران در انتخابات انتاریو

Leeza

تورنتو- پاتریک براون، رهبر حزب محافظه کار پیشروی انتاریو، با شرکت در کنفرانس متشکل از 1 هزار و 500 عضو حزب محافظه کار پیشرو، قول داد که در صورت تشکیل شدن دولت محافظه کار در انتاریو در پی انتخابات استانی سال آینده، نرخ مالیات برای طبقه متوسط را کاهش داده، هزینه نگهداری از فرزندان را به خانواده ها پرداخت کرده و بهای الکتریسیته را 12 درصد کاهش بدهد.

حزب محافظه کار پیشرو، اوایل هفته گذشته، برنامه های خود را اعلام کرد. این برنامه به صورت یک مجله 78 صفحه ای و تحت عنوان People’s Guarantee منتشر شد. کاهش مالیات، پرداخت هزینه نگهداری از فرزندان و کاهش بهای برق، سه قول از قول های انتخاباتی محافظه کاران است که همچنین شامل اختصاص 1.9 میلیارد دلار طی ده سال آینده برای ایجاد سیستم مراقبت بهداشت روانی و معرفی لایحه ای برای افزایش یکپارچگی و پاسخگویی دولت می باشد.

براون گفت که اگر در صورت پیروزی در انتخابات و تشکیل دولت محافظه کار، نتواند به 5 قول عمده اش عمل کند، به دنبال کسب مقام ریاست دولت انتاریو برای بار دوم نخواهد بود.

با کاهش نرخ مالیات، هزینه انتاریوهای کم درآمد تا سال 2022 کاهش خواهد یافت. افراد با درآمد سالانه 42 هزار و 960 دلار، شاهد کاهش نرخ مالیات از 5.05 درصد فعلی به 4.5 درصد خواهند بود. افراد با درآمد سالانه بالای 42 هزار و 960 دلار تا 85 هزار و 923 دلار نیز شاهد کاهش نرخ مالیات از 9.15 درصد به 7.1 درصد خواهند بود.

دولت محافظه کار همچنین تخفیف مالیاتی Ontario Child Care Refund (مالیات قابل برگشت بر اساس میزان درآمد خانوار) را معرفی خواهد کرد. بر این اساس، مادر یک فرزند زیر 6 سال، با درآمد سالانه 35 هزار دلار مبلغ 6 هزار و 750 دلار بابت هزینه های مراقبت از فرزند، اعتبار دریافت خواهد کرد. این مبلغ به صورت چک های ماهانه پرداخت خواهد شد.

محافظه کاران همچنین قول دادند که بهای برق برای خانوارهای انتاریویی را 12 درصد یا 173 دلار در سال کاهش بدهند.

قول دیگر محافظه کاران ایجاد سیستم جامع مراقبت بهداشت روانی با سرمایه گذاری 1.9 میلیارد دلار طی یک دهه آینده است. آنان همچنین قول تدوین قانون Trust, Integrity and Accountability را برای زدودن فساد سیاسی از استان را دادند، تا بر اساس آن شکاف ها و راه گریزهای فعلی در فرایند جمع آوری اعانه و کمک مالی برای احزاب بسته شده و اختیارات لازم برای نظارت بر آگهی های تبلیغاتی دولتی به سربازرس کل بازگردانده شود.

پلت فرم انتخاباتی حزب محافظه کار، شامل  140 وعده دیگر می باشد، که طیف گسترده ای از موضوعات از جمله ترانزیت و خدمات بهداشتی و درمانی را در بر می گیرد. حزب محافظه کار قول داد که 5 میلیارد دلار به پروژه های فعلی مترو در تورنتو اختصاص بدهد.

همانطور که انتظار می رفت، کتلین وین، رئیس دولت لیبرال انتاریو، به وعده های براون واکنش نشان داده و آنها را بی اساس خواند و مدعی شد که برآورده شدن قول های براون بدون کاهش قابل توجه خدمات آموزشی و یا درمانی، و هزینه های دولتی دیگر غیرممکن خواهد بود. اشاره وین به تعهد براون مبنی بر کاهش مالیات بر درآمد و حذف برنامه زیست محیطی دولت یعنی برنامه cap-and-trade می باشد که سالانه 1.9 میلیارد دلار برای انتاریو درآمدزایی می کند.

Cap-and-Trade که با اسامی Carbon Tax و  Emissions Trading نیز شناخته می شود، با هدف کاهش آلودگی از طریق اعطای مشوق های اقتصادی جهت تشویق کارخانجات و تولیدکنندگان به کاهش میزان امیشن دی اکسید کربن و دیگر آلاینده ها، به اجرا گذاشته شده است. بر این اساس، دولت برای میزان انتشار گازهای گلخانه ای در صنایع مختلف، سقف تعیین می کند. این سقف به مرور کاهش می یابد تا میزان آلودگی نیز کاهش پیدا کند. دولت می تواند اعتبار کربن را به صورت رایگان در اختیار شرکت ها قرار داده، آن را حراج کند و یا به صنایع مختلف بفروشد. این اعتبار، یک مجوز یا سند قابل معامله است که حق انتشار مقدار مشخصی دی اکسید کربن یا هر نوع گاز گلخانه ای دیگر در اتمسفر را به دارنده این اعتبار اعطا می کند. شرکت ها و کارخانجاتی که به دلیل نوع فعالیت به اعتبار اضافی نیاز دارند، می توانند آن را از شرکت های دیگر که به اعتبار کامل نیاز ندارند، خریداری کنند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *