املاک و مسکنمقالات
موضوعات داغ

چگونگی محافظت خانه از دزدی

bahman-azimi-gif

احتمالا ایمن نگه داشتن خانه از سرقت برای همه مردم و به ویژه ساکنان شهرهای بزرگ، مهم ترین مساله است. اما برای چنین کاری تنها روندهای رایج مانند کفایت نمی کنند.

آنچه در پی می آید، توصیه های مفید برای چگونگی محافظت از خانه در برابر دزدها است.

علائم مبنی بر اینکه خانه ای هدف سارقان می باشد:

* اتومبیل ها و یا افراد غریبه: وجود اتومبیل ها و یا افراد غریبه در حول و حوش خانه می تواند، زنگ هشدار باشد. در چنین مواقعی باید با شماره غیراضطراری کلانتری مربوطه تماس گرفت.

* درخواست ارائه خدمات مرمت یا نگهداری به صورت ابتدا به ساکن: بدیهیست موافقت با چنین درخواستی، به مفهوم راه دادن فرد متقاضی به داخل خانه می باشد. همچنین طریقی جهت محک زدن صاحبخانه است. پس باید از پذیرش این درخواست خودداری کرد.

* تغییرات زیرکانه: دزدها گاهی علائم کوچکی از خود به جا می گذارند، که در ادامه برای احراز اطمینان از خالی بودن خانه ای از آنها استفاده کنند. چنین علائمی می توانند حتی به سادگی برداشتن زیرپایی جلوی در ورودی باشند. برای نمونه جایگزین کردن یک زیرپایی جدید نشان می دهد، خانه خالی نیست.

 

برخی از اقلامی که سارقان می دزدند:

* اطلاعات شناسایی: از جمله فرم پرشده درخواست گذرنامه که تنها به سبب موجود نبودن تمبر در خانه روی میز گذاشته شده، که بعدا پست شود. زیرا دزدها با دسترسی به اطلاعات شناسایی دیگران می توانند، از آنها سوءاستفاده های کلانی بکنند، و به صاحبان اصلی شان آسیب جدی بزنند.

* مشروبات الکلی: گنجه محتوی اینگونه مشروبات از نخستین نقاطی است، که سارقان به سراغ شان می روند. بنابراین پنهان کردن بطری مشروبات گرانبها در جایی دور از انتظار، و یا خالی کردن آنها در بطری های شسته شده نوشیدنی های ارزانقیمت مانند نوشابه های گازدار با رنگ یکسان، اقداماتی مناسب جهت پیشگیری از اینگونه سرقت هستند.

* وسایل تزیینی گرانبها: وسایل گرانبها مانند بشقابی عتیقه که به عنوان تزیین/ دکور روی قفسه مربوطه قرار داده می شوند.

* پول نقد: چنین پولی راحت ترین و بی دردسرترین قلم برای سرقت است. زیرا نمی توان مالکیت برآن را ثابت کرد.

* داروهای تنها مجاز با تجویز پزشک: زیرا خرید آنها بدون نسخه امکان ندارد. اما موارد مصرف شان حیاتی است.

* طلا و جواهرات: باید از نگه داشتن این اقلام گرانبها در خانه خودداری کرد، و آنها را در گاوصندوق کوچک منزل یا صندوق امانات بانک ها از شر سارقان حفظ نمود.

* اقلام الکترونیکی و هوشمند: مانند کامپیوتر و تلفن های هوشند!

 

چگونگی پیشگیری از دزدی

البته هرگز نمی توان، همه راه های احتمالی مورد استفاده سارقان را از بین برد. اما می شود با برخی اقدامات احتمال سرقت از خانه را تا حد امکان کاهش داد. استفاده از دوربین های مداربسته به صورت جمعی با اهالی محل، و نوع انفرادی برای خانه شخصی/ اعلام نکردن برنامه و تاریخ سفر در شبکه های اجتماعی مجازی/ درخواست برداشتن منظم محتویات صندوق پست از سوی فردی معتمد، روشن گذاشتن چراغ/ لامپ سردر خانه (از نوعی که با تاریکی و روشنی هوا به گونه ای خودکار روشن و خاموش می شوند)، درخواست از یک همسایه برای پارک اتومبیلش در محل مربوطه خانه خالی از سکنه، در خلال دوران سفر/ استفاده از قفل هوشمند/ باز نکردن در خانه به روی افراد ناشناس/ نگهداری سگ در خانه و در غیر این صورت نصب علامت محتوی مراقب سگ باشید / قفل کردن در و پنجره ها/ دعوت نکردن افراد ناشناس به درون خانه، و ندادن اطلاعات به آنها/ از جمله اینگونه اقدامات هستند.

 

پرسش و پاسخ هفته:

آیا قیمت خانه ها در تورنتو و حومه در طول چند سال گذشته کاهش داشته است؟

 

این سوالی است که خیلی از افراد می پرسند و یا در ذهن دارند و به دلیل همین موضوع در خرید ملک دچار تردید می شوند و علیرغم اینکه شرایط مالی آنها چه از لحاظ پیش پرداخت و یا دریافت وام بسیار مناسب می باشد، اقدام به خرید نمی نمایند. همانطور که بارها در موضوعات مختلف اعلام کرده ام که همه اطلاعات و آمارهای خرید و فروش مربوط به حال حاضر و سالیان گذشته موجود بوده و در اختیار مشاورین املاک قرار دارد، شما می توانید به تمامی اطلاعات دسترسی پیدا کرده و براساس اطلاعات دقیق و واقعی تصمیم گیری نمایید. متاسفانه برخی از دوستان شاخص های تصمیم گیری را مبتنی بر اطلاعات محاوره ای بین خود و دیگران قرار داده و نسبت به آن تجزیه و تحلیل می نمایند.

اکثر مراجعین اظهار می کنند که دوستانی دارند که خانه ای خریداری کرده و الان به دلیل کاهش قیمت متضرر شده اند. در حالی که اگر به آمار و ارقام از سال 2010 به بعد مراجعه کنیم متوجه خواهیم شد که به جز 3 ماهه اول سال 2017 که ملک به طور ناگهانی حدود 30% رشد داشته است و پس از آن به دلیل اعمال افزایش قانون مالیات بر نقل و انتقال برای خریداران خارجی موجب توقف رشد و کاهش آن شده است، در طول سال های قبل ملک کماکان رشد داشته است.

به عنوان مثال، ملکی که در ژانویه سال 2015 به مبلغ $550,000 خریداری شده، در ماه دسامبر 2018 به مبلغ $750,000 فروخته شده است. پس ملاحظه می کنید که نه تنها ملک کاهش نداشته بلکه رشد چشمگیری داشته است. بنابراین شاخص اندازه گیری رشد و یا کاهش ملک را در یک دوره 3 تا 5 ساله مقایسه کنید تا بتوانید نتیجه بهتری در تصمیمات خود داشته باشید.

در صورت داشتن هرگونه سوال با من علیرضا صدیقی تماس حاصل فرمایید:
416-939-4646

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان