اخباراخبار کانادا

کانادا دسترسی به حداقل 88 میلیون دز واکسن احتمالی ویروس کرونا را قطعی کرد

 

به گزارش هافینگتون پست، نخست وزیر جاستین ترودو از امضای قرار داد جدید با دو شرکت داروسازی آمریکایی  برای تامین چند میلیون دز واکسن کووید-19، در صورت موفقیت آزمایشات، خبر داد.

قراردادهای جدید با دو شرکت Johnson & Johnson و Novavax در حالی منعقد شد که اوایل ماه جاری دولت قراردادهای مشابهی را با دو شرکت مادرنا و Pfizer امضا کرده بود.

ترودو گفت: نتایج آزمایشات این دو واکسن نیز تا کنون نویدبخش بوده و به همین دلیل است که ما سعی داریم از دسترسی فوری مردم کانادا به واکسن احتمالی ویروس کرونا اطمینان حاصل کنیم.

این واکسن ها هنوز فاز 2 و 3 آزمایشات بالینی را پشت سر می گذارند و تا زمانی که ایمنی و اثربخشی آنها به تائید اداره سلامت کانادا نرسد، خریداری نخواهند شد.

ترودو ابراز امیدواری کرد با این قراردادها کانادا به حداقل 88 میلیون دز واکسن دسترسی پیدا کند. لازم به ذکر است برخی از این واکسن ها برای اثربخشی نیاز به تزریق بیش از یک دز دارند.

 

 

قرارداد دولت کانادا با شرکت Novavax، یک شرکت بایوتکنولوژی در مریلند، برای تامین 76 میلیون دز واکسن، بسته شده است. واکسن این شرکت هم اکنون در آمریکا و استرالیا فاز 2 آزمایشات بالینی را پشت سر می گذارد. این واکسن در بهترین حالت، بهار سال آینده به تولید انبوه خواهد رسید.

بر اساس قرارداد دولت با شرکت Johnson & Johnson، این شرکت متعهد به تامین 38 میلیون دز واکسن برای کانادا شد. این واکسن در حال حاضر در آمریکا و بلژیک فاز اول و دوم آزمایشات را می گذراند.

دولت همچنین گفت مرکز تحقیقات درمانی سلامت انسان در مونترال آمادگی دارد به تعداد  محدود از هر واکسنی که اداره سلامت کانادا ایمنی و اثربخشی ان را تائید کند، در داخل کشور تولید کند. این تشکیلات تولید ماهانه 2 میلیون دز واکسن را تا پایان تابستان آینده برای خود هدف گذاری کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست