علم و دانش

کاهش ریسک ابتلا به سرطان با مصرف مواد غذایی ارگانیک

تحقیقات جدید پژوهشگران فرانسوی، تاثیر مثبت مواد غذایی در کاهش قابل توجه ریسک ابتلا به سرطان را نشان می دهد. چنانچه نتایج به دست آمده تایید بشوند، راهکاری موثر برای پیشگیری از ابتلا به سرطان در دسترس بشر خواهد بود.

در کنار عوامل محیطی که ریسک ابتلا به سرطان را افزایش می دهند، بایستی به برخی مواد غذایی که در مرحله کشت و پرورش آنها از سموم و مواد شیمیایی استفاده شده نیز توجه کرد.

بازار مواد غذایی ارگانیک به سرعت در حال رشد می باشد. این مواد غذایی بدون استفاده از کودهای مصنوعی، آفت کش ها، ارگانیسم های اصلاح ژنتیکی شده و داروهای مختلف تولید می شوند.

پژوهشگران فرانسوی نتیجه مطالعات خود را در نشریه علمی JAMA International Medicine منتشر کرده اند. در پروژه مطالعاتی که از سال 2009 آغاز شد، میزان مصرف مواد غذایی ارگانیک در رژیم غذایی 68 هزار و 946 فرد بزرگسال فرانسوی بررسی شد. آنها سپس این افراد را 4 سال و نیم بعد مجددا مورد ارزیابی قرار دادند. شرکت کنندگان در پروژه دفعات و میزان مصرف ده ها نوع ماده غذایی ارگانیک از جمله میوه، سبزیجات، سویا، لبنیات، گوشت، ماهی، تخم مرغ، غلات و حبوبات، آرد، روغن، شراب، شکلات، نان و سریال صبحانه، مکمل های غذایی و غیره را گزارش کردند. پژوهشگران سپس با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده، امتیاز 0 تا 32 را برای میزان مصرف تعیین کرده و دریافتند که ریسک ابتلا به سرطان، با بالا رفتن امتیاز، کاهش می یابد. در طول پروژه مطالعاتی، 1 هزار و 340 شرکت کننده به سرطان مبتلا شدند. اما ریسک ابتلا نزد کسانی که بیشترین مواد غذایی ارگانیک را مصرف کرده بودند، 25 درصد کمتر بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان