اخباراخبار کانادا

چگونه مسافر ایر کانادا در هواپیما جا ماند

تورنتو- در پی جا ماندن یک مسافر زن در هواپیما بر باند فرودگاه پیرسون تورنتو، Air Canada تحقیقات خود را آغاز کرده تا مشخص شود، چگونه کادر پرواز قبل از ترک هواپیما متوجه مسافر زن که بر روی صندلی اش به خواب رفته بود نشدند! 

تیفانی اوبراین که با پرواز 9 جون از کبک سیتی به تورنتو سفر می کرد، پس از بیدار شدن از خواب متوجه شد که داخل هواپیمای تاریک رها شده است. او گفت: هنوز سر جای خودم یعنی صندلی 32A نشسته بودم و کمربندم هم بسته بود. همه جا تاریک بود. فکر کردم دارم کابوس می بینم. بعد از مکالمه کوتاه با یکی از دوستانم که نگران غیبت ام شده بود، باتری تلفن تمام شد. اوبراین که به دلیل قطع برق قادر به شارژ تلفن اش نبود، کورمال کورمال خود را به کابین رساند تا از بی سیم استفاده کند ولی آن هم کار نمی کرد. تا اینکه چراغ قوه ای را پیدا کرد و از پنجره هواپیما شروع به علامت دادن کرد. او همچنین توانست یکی از درب های خروج اضطراری را باز کند ولی به دلیل نبود پلکان نتوانست از هواپیما پایین بیاید. تا اینکه بالاخره راننده یکی از اتومبیل های حمل چمدان متوجه او شد و به کمک اش شتافت. 

ایر کانادا، وقوع این حادثه را تایید کرده اما از افشای اطلاعات بیشتر خودداری کرده است. واقعا مشخص نیست که چگونه خدمه پرواز قبل از ترک هواپیما متوجه تیفانی نشدند. بی توجهی و اغماض آنها می توانست عواقب امنیتی جبران ناپذیر داشته باشد. 

در پی این واقعه، کارشناسان صنعت هوانوردی نگرانی خود را بابت نواقص موجود در سیستم ابراز کرده اند. راس آیمر، مدیر اجرایی Aero Consulting Experts و خلبان سابق، می گوید که طی 40 سال خدمت، هرگز با چنین چیزی مواجه نشده بود. آیمر می افزاید: هرچند کادر نظافت هواپیما با روشن شدن هوا متوجه تیفانی می شدند، اما اگر به جای تیفانی فرد دیگری با انگیزه سوء در هواپیما مخفی می شد و اقدام به هواپیماربایی می کرد، فاجعه اتفاق می افتاد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *