صفحه اصلی / مقالات / املاک و مسکن / چگونگی کمک چیدمان Staging مناسب به رونق کار مشاوران املاک

چگونگی کمک چیدمان Staging مناسب به رونق کار مشاوران املاک

برداشت عمومی این است که چیدمان مناسب ملک و املاک در هنگام ارائه آنها برای فروش، خدمتی به فروشندگان می باشد. اما در این میان یک مساله قابل توجه دیگر نیز، وجود دارد. اینکه چنین چیدمانی به جایگاه حرفه ای، خوشنامی و درآمد مشاوران املاک هم، کمک می کند. این امر به ویژه زمانی بیشتر اهمیت خود را نشان می دهد، که بدانیم دیوید فلمینگ کارشناس بازار مسکن شرکت مشاوره املاک بوسلی، در سال 2017 در مباحثش در پیوند با مولد بودن مشاوران املاک از جمله مطرح کرد، در بازارهایی که شمار مشاوران املاک زیاد است (در این مورد تورنتو که این میزان در آن 50 هزار می باشد)، 34 درصد از آنها موفق نشدند، هیچ معامله ای را جوش بدهند. حدود 8 هزار و 300 تن هم  تنها توانستند، یک معامله را به سرانجام برسانند. به عبارت دیگر 51 درصد فقط در یک معامله یا کمتر موفق بودند. در عین حال این مشاوران به طور متوسط 4 معامله را جوش دادند، و 10 هزار دلار صرف بازاریابی و سایر امور مربوطه کردند.

به گفته کارشناسان حوزه چیدمان، برای اینکه تلاش های مشاوران املاک به ثمر برسد و اوضاع و احوال کاری شان رونق بیشتری پیدا کند، چیدمان مناسب واقعا می تواند موثر واقع شود. کمااینکه براساس اظهارات دست اندرکاران اتحادیه ملی مشاوران املاک، 97 درصد خریداران بالقوه در ابتدا املاک عرضه شده را به صورت آن-لاین می بینند. بیشترشان هم از تلفن های دستی خود برای جستجوی اینگونه املاک استفاده می کنند. در مرحله بعد با یک مشاور املاک تماس می گیرند، در یک برهه چندهفته ای حدود 10 مسکن را می بینند، و دست به خرید می زنند. بیشتر آنان هم پس از دیدن 6 ملک این کار را انجام می دهند.

بنابراین پیش از اقدام به بازاریابی برای هرگونه مسکن برای احراز اطمینان از گرفتن بهترین عکس ممکن، چیدمان مناسب یک ملک چه تخلیه شده و چه حتی در زمان اقامت ساکنانش، امری حیاتی به شمار می رود. کمااینکه حتی از هر 10 خریدار نسل جوان 7 نفر با کمال میل حاضرند برای مسکنی که آماده اسباب کشی است، پول بیشتری بپردازند.

در ادامه به چهار مورد دیگر اشاره می شود، که دست اندرکاران چیدمان می توانند به رونق کار مشاوران املاک کمک کنند.

1- عرضه خاطره انگیزتر و موثرتر

اگر خریداری در یک روز 10 ملک را ببیند، چگونه می تواند آنچه را مشاهده کرده به یاد بیاورد؟ به گفته روانشناسان اولین نگاه بیشترین تاثیر را بر حافظه دارد. در عین حال ذهن انسان باید برای به خاطر آوردن درست و مناسب آنچه مشاهده کرده، فعال شود. همچنین احساسات سبب افزایش حافظه، و بهتر به یاد آوردن تجربیات هستند. به همین دلیل کارشناسان رسمی چیدمان صرفا به آنچه چشم ها می بینند، تمرکز نمی کنند. بلکه از تمامی ضروریات لازم جهت چگونگی دخیل کردن تمامی حواس نیز، آگاهی دارند. همچنین می دانند چه کاری انجام دهند، که این دخیل شدن صورت بگیرد.

2- به حداکثر رساندن نتایج بازاریابی مشاوران املاک

ضرورت دارد که مشاوران املاک در مورد وقت، تلاش و پولی بیندیشند، که برای جلب توجه خریداران بالقوه صرف می کنند. بنابراین باید به خاطر داشته باشند، تاثیر اولین دیدار در این مورد عامل مهمی به شمار می رود. زیرا مردم تنها چیزی را می بینند، که در برابر چشمان شان قرار دارد. کمااینکه مشاهده تختخواب های مرتب نشده، کاسه توالت های با درهای باز، وضعیت درهم و برهم، پشته ای از عکس های خانوادگی و وسایل شخصی روی هم انبار شده، سبب می گردند که خریدار بالقوه به این نتیجه برسد، که محل مورد بازدید خانه دیگران است، و جایی برای سکونت او ندارد. در مقابل کارشناسان چیدمان کاری می کنند، که این تاثیر اولین دیدار برای خریداران بالقوه و همچنین مشاوران املاک تجربه ای دلپذیر شود.

3- توصیه

مشتریانی که از خدمات ارائه شده خرسند باشند، در مورد تجربه مثبت خویش با دیگران سخن می گویند، و به احتمال قوی استفاده از فرد مورد نظر را به دیگران توصیه می کنند. همچنین بدنیست مشاوران املاک بدانند، که یک بازار پنهان وجود دارد. بازاری که اگر با کارشناسان چیدمان همکاری نکنند، به آن دسترسی نخواهند داشت.

40 درصد میزان اشتغال کارشناسان چیدمان مستقیما از طریق فروشندگان مسکن صورت می گیرد. زیرا این فروشندگان به تجربه و یا از راه های دیگر می دانند که اگر می خواهند ملک شان را به بیشترین قیمت بفروشند، باید برای گرفتن مشاوره به یک کارشناس چیدمان مراجعه کنند. این کارشناس چند ماه با فروشنده همکاری می کند، تا اینکه زمانی فرامی رسد، که ملک مربوطه آماده عرضه به بازار می شود. در این مرحله فروشنده از کارشناس چیدمان می خواهد، یک مشاور املاک مورد اطمینان به او معرفی کند.

4- کاهش زمان عرضه ملک در بازار تا هنگام به فروش رفتن

پژوهش ها و آمارها نشان می دهند که در هرگونه وضعیت اقتصادی، زمان لازم برای به فروش رفتن املاک خوب چیدمان شده کمتر از همگنان دیگرشان است. بنابراین به مشاوران املاک توصیه می شود با استفاده از موارد یادشده، هم امکان کسب پول بیشتری برای مشتریان شان را فراهم آورند، و هم خود را به عنوان بهترین مشاور بشناسانند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *