صفحه اصلی / زنان / چگونگی آماده شدن آلیسیا ویکاندر برای ایفای نقش لارا کرافت

چگونگی آماده شدن آلیسیا ویکاندر برای ایفای نقش لارا کرافت

Leeza

قرار است نقش لارا کرافت در بخش جدید سری فیلم های مهاجم گور/ Tomb Raider را که پیشتر آنجلینا جولی ایفا کرده، آلیسیا ویکاندر بازی کند. این اثر سینمایی در شانزدهم مارس 2018 اکران خواهد شد.

به نظر می رسد بسیاری از فیلمسازان مشتاق آنند، که آلیسیا ویکاندر در آثارشان هنرنمایی کند. چراکه مهاجم گور پانزدهمین فیلمی می باشد، که او در خلال چهار سال اخیر در آنها هنرنمایی کرده است. وی برای حضور در مهاجم گور باید تغییرات زیادی در خود به وجود می آورد. از جمله اینکه به اندازه کافی عضله داشته باشد، که بتواند در قالب لارا کرافت فرو برود. به این منظور زیر نظر مگناس لیگدبک مربی بدنساز بسیار سرشناس سوئدی سرگرم تمرین می باشد. یعنی همان مربی کاردانی که پیشتر به الکساندر اسکارسگارد کمک کرد، که برای بازی در فیلم اسطوره تارزان که در سال 2016 به نمایش درآمد، 25 پوند عضله اضافه نماید. همچنین به بن افلک آموزش داد، تا بتواند برای ایفای نقش مرد خفاشی/ Batman آماده شود. در عین حال از جمله مربی افراد سرشناسی مانند بریتنی اسپیرز و هری استایلز بوده است.

و حالا مدتی است که دارد به آلیسیا ویکاندر برنده جایزه اسکار یاری می رساند، که خود را برای ایفای نقش لارا کرافت آماده کند. کمااینکه حتی این روزها هم که تولید فیلم در جریان است، هر بامداد و پیش از آغاز فیلمبرداری در سواحل سنگی و جنگل های انبوه کیپ تان (آفریقای جنوبی) به آلیسیا ویکاندر تمرین بدنی می دهد. هدفش هم این است، که این بازیگر مستعد همچنان آمادگی جسمی و روحی خود را جهت متبلور کردن شخصیت لارا کرافت در راه رسیدن به هدف مشکل خود حفظ کند. ظاهرا همه این تلاش ها به نتیجه مطلوب رسیده اند. چراکه تصاویری که عکاسان سمج تونسته اند بگیرند نشانگر آنند، که این بازیگر برای فرورفتن در قالب لارا کرافت از همه نظر در وضعیت ایده آل قرار دارد. مگناس لیگدبک در این باره می گوید: شش ماه پیش از آغاز فیلمبرداری طرح تغذیه آلیسیا را آماده نمودم، تا سوخت و ساز بدنش افزایش یابد، و عضله بسازد.

البته این مربی یک نوار ویدیویی بدنسازی هم برای آلیسیا ویکاندر فرستاد، که بر اساس آن عمدتا باید به طور مداوم وزنه بزند، تا بدنش بتواند عضله بسازد. همچنین به او کمک می کند تا بیاموزد، چگونه باید حرکات لارا کرافت را انجام دهد. به عبارت دیگر روش مگناس لیگدبک ترکیبی از تمرینات بدنی، خوراکی های مغذی و روانشناسی ورزش است. او که پیشتر بازیکن هاکی بود، می گوید روشش در واقع پذیرش فلسفه های قهرمانان ورزشی می باشد. کمااینکه انتظار دارد مراجعانش بپذیرند مانند قهرمانان نیرومند شوند، و به آن رژیم غذایی و ورزشی بچسبند، که برای اهدافشان طرح ریزی می گردد.

به هر حال مگناس لیگدبک پس از گام های نخست، چهار ماه پیش از آغاز فیلمبرداری مهاجم گور در لندن به آلیسیا ویکاندر پیوست، و به طور تمام وقت کار با این بازیگر را شروع کرد. این کار به معنای زدن وزنه های سنگین هفته ای پنج یا شش بار، کوهنوردی دو یا سه بار در هفته، و مشت زنی و هنرهای رزمی ترکیبی هفته ای چهار بار، می باشد. پس از دو ماه برای آلیسیا ویکاندر یک برنامه غذایی نوین در نظر گرفت، و ساعات فعالیت های بدنی اش را به 30 دقیقه تمرینات سخت و پرفشار در بامداد، و 45 دقیقه در سالن ورزش در ساعات پس از نیمروز تغییر داد.

سری فیلم های مهاجم گور با اقتباس از یک بازی قدیمی ویدیویی به همین نام ساخته می ‌شود. داستان این اثر به ماجراهای لارا کرافت می پردازد، که در لندن زندگی بی هدفی را می گذراند. اما به باستانشناس متعهدی تبدیل می شود، تا در مورد مرگ اسرارآمیز پدر ماجراجوی خود کند و کاو کند. لارا کرافت 21 ساله که در این مورد هیچ سرنخی ندارد، در ادامه به جزیره ای دورافتاده در ژاپن می رود، تا شاید بتواند کاری از پیش‌ ببرد.

رور یوتاگ نروژی که کارگردانی قسمت تازه مهاجم گور را به عهده دارد، در این مورد خاطرنشان می کند: آنچه سبب تمایز سری ‌فیلم های مهاجم گور می شود این می باشد، که در واقع داستان اصلی برای نمایش بر پرده سینما نوشته شده است. همچنین تمرکز آن تنها بر نیرو و حالت جسمی لارا کرافت قرار ندارد. بلکه بر انسانیت او نیز، تمرکز می کند. کمااینکه وی را به عنوان زن جوان و باهوشی مشاهده می کنیم، که در زندگی خود هیچ هدف مشخصی ندارد. اما سفری خطرناک او را در وضعیتی قرار می دهد، که در هر صحنه باید از تمام نیروی خود بهره بگیرد. روندی که خواه و ناخواه موقعیتی را برایش فراهم می ‌کند، که مهارت های مورد نیاز را به دست بیاورد.همچنین همان کسی بشود، که قرار بوده بشود. در عین حال آلیسیا ویکاندر در قالب لارا کرافت دختری بسیار باهوش است، که بگونه ای بایسته و شایسته به این شخصیت شکل می دهد. شخصیتی که از هر دو بعد جسمی و عاطفی قابل توجه می باشد.

نکته آخر و بسیار مهم اینکه کتاب های مصور لارا کرافت را در راهی قرار دادند، که به یک قهرمان جهانی تبدیل شد. پس احتمالا بازی در نقش وی سبب خواهد گشت که آلیسیا ویکاندر در راهی قرار بگیرد، که به چهره ای تبدیل گردد که بهترین انتخاب برای بازیگری در اینگونه سری فیلم ها شود.

آلیسیا ویکاندر زیر دست مادری بزرگ شد، که بازیگر موفق تئاتر می باشد. خود آلیسیا هم در واقع در دنیای تئاتر بزرگ شده است. کمااینکه در هفت سالگی به طور رسمی برای بازی در نمایشنامه کریستینا روی صحنه تئاتر رفت. جالب اینکه همزمان با حضور در دنیای تئاتر، به طور جدی در صحنه باله نیز فعالیت داشت. پس از پایان دوره مربوطه در هنرستان باله سلطنتی سوئد، در ده ها قسمت از مجموعه های تلویزیونی محبوب این کشور هنرنمایی کرد. در سال 2009 هم برای ایفای نقش اصلی در فیلم سوئدی ناب برگزیده شد، که به سبب حضور در آن جایزه گلدبگ کشور خود/ معادل اسکار آمریکا را به خانه برد.
مجموعه تجربه های گوناگون این هنرمند بااستعداد در زادگاهش سرانجام سبب شدند، که در بزرگ ترین، فعال ترین و معتبرترین صحنه سینمایی جهان یعنی هالیوود نیز، جایگاه مناسب خود را پیدا کند. کمااینکه برای حضور در فیلم دختر دانمارکی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش دوم زن را به خانه برد.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *