اخباراخبار کانادا

کارشناسان: صدور گواهی واکسن دارای کد QR در انتاریو جلوی تقلب را نمی گیرد

با وجود اینکه پاسپورت های واکسن زودتر از موعد تعیین شده در انتاریو آماده شدند اما به اعتقاد کارشناسان این پاسپورت ها کمکی به جلوگیری از دور زدن قانون نمی کند؛ در حالی که دولت استانی جهت جلوگیری از جعل گواهی واکسن که به سادگی امکان پذیر بود، پاسپورت دارای کد QR را صادر کرد، گفته می شود گواهی های سابق همچنان برای ورود به اماکنی مانند رستوران ها و سالن های ورزشی قابل قبول است. کریس کلین، وکیل، این رویکرد دولت را یک ریسک می داند و می گوید با توجه به تعداد واکسینه نشدگان، دولت باید برای جدا کردن کسانی که با جعل گواهی قصد ورود به اماکن عمومی سرپوشیده را دارند جدی تر عمل کند. یوآن استیونس، متخصص امنیت سایبری، نیز معتقد است دولت با اجباری نکردن ارائه کد QR لایه محافظتی اقدام خود را خنثی کرده است. استیونس تاکید کرد این گونه خلا ها مردم را کم کم نسبت به دولت و قوانین آن بی اعتماد خواهد کرد. 

به نوشته استار، سخنگوی وزارت بهداشت استان در این باره گفت دولت به اینکه مردم کار درست را انجام خواهند داد اعتماد دارد و ضمنا برای افراد متقلب جریمه سنگینی در نظر گرفته شده است

در همین راستا، جاشوا گانز، استاد استراتژی دیجیتال در دانشگاه تورنتو، معتقد است قابل پذیرش بودن گواهی های قبلی بدون کد QR، با توجه به جریمه ای که برای متقلبین در نظر گرفته شده، نمی تواند ریسک بزرگی را برای سلامت جامعه ایجاد کند چرا که افراد بسیار کمی به جای دریافت واکسن، حاضر به ریسک کردن می شوند. وس بندر، مدیر برنامه سیاست عمومی دانشگاه مک مستر نیز معتقد است تعداد افرادی که در این میان به جعل گواهی روی می آورند در برابر کسانی که برای دریافت واکسن اقدام کردند قابل اغماض است و می توان گفت دولت با این برنامه به هدف خود در جهت ایجاد ایمنی و متقاعد کردن مردم به دریافت واکسن رسیده است.

در گواهی های جدید واکسن، علاوه بر اینکه نام، تاریخ تولد و اطلاعات واکسیناسیون افراد به صورت متنی وارد شده، با اسکن کد QR  در اپلیکیشن Verify Ontario ، که صاحبان کسب و کار ملزم به دانلود آن هستند، نیز همین اطلاعات نمایش داده خواهد شد. شماره کارت سلامت افراد در این کد وارد نشده و افرادی که به دلایل پزشکی از دریافت واکسن معذور هستند نیز هنوز در این طرح لحاظ نشده اند.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست