صفحه اصلی / اخبار / کانادا، پذیرای مهاجران از کشورهایی که ترامپ <چاله مستراح> خواند!

کانادا، پذیرای مهاجران از کشورهایی که ترامپ <چاله مستراح> خواند!

اتاوا- به نقل از National Post: کانادا سالانه تعداد قابل توجهی مهاجر از کشورهایی می پذیرد که ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، آنها را <چاله مستراح> توصیف کرد. ترامپ در سخنان جنجالی اش در مورد سیستم مهاجرتی آمریکا، به پذیرش مهاجر از کشورهای آفریقایی، هاییتی، السالوادور و برخی دیگر از کشورها اعتراض کرد و مدعی شد که آمریکا می بایست از شیوه کانادا پیروی کرده و مهاجر ماهر و تحصیلکرده را بپذیرد.

اما برخلاف ادعای ترامپ، مهاجرانی که از کشورهای مورد خطاب ترامپ به کانادا وارد می شوند،  دارای مهارت های حرفه ای پایین نیستند، بلکه در مواردی بهتر از مهاجران نروژی (مورد علاقه ترامپ) عمل می کنند. نتایج سرشماری 2016 در کانادا نشان می دهد که طی 5 سال گذشته، تعداد مهاجران ورودی به کانادا از آمریکای مرکزی و کشورهای کارائیب (از جمله هاییتی و السالوادور) دو برابر بیشتر از تعداد مجموع مهاجرانی بود که از این کشورها به آمریکا، اروپای شمالی و غربی وارد شدند. بنابراین می بینید که سیستم مهاجرتی کانادا که بر اساس امتیازبندی مهاجران از نظر سطح تحصیلات و مهارت های حرفه ای می باشد، تنها پذیرای مهاجران غربی و اروپایی نیست.

اگر به جدول دقت کنید، می بینید که طی 5 سال گذشته تنها 230 مهاجر از نروژ به کشور وارد شدند. در حالی که 3 هزار و 530 نفر از السالوادور، 49 هزار و 515 نفر از کارائیب و برمودا و 19 هزار و 990 نفر از هاییتی به کشور وارد شدند. اینها در کنار کشورهای آفریقایی، از نظر ترامپ <چاله مستراح> تلقی می شوند.

اما سوال بعدی به عملکرد مهاجران ورودی به کشور مربوط است!

40 درصد از کانادایی هایی که به مدت 3 نسل یا بیشتر در کانادا زندگی کرده اند، حداقل دارای دیپلم کالج و 18 درصد دارای مدرک لیسانس هستند. در مقایسه، 53 درصد از مهاجران تحصیلات عالی دارند. 28 درصد از مهاجران دارای مدرک لیسانس، از کشورهای به اصطلاح <چاله مستراح> آمده اند. بنابراین می بینید که سطح مهارت و دانش این مهاجران به مراتب بیشتر از مهاجران اروپایی و کانادایی هایی است که نسل اندر نسل در این کشور زندگی کرده اند.

مورد بعدی اینکه مهاجران از این کشورها، بیشتر از کانادایی ها به کمک مالی و مستمری دولت کانادا متکی نیستند. با اینکه درآمد آنها از مهاجران اروپایی و غربی پایین تر است، اما نرخ بیکاری نزد آنها کمتر می باشد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *