مقالاتمقالات اجتماعی

کانادا، بهترین کشور دنیا برای پذیرش مهاجر

 

موسسه گالوپ (Gallup Inc.) در نظرسنجی اخیر خود که بین 145 کشور جهان انجام داد، کانادا را به عنوان کشور اول پذیرای مهاجرین در سال 2019 معرفی کرد. در این نظرسنجی کشورهای ایسلند، نیوزیلند و استرالیا به ترتیب رتبه دوم تا چهارم را دریافت کردند. این در حالیست که ایالات متحده آمریکا رتبه ششم را کسب کرد. 

بر اساس نظرسنجی گالوپ، 94% از ساکنین کانادا از دیدن مهاجرین در محل سکونت خود خشنود و راضی هستند. همچنین بیشتر از 91% ساکنین کانادا راضی و مشتاق به وصلت با یک مهاجر و تشکیل خانواده با آن ها می باشند. 

قابل توجه است که در سال های اخیر، این اولین بار است که کانادا در این نظرسنجی مقام اول را به دست آورده است. در نظرسنجی های قبلی، کانادا همیشه در رتبه های بعد از ایسلند و نیوزیلند قرار داشته است. 

در چند سال اخیر، کانادا مرزهای خود را برای مهاجرین بیش از پیش باز کرده است و نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو در دستورالعمل اجرایی خود به مارکو مندیسینو (Marco Mendicino) وزیر مهاجرت خود تاکید فراوانی به این نکته کرده است. این در صورتی است که اگرچه همیشه سیاست های مهاجرتی همسایه جنوبی کانادا، ایالات متحده امریکا مشابه کانادا بوده است، اما پس از انتخابات دونالد ترامپ، مرزهای این کشور به روی مهاجرین روز به روز بسته و بسته تر شده است. 

در این خصوص برنامه دولت کانادا برای مهاجرت در بین سال های 2022-2021 ، پذیرفتن بیش از چهارصد هزار مهاجر در سال است. این یعنی در 3 سال آینده، کانادا 1,200,000 مهاجر خواهد پذیرفت.

 

 

تقسیم بندی این مهاجرین بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط اداره مهاجرت کانادا به این صورت خواهد بود: 58 درصد از طریق برنامه های اقتصادی؛ 25 درصد از طریق اسپانسرشیپ افراد خانواده؛ 15 درصد پناهنده و 2 درصد از طریق برنامه های انسان دوستانه و سایر برنامه ها خواهد بود. 

پذیرش بالای تعداد مهاجرین توسط دولت کانادا برای رشد شرایط اقتصادی کاناد به خصوص بعد از پاندمی کووید، برای جبران زیان های به بار آمده از یک سو و از سوی دیگر جبران جمعیت رو به نزول کانادا به علت افزایش جمعیت سالمندان این کشور و کمبود زاد و ولد در این کشور می باشد. 

بیشتر از 9 میلیون از جمعیت 38 میلیونی کانادا در ده سال آینده به سن بازنشستگی خواهند رسید و این موضوع بیشتر از هر زمانی این کشور را نیازمند مهاجر از کشورهای دیگر کرده و خواهد کرد. 

انتظار می رود که کانادا بهترین کشور دنیا برای پذیرش مهاجر بماند و رتبه اول خود را حفظ کند، تا بتواند یک نیروی سالم و جوان در جهت بازسازی و رشد یک اقتصاد قوی داشته باشد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر و جزییات دقیق تر این مقاله می توانید با پیام مدنی تماس حاصل فرمایید.

416-464-9993

info@payamlegal.com

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست