صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / کاهش بینندگان مراسم اسکار در سال 2018

کاهش بینندگان مراسم اسکار در سال 2018

نودمین دوره مراسم جوایز اسکار شب دوشنبه این هفته، به چندین فیلم لحظاتی برای درخشیدن داد، اما شبکه ABC که مسوول پخش مراسم بود، زیاد جایزه‌ای دریافت نکرد.

امسال نیز در ادامه‌ روند کاهش بینندگان این مراسم سه ساعت و 50 دقیقه‌ای، تعداد تماشاچیان تلویزیونی آن با 20 درصد کاهش از 33 میلیون سال گذشته به 26 میلیون و 500 هزار نفر رسید. پایین ترین رکورد پیشین در این زمینه، در سال 2008 و وقتی اتفاق افتاد که فیلنامه‌نویسان هالیوودی به یک اعتصاب 11 هفته‌ای دست زده بودند. آن سال، مجری مراسم اسکار، جان استوارت بود و این اعتصاب بر بقیه‌ مراسم اهدای جوایز هم تاثیر گذاشت.

امسال جیمی کیمل برای میزبانی مراسم به روی صحنه بازگشت و مراسمی را برگزار کرد که در آن هیچ فیلم به برتری ویژه‌ای نسبت به بقیه نرسیده بود. در عوض مراسم به گفتگو درباره‌ جنبش فمینیستی MeToo گذشت و مونولوگ ابتدایی جیمی هم بخشی درباره‌ قائله‌ اعلام اشتباه فیلم برتر در مراسم پارسال بود. در مراسم سال 2017، وارن بیتی و فِی داناوی برنده جایزه‌ بهترین فیلم سال را فیلم La La Land اعلام کردند، در حالی که برنده‌ واقعی فیلم Moonlight بود و جایزه نهایتا به عوامل این فیلم داده شد.

بررسی موجود نشان می‌دهد که احتمالا افت میزان تماشاچیان امسال به این دلیل بوده که بسیاری از فیلم‌های نامزدشده، در گیشه چندان موفق نبوده‌اند. برای مثال، دو فیلم برتر امسال که بسیاری از جوایز را از آن خود کردند یعنی                 The Shape of Water (طرح آب) و Three Billboards Outside Ebbing: Missouri به ترتیب تنها 57 و 52 میلیون فروش (در داخل آمریکا) داشته‌اند.

اما اوضاع برای سایر مراسم سالانه اهدای جوایز نیز چندان بهتر نبوده است. تعداد تماشاچیان تلویزیونی جوایز گرَمی که در فوریه‌ امسال برگزار شد، 24 درصد افت داشت و به 19 میلیون نفر رسید. این تعداد برای جوایز گلدن گلوب امسال نیز یک کاهش 5 درصدی را نشان می‌دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *