املاک و مسکنمقالات
موضوعات داغ

چگونگی خرید و بهره بردن از املاک استیجاری

برگرفته شده از تارنمای تایرلیدز

همه ما در دنیای به شدت دستخوش تغییر کنونی، در پی سرمایه گذاری امن و باثبات هستیم. خرید املاک استیجاری و بهره بردن از آنها چندین مزیت و فایده مالی هیجان انگیز دارد، که بی تردید چنین اقدامی را در زمره اینگونه سرمایه گذاری ها قرار می دهد.

چرا باید در املاک استیجاری سرمایه گذاری کرد؟

چنین اقدامی چندین فایده دارد، و می تواند کلید تامین امنیت و رفاه مالی آینده باشد. زیرا همین که کسی اینگونه املاک را بخرد و مستاجرانش را پیدا کند، می تواند راحت کناری بنشیند، و از مزایای مالی مربوطه بهره مند شود. زیرا مالک چنین املاکی بودن، از جمله به معنی موارد زیر است:

رئیس خویش/ آقای خود، نوکر خود بودن
در چنین حالتی فرد می تواند، میزان درآمد و ثبات درازمدت سرمایه گذاری خود را تعیین کند. همچنین خودش از جمله در این باره تصمیم بگیرد، که می خواهد میزان اجاره دریافتی چه اندازه باشد؟، و مایل است چگونه ملک استیجاری را مدیریت نماید؟

 

 

بازپرداخت قسط های وام مسکن با اجاره دریافتی
ابراز اطمینان از توانایی بازپرداخت اقساط وام مسکن یکی از بهترین امتیازهای داشتن اینگونه املاک است. زیرا مالک بالقوه می تواند، با اجاره دریافتی این قسط ها را بپردازد. همچنین پولی هم در جیبش باقی می ماند. عجب سرمایه گذاری هوشمندانه ای!

افزایش بهای ملک

یکی از مهم ترین مزیت های چشمگیر داشتن املاک استیجاری، افزایش بهای آنهاست. البته باید در نقاطی دست به اینگونه خریدها زد، که یا بهای املاک در آنها تثبیت شده، و یا رو به افزایش باشد.

دسترسی به چندین کاهش مالیاتی بالقوه

دارندگان املاک استیجاری از جمله می توانند مالیات پرداختی سالانه به شهرداری برای چنین املاکی، هزینه های قانونی و حقوقی مالکیت آن، مخارج تعمیراتش، و بیمه ای را که برای آن می پردازند، به عنوان هزینه های مربوطه در فرم مالیات بر درآمد خود ذکر کنند، و از کاهش چنین مالیاتی بهره مند شوند.

مواردی که باید در هنگام انتخاب املاک استیجاری مدنظر قرار داد

برغم تمام  امتیازات و فوایدی که برای خرید املاک استیجاری به آنها اشاره شد، ابتیاع موفقیت آمیز اینگونه املاک سریع و آسان نیست. بنابراین باید به توصیه های مشاور املاک مربوطه و همچنین نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می شود، توجه کرد:

 

  • میزان تقاضا برای املاک استیجاری در مناطق مورد نظر

 

لازم است در مناطقی به سراغ خرید اینگونه املاک رفت که میزان تقاضا برایشان زیاد، و وضعیت موجود در آینده نیز ادامه داشته باشد. یکی از عمده ترین مواردی که می توان برای ارزیابی در منطقه مربوطه مدنظر قرار داد، بازار کار بالقوه آن است. زیرا در مناطقی که بیکاری زیاد می باشد، احتمال اینکه مستاجران نتوانند اجاره خود را بدهند نیز، زیاد است.

 

  • نزدیکی به اماکن ضروری

 

اگر ملک استیجاری مربوطه به اماکن ضروری مانند مدرسه، فروشگاه و پارک نزدیک باشد، یافتن مستاجر خوب و مناسب برایش آسان تر می شود.

 

  • مالیات املاک

 

پیش از دست زدن به هر اقدام عملی مربوطه، باید برای کسب اطلاعات در مورد میزان مالیات املاک بالقوه با اداره ارزیابی شهرداری مشورت کرد. همچنین به دقت محاسبه نمود، که در آینده افزایش این مالیات بر بازگشت سرمایه چه تاثیرات بالقوه ای خواهد داشت. بنابراین اگر کسی مایل است در منطقه ای ملک استیجاری بخرد که مالیات مربوطه در آن بالاست، باید احراز اطمینان کند که می تواند اجاره بها را تا اندازه ای افزایش دهد، که جبران مافات شود.

  1. سه مورد دیگر

آغاز گام به گام کار خرید املاک استیجاری با ابتیاع تنها یک خانه در ابتدا، مدنظر قرار دادن استخدام یک شرکت مدیریت املاک، بازرسی حرفه ای ملک مربوطه به منظور نبودن مخارج پنهانی از جمله برای مرمت خرابی ها، کسب آگاهی درباره مستاجران کنونی ملک مورد نظر، مخارج قسمت میزان درآمد بر هزینه های مربوطه، و درنظر گرفتن بازگشت سرمایه، از موارد مهم دیگری به حساب می آیند، که باید به دقت درنظر گرفته شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *