اخباراخبار کانادا

کانادا قادر به تحقق هدف تعیین شده برای فروش اتومبیل الکتریکی تا سال 2025 نیست

 

اتاوا- به نقل از CP24، تخفیفات و محرک های نقدی دولت، عده بیشتری از کانادایی ها را به خرید اتومبیل های الکتریکی طی 18 ماه گذشته تشویق کرده است، اما به اذعان وزارت حمل و نقل کانادا، تعداد اتومبیل های فروخته شده برای رسیدن به اهداف فروش اتومبیل های با آلایندگی صفر تا سال 2025، کافی نیست.

وزارت حمل و نقل کانادا، مایل بود 10 درصد از کل اتومبیل های سبک فروخته شده تا سال 2025؛ سی درصد تا سال 2030 و 100 درصد تا 2040، الکتریکی باشد. اما آخرین تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد که تعداد اتومبیل های الکتریکی فروخته شده در کانادا تا سال 2025، تنها بین 4 تا 6 درصد و تا سال 2030 تنها 10 درصد خواهد بود.

دولت فدرال برای تحقق این برنامه، تخفیف نقدی برای خریداران و همچنین میلیون ها دلار برای ساخت ایستگاه های شارژ، اعتبارات مالیاتی برای بیزنس های خریدار اتومبیل های برقی برای ناوگان خود و محرک های دیگر را معرفی کرد.
مگان نیکولاس، مدیر کل بخش سیاست های محیط زیستی وزارت حمل و نقل کانادا، اواخر اکتبر در مقابل کمیته محیط زیست مجلس فدرال حاضر شد و به افزایش میزان فروش اتومبیل های الکتریکی اشاره نمود. وی گفت: ما در عین حال می دانیم که اقدامات بیشتر برای تحقق اهداف تعیین شده، لازم اند.

نیکولاس و مسوولین سایر دپارتمان ها، در حضور اعضای کمیته از تحت بررسی بودن گزینه های مختلف، از جمله پیشنهاد پول در ازای جایگزینی اتومبیل های بنزینی با الکتریکی و غیره، صحبت کردند.
وی همچنین گفت که انتظار ندارد قیمت اتومبیل الکتریکی تا 5 سال دیگر با قیمت یک اتومبیل بنزینی قابل مقایسه باشد. به همین دلیل تخفیف های بیشتر برای خریداران این اتومبیل ها باید در نظر گرفته شود.

بر اساس تخفیف های فعلی، مبلغ 5 هزار دلار در ازای خرید یک اتومبیل تمام الکتریکی و مبلغ 2 هزار و 500 دلار در ازای خرید اتومبیل هایبرید plug-in در نظر گرفته شده است. حداکثر قیمت یک اتومبیل الکتریکی مدل پایین نباید بیشتر از 45 هزار دلار باشد.

 

 

برنامه 300 میلیون دلاری دولت فدرال، از ماه مه 2019 ارائه شده است و می بایست تا 2022 ادامه داشته باشد.
مارک گارنو قصد تمدید برنامه برای یک سال دیگر را دارد.
بر اساس گزارش اداره آمار کانادا، میزان فروش اتومبیل های الکتریکی و plug-in هایبرید، از کمتر از 1 درصد در سال 2015 و 2016 به 1 درصد در سال 2017، دو درصد در سال 2018 و 2.7 درصد در سال 2019 افزایش یافت.
میزان فروش طی نیمه نخست سال 2020 نیز 3.3 درصد افزایش یافته است. این در حالیست که در دوره مورد اشاره، فروش انواع اتومبیل به دلیل پاندمی کووید-19 کاهش داشت.

هم اکنون 168 هزار اتومبیل الکتریکی در معابر کانادا تردد می کنند، که کمتر از 1 درصد از 23 میلیون اتومبیل سواری در کشور را تشکیل می دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست