صفحه اصلی / اخبار / ژاپنی ها فقط 10 دقیقه از آژیر خطر تا حمله اتمی کره شمالی وقت فرار خواهند داشت

ژاپنی ها فقط 10 دقیقه از آژیر خطر تا حمله اتمی کره شمالی وقت فرار خواهند داشت

Leeza

به نقل از Global News : مقامات دولتی در توکیو اعتراف می کنند که اگر موشک هسته ای از سوی کره شمالی به طرف ژاپن پرتاب شود، ساکنان مناطق مورد هدف قرار گرفته تنها 10 دقیقه برای فرار از منطقه زمان خواهند داشت.

دولت از مقامات محلی خواسته است که برای آماده کردن مردم، مانورهای تخلیه را انجام بدهند.

این اعتراف در حالی صورت گرفته که وب سایت سازمان Civil Protection Portal Site ژاپن طی ماه آوریل، با افزایش قابل توجه ترافیک مراجعه کنندگان روبرو شده است. طی ماه آوریل، 2.6 میلیون نفر به این وب سایت مراجعه کرده اند. در حالی که تعداد مراجعه کنندگان در ماه مارچ تنها 450 هزار نفر بود.

در این وب سایت، اطلاعیه و دستورالعمل 32 صفحه ای در مورد نحوه اعلام هشدار و اطلاع رسانی به مردم و اقداماتی که مردم در حالات اضطراری و در صورت حمله موشکی بایستی انجام بدهند، ارائه شده است. در بخشی از این دستورالعمل آمده است: تعیین مکان دقیق فرود موشک دشوار است. اما موشک پس از پرتاب در مدت کوتاهی به هدف برخورد خواهد کرد. بنابراین هشدار لازم از طریق رادیو و تلویزیون صادر خواهد شد.

هیروفومی یوشیمورا، شهردار اوزاکا در گفتگو با خبرنگاران گفت: با وجود این دستورالعمل، زمان کافی برای واکنش و پاسخگویی باقی نمی ماند. موشک ممکن است بلافاصله پس از پرتاب شدن از سکو، شناسایی و ردیابی نشود. ردیابی چند دقیقه طول می کشد. بنابراین شاید از صادر شدن هشدار تا اصابت موشک با هدف فقط 4 تا 5 دقیقه زمان داشته باشیم.

به گزارش رویترز، فروش پناهگاه های هسته ای و فیلترهای مخصوص تصفیه هوا طی هفته های اخیر افزایش یافته است.
یک شرکت کوچک ژاپنی که در زمینه ساخت پناهگاه های هسته ای کوچک زیر خانه های مردم تخصص دارد، طی ماه آوریل 8 سفارش دریافت کرد. در حالی که به طور معمول طی سال 6 سفارش دریافت می کرد.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *