اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

کاهش بهای بنزین و هزینه گرمایش خانه های آلبرتا با لغو مالیات کربن

ادمونتون- دولت محافظه کار متحد آلبرتا به ریاست جیسون کنی از 30 ماه مه 2019، مالیات کربن را لغو خواهد کرد. البته به احتمال زیاد با این اقدام کشمکش دولت فدرال و دولت آلبرتا بر سر مالیات مورد اشاره خاتمه نیافته و دولت ترودو به صورت یکجانبه آن را بار دیگر بر استان تحمیل خواهد کرد. در این صورت جیسون کنی، بر علیه اتاوا اقامه دعوی کرده و پرونده حقوقی را به جریان می اندازد.

صرفنظر از اتفاقات بعدی، مالیات دهندگان آلبرتایی به صورت آنی از لغو مالیات کربن نفع خواهند برد. اولین تاثیر فوری، کاهش بهای بنزین است که می تواند موفقیت بزرگی برای دولت جدید آلبرتا محسوب شود. لازم به ذکر است که مالیات کربن، هم اکنون 6 درصد بهای بنزین را تشکیل می دهد. بنابراین از 31 ماه مه به بعد، بنزین لیتری 6.7 سنت ارزان تر از قبل خواهد شد.

کارشناسان همچنین کاهش 1.50 دلاری بهای گاز طبیعی در ازای هر گیگاژول را پیش بینی کرده اند. بنابراین صاحبخانه های آلبرتایی هزینه کمتری بابت گرم کردن خانه هایشان خواهند پرداخت. به گفته خانم کریستین میات، سخنگوی جیسون کنی، هر آلبرتایی مجرد با درآمد 50 هزار دلار در سال، سالانه 286 دلار در هزینه سوخت صرفه جویی خواهد کرد. میات افزود: در کل بیزنس های آلبرتایی سالانه 1.4 میلیارد دلار در هزینه صرفه جویی خواهند کرد. این اقدام می تواند به اشتغالزایی و توسعه بیزنس کمک کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *