مقالاتمقالات اجتماعی

چگونگی مصرف مسئولانه ماهی 

جنی وایتزمن- رسانه اینترنتی مکالمه

روزگاری به نظر می رسید اقیانوس ها منبع بی پایان ماهی و سایر آبزیانی هستند، که انسان از آنها به عنوان غذا بهره می برد. اما اینک از جمله براساس پژوهش موسسه گلوب اسکن به نیابت از شورای نظارت بر امور دریایی مستقر در لندن که در سال 2018 صورت گرفت، امکان تمام شدن این موجودات و غیرقابل جایگزین بودن آنها سبب دل نگرانی شده اند. بنابراین دیگر ماهی خوردن تنها مساله انتخاب بین انواع این موجودات لذیذ گوشت نیست. بلکه باید مسایل دیگری را هم در نظر گرفت. 

 

چرا ماهی بخوریم؟

گرچه غذاهای دریایی بسیار خوشمزه اند، اما خوردن آنها هم برای سلامت مغز و هم کل بدن فواید پرشماری دارد. با این همه هنوز بسیاری از کانادایی ها به سبب ادعاهای بهداشتی یا پیام های مبهم، در مورد مصرف اینگونه غذاها گیج می باشند. کمااینکه نگران جیوه، ذره های بسیار ریز پلاستیک و مواد غذایی اصلاح شده ژنتیکی، در اینگونه خوردنی ها هستند. زیرا صنعت غذاهای دریایی متنوع می باشد، و با سایر صنایع گوشت در کانادا تفاوت دارد. چراکه در بیشتر موارد مردم کشور ما فقط یک گونه مرغ، گاو، و یا خوک می خورند. اما در فروشگاه های مواد غذایی تعداد بی شماری از گونه های مختلف ماهی و صدف عرضه می شوند. همچنین غذاهای دریایی کالای جهانی اند. کمااینکه گونه های ماهی که در شرایط بسیار متفاوتی رشد کرده اند، از سراسر جهان وارد کانادا می شوند. ولی بیشتر مرغ و گوشت گاو موجود در فروشگاه های آمریکای شمالی، محصول کانادا و ایالات متحده اند.

 

bahman-azimi-gif

 

 

انتخاب ماهی درست

از آنجا که ذائقه مردم متفاوت است، نمی توان خوردن هیچ نوع از ماهی را به همه توصیه کرد. اما در هر انتخاب باید سلامتی، مسایل محیط زیستی و قیمت را، مدنظر قرار داد.

 

 

  • ادعاهای در پیوند با سلامتی: بسیاری از مردم ماهی را هم مانند سبزیجات به سبب مفید بودن برای سلامتی خود مصرف می کنند. اما مثلا آلودگی آب ها سبب زیان باری بسیاری از ماهی های مفید شده است. بنابراین به ویژه برای زنان باردار و کودکان خوردن ماهی هایی مانند تن که حاوی مقدار زیادی جیوه می باشند، توصیه نمی شود. 

 

 

 

  • مسایل محیط زیستی: صید بیش از اندازه که سبب کاهش نگران کننده جمعیت ماهی ها شده، برخی را بر آن داشته که به سراغ مصرف غذاهای دریایی دیگر مانند صدف بروند. زیرا از جمله به سبب اینکه نباید به صدف ها غذا داد، برای محیط زیست مناسب ترند. استفاده از ماهی های پرورشی نیز هم به کندی روند کاهش مورد اشاره کمک می کند، و هم به سبب تولید گازکربنیک کمتر برای محیط زیست کم خطرتر است.

 

 

 

  • پشتیبانی از محصولات محلی: در سال های اخیر بسیاری از کانادایی ها از جمله به منظور کاهش آلودگی محیط زیست تلاش می کنند، مثلا ماهی سلمون بخورند که از بخش کانادایی اقیانوس اطلس صید می شود. 

 

 

 

  • قیمت: گرچه در کانادا گزینه های بسیار خوبی برای غذاهای دریایی وجود دارند، اما بهای این غذاها به شکلی شگفت آور گران است. البته مثلا قیمت ماهی تن در کشور ما مقرون به صرفه می باشد.

 

 

مشکل منشاء 

برچسب های روی بسته های ماهی ها اغلب برای آگاهی از منشاء آنها مفید نیستند. زیرا مثلا امکان دارد روی برچسب بسته ماهی هایی که در آب های کانادا صید و در چین بسته بندی شده اند، عبارت محصول چین به چشم بخورد. بنابراین این برچسب ها الزاما محل واقعی صید و یا مزرعه محل پرورش آنها را نشان نمی دهد. گاهی هم نام روی برچسب بسته ها درست نیست. کمااینکه به جای اسم نوعی از ماهی، نام نوعی دیگر روی این برچسب ها نوشته می شود. ما مصرف کنندگان کانادایی مسئولیت داریم، که خواستار اطلاعات بیشتر و درست تر درباره این دو مورد شویم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!