صفحه اصلی / مقالات / کانادایی ها بدترین های جهان در چانه زدن

کانادایی ها بدترین های جهان در چانه زدن

Razi-Clinic

همه مردم از معامله شیرین توأم با چانه زدن خوششان می آید. اما براساس نتایج یک نظرسنجی نوین در سطح جهانی، کانادایی ها به ویژه در موفقیت برای چنین معامله هایی عملکرد خوبی ندارند. فراتر اینکه اصولا از انجام اینگونه معامله ها لذت نمی برند. کمااینکه نظرسنجی تارنمای Picodi.com درباره معامله ها و تخفیف ها نشان می دهد، تنها 28 درصد از مردم کانادا از چانه زدن خوششان می آید. مسئله ای که به نوبه خود آشکار می کند، چرا ما کانادایی ها در هنگام معامله تخفیف های کمتری می گیریم. کمااینکه افرادی از کشور ما که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، گفته اند پس از چانه زدن به طور متوسط تنها 12 درصد تخفیف گرفته اند. درصدی که در سطح دنیا پایین ترین می باشد. چراکه این میزان برای شرکت کنندگان سایر کشورهای جهان، به طور متوسط 17 درصد برای مردان و 18 درصد برای زنان است. در عین حال در کشورهایی مانند اندونزی، بیش از نیمی از مردم (66 درصد) از چانه زدن خوششان می آید. همچنین تخفیف بسیار بیشتری (24 درصد) می گیرند.

کانادایی ها در قبال روش استاندار خرید احساس راحتی می کنند

نتایج به دست آمده از نظرسنجی مورد اشاره همچنین حقایقی را درباره عادات خرید کانادایی ها آشکار می کنند. کمااینکه متیو میدوز مدیر پروژه تارنمای مذکور به خبرنگار نشریه هافینتگتون پست کانادا خاطرنشان می کند: می توانم بگویم مردم کشورهای غربی و به ویژه کانادا، بیشتر در قبال روش استاندار خرید احساس راحتی می کنند. یعنی این روش که عمدتا به فروشگاه های مورد نظر خود بروند و این درک وجود داشته باشد که قیمت ها همانی هستند، که روی کالاها نوشته شده اند. در واقع نوعی مدل قیمت گذاری منصفانه را پذیرفته اند. بنابراین در چهارچوب همین مدل خرید می کنند.

براساس اظهارات وی در مقابل امکان دارد، در کشورهای اروپایی و سایر نقاط جهان سیستم قیمت گذاری و معامله استاندار به رسمیت شناخته نشود. او در این پیوند می افزاید: چنین مسنله ای به نوبه خود سبب تلاش برای چانه زدن بیشتر در مورد بهای کالاها و خدمات گوناگون می گردد.

عادات متفاوت چانه زدن مردم کشورهای گوناگون

بخشی از نظرسنجی مورد اشاره به عادات متفاوت چانه زدن مردم کشورهای گوناگون اختصاص دارد. مثلا براساس نتایج به دست آمده از این بخش، کانادایی ها درباره قیمت جواهرات، تختخواب، تشک و عضویت در مراکز ورزشی، چانه می زنند. همچنین در مورد چانه زدن بر سر اجاره بها، در جایگاهی بالاتر از مردم سایر نقاط جهان قرار می گیرند.

اما در مجموع زمانی که پای چانه زدن به میان می آید، بسیار سطحی هستند. کمااینکه در این دیدگاه که ظاهر افراد مهمترین عامل مؤثر برای توانایی در معامله خوب و مناسب می باشد، در پله نخست ایستاده اند. متیو میدوز می گوید، که از مشاهده چنین نتیجه ای شگفت زده شده است. اما در عین حال می افزاید: امکان دارد اهمیتی پنهان درباره ظاهر افراد وجود داشته باشد، که ما در ابتدا از آن آگاه نبوده ایم.

همچنین براساس اظهارات وی، برای شرکت متبوعش دانستن عادات گوناگون مردم در هنگام خرید جالب بود. کمااینکه می افزاید: ما در مورد چگونگی تفاوت چنین عاداتی در نقاط متفاوت جغرافیایی جهان کنجکاو بودیم. وقتی هم که نظرسنجی را انجام دادیم و از این عادات آگاه شدیم، دریافتیم که دست زدن به این کار ارزش سرمایه گذاری برای آن را داشت. این امر به ویژه در مورد برهه انجام این نظرسنجی صدق می کند، که در آستانه تعطیلات زادروز تولد عیسی مسیح/ کریسمس و سال نوی میلادی صورت گرفت. چراکه در این برهه میزان خرید کردن تقریبا همه مردم افزایش پیدا می کند.

شایان توجه:

در این نظرسنجی بیش از هزار و 700 تن از 44 کشور و فرهنگ در آفریقا، خاورمیانه، آسیا، آمریکای جنوبی، اروپا، آمریکای شمالی و اقیانوسیه، شرکت کردند.

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *