اخباراخبار کانادا

کانادا نیازمند همکاری همه مردم و مسوولین برای پیشگیری از موج سوم پاندمی 

 

 

کانادا- سال وحشتناک 2020 را پشت سر گذاشتیم، اما به نظر می رسد که پاندمی برای مدتی دیگر ادامه خواهد داشت. برنامه واکسیناسیون در کشور با اولویت کارکنان خدمات درمانی و سالمندان آغاز شده و قرار است از آوریل 2021، واکسیناسیون عمومی آغاز شود. اما تا آن زمان پیشگیری از موج سوم بایستی برای تک تک کانادایی ها در اولویت نخست قرار داشته باشد. 

دکتر آزک بوگوش، متخصص بیماری های عفونی از دانشگاه تورنتو، در حالی که معتقد است کانادایی ها به تدریج روال عادی زندگی را از سر خواهند گرفت، اما می گوید که احتمال راه افتادن موج سوم پاندمی بسیار زیاد است و باید به هر طریق از وقوع آن جلوگیری کرد. 

وی گفت: معتقدم در صورت همکاری نزدیک دولت ها، عموم مردم و آژانس های سلامت عمومی با یکدیگر در کنار اجرای برنامه واکسیناسیون می توان از موج سوم جلوگیری کرد. 

همانطور که می دانید وزارت بهداشت و درمان کانادا، اواخر سال گذشته واکسن های مدرنا و فایزر را برای توزیع در کشور تایید کرد. مرحله نخست واکسیناسیون با ایمن سازی کارکنان بخش خدمات درمانی، کارکنان مراکز مراقبت های طولانی مدت و ساکنان آنها آغاز شده است. 

 

 

با اینکه واکسن امیدها به مهار پاندمی را افزایش داده است، اما مسلما خطر ابتلا به کووید-19 تا قبل از آغاز واکسیناسیون عمومی وجود دارد و نباید نادیده گرفته شود. 

نخست وزیر جاستین ترودو، ضمن تاکید بر لزوم ادامه رعایت توصیه های بهداشتی و ایمنی گفت: ما باید به تلاش هایمان برای متوقف کردن شیوع کووید-19 ادامه بدهیم. 

طی چند هفته گذشته، موارد جدید ابتلا در سراسر کشور به میزان قابل توجه افزایش یافته است. از آغاز پاندمی تا صبح دوشنبه 4 ژانویه، بیش از نیم میلیون کانادایی به کووید-19 مبتلا شده و 15 هزار نفر جان خود را از دست دادند. مشکل اینجاست که بیماران بهبود یافته برای کسب سلامت کامل، دوران طولانی و سختی را سپری می کنند، زیرا بسیاری از آنان با عوارض بلندمدت بیماری دست به گریبان می باشند. 

با اینکه سال جدید آغاز شده است، اما سوالات زیادی ذهن بسیاری از مردم را به خود مشغول کرده اند: پاندمی که 2020 را به سالی وحشتناک و غیرقابل تحمل تبدیل کرد، کی پایان می یابد؟ زندگی کی به روال عادی باز می گردد؟ آیا این اتفاق در سال 2021 خواهد افتاد؟ 

پاسخ دکتر بوگوش به سوال آخر مثبت است. البته به شرطی که تعداد قابل توجهی از کانادایی ها طی سال جدید واکسن کووید را دریافت کنند. وی گفت: با نزدیک تر شدن به پایان سال، شاهد برچیده شدن تدریجی اکثر محدودیت ها و مقررات سختگیرانه در کشور خواهیم بود. شاید حتی استفاده اجباری از ماسک لغو شود و محدودیت های مرزی بین کانادا و آمریکا برچیده شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست