فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

چگونه پیشخدمت سابق رستوران و شخصیت تلویزیونی عروس خاندان سلطنتی سوئد شد؟ 

 

سوفیا هلکویست، پیشخدمت، مدل و شخصیت تلویزیونی سابق، پس از ازدواج با ولیعهد سوئد، زندگی اشرافی را آغاز کرد. او هم اکنون به عنوان کمک پرستار، با کار داوطلبانه در بیمارستان به بیماران مبتلا به COVID-19 کمک می کند. زن جوان که به پرینسس سوئد ملقب شده، پس از طی دوره پرستاری، در یکی از بیمارستان های استکهلم مشغول کار شده است. 

نام کامل او، سوفیا کریستینا هلکویست می باشد. همانطور که گفته شد او با ازدواج با شاهزاده کارل فیلیپ، لقب دوشس وارملند را دریافت کرد. 

اما سوفیا هلکویست کیست؟ 

او قبل از پیوستن به خاندان سلطنتی سوئد، زندگی حرفه ای جالبی را سپری کرده است و به عنوان مدل و شخصیت تلویزیونی شناخته می شد. او در سال 1984 در استکهلم به دنیا آمد. سوفیا دومین فرزند از سه فرزند خانواده بود. با اینکه سوفیا در رشته روابط بین المللی و حسابداری تحصیل کرده، اما هرگز در این دو زمینه کار نکرده است. کارنامه حرفه ای او از مشاغلی مانند پیشخدمت رستوران، کارمند فروشگاه و مدلینگ تشکیل شده است. 

سوفیا پس از چند سال کار و زندگی در زادگاهش به نیویورک نقل مکان کرد و استودیوی یوگا را در منهتن راه اندازی نمود. او در نیویورک با کارل فیلیپ (شاهزاده سوئدی) آشنا شد و عشق در نگاه اول در قلب آنها جوانه زد. رابطه عاشقانه آنها در آگوست 2010 رسمیت یافت و خاندان سلطنتی رسما ورود سوفیا به جمع خود را اعلام کرد. 

 

 

سوفیا و کارل فیلیپ، 13 جون 2015 با یکدیگر ازداج کردند. از آن زمان به این سو، زندگی سوفیا کاملا تغییر کرد و مدل سابق خیلی زود صاحب اولین فرزندش شد. فرزند نخست آنها آلکساندر اریک برتیل 19 آوریل 2016 و فرزند دوم شان گابریل کارل والتر 31 آگوست 2017 به دنیا آمد. 

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست