اخباراخبار کانادا

کانادایی ها قربانی یک میلیون دلار کلاهبرداری مرتبط با کروناویروس

کانادا- Global News:  مرکز مبارزه با تقلب کانادا، در فاصله 6 مارچ تا 1 ماه مه، بیش از 766 شکایت و گزارش کلاهبرداری به اسم پاندمی کروناویروس دریافت کرده است. به گزارش مرکز مورد اشاره، کانادایی ها قربانی 1.2 میلیون دلار کلاهبرداری مرتبط با کروناویروس شده اند. 

به گفته جف تامسون، سخنگوی مرکز، این کلاهبرداری ها به اشکال مختلف انجام شده؛ از طریق ارسال پیامک یا ایمیل و تماس تلفنی. کلاهبرداران با سوءاستفاده از ترس و نگرانی مردم، اهداف شوم خود را دنبال کرده اند. یکی از روش های کلاهبرداری، ارسال پیامک حاوی لینک اینترنتی (مشابه لینک رسمی دولت فدرال) و درخواست وارد کردن مشخصات فردی، از جمله شماره SIN برای دریافت کمک هزینه اضطراری CERB یا Canadian Emergency Response Benefit می باشد. 

تامسون توصیه می کند که تنها راه ثبت نام برای دریافت این مزایا، مراجعه به وب سایت رسمی دولت فدرال می باشد. وی افزود: دولت کانادا برای هیچ کس پیامک ارسال نمی کند. 

تامسون برای محافظت از خود در برابر کلاهبرداری ها چند توصیه ارائه می کند. از جمله مراجعه به وب سایت مرکز Anti-Fraud Centre و آشنایی با شیوه های مختلف کلاهبرداری. توصیه بعدی چک کردن URL وب سایتی است که در ظاهر مشابه وب سایت دولت به نظر می رسد. در صورت خرید آنلاین از معتبر بودن وب سایت و شرکتی که از آن خرید می کنید، اطمینان حاصل نمایید. 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!