صفحه اصلی / مقالات / چگونه در هواپیما راحت تر بخوابیم؟

چگونه در هواپیما راحت تر بخوابیم؟

مدت پرواز چه طولانی باشد یا کوتاه، استراحت و خواب در حین پرواز توصه می شود، تا شاداب و سرحال به مقصد برسید. اما بسیاری از ما، به دلایل مختلف، از نگرانی و اضطراب گرفته تا ناراحت بودن صندلی هواپیما، از خواب و استراحت محروم می شویم. کارشناسان برای استراحت و خواب راحت در حین پرواز،  چند راهکار بسیار ساده ولی مفید را ارائه می کنند.

 

از Ear Plug استفاده کنید

Ear plug  (گوش بند) کمک می کند تا سر و صدای مسافران و همچنین موتور هواپیما را نشنوید. ضمن اینکه مهماندار با مشاهده ear plug  در گوش تان متوجه می شود که نباید در هنگام توزیع نوشیدنی یا غذا مزاحم تان بشود.

بالش همراه داشته باشید

از مهماندار بخواهید در صورت امکان یک بالش در اختیارتان قرار بدهد. اگر بر روی صندلی کنار پنجره نشسته باشید می توانید با قرار دادن بالش روی بدنه، مکانی نرم و مناسب برای قرار دادن سرتان ایجاد کنید.

از قرص خواب آور استفاده کنید

اگر داروی خواب آور مصرف می کنید، می توانید ساعتی قبل از پرواز آن را میل کنید. فقط دقت کنید که دز دارو آنقدر قوی نباشد که بعد از رسیدن به مقصد و در هنگام عبور از گمرک، سبب خواب آلودگی تان بشود. اگر باید دارو همراه داشته باشید، نسخه پزشک را برای ارائه به ماموران گمرک، همراه داشته باشید.

چشم بند بزنید

این وسیله نیز مانند گوش بند، به مهماندار و سایر مسافران می فهماند که قصد استراحت دارید و نباید مزاحمت تان بشوند.

به موسیقی آرامش بخش گوش بدهید

بسیاری از مردم دوست دارند با صدای موسیقی و یا تلویزیون به خواب بروند. گوش دادن به موسیقی ملایم و آرامش بخش می تواند مفید باشد. بنابراین گوشی را فراموش نکنید.

 

تبلت یا لپ تاپ خود را خاموش کنید

نور آبی رنگی که از مونیتور تبلت یا لپ تاپ ساطع می شود، خواب را مختل می کند. بنابراین بهترین کار این است که حداقل نیم ساعت قبل از ساعت خواب، آنها را خاموش کرده و کنار بگذارید.

 

از نوشیدن قهوه و الکل خودداری نمایید

با اینکه نوشیدن الکل، احساس خواب آلودگی ایجاد می کند، ولی کیفیت خواب را پایین می آورد و مانع خواب عمیق و راحت می شود. بنابراین توصیه می شود که حداقل دو ساعت قبل از پرواز از نوشیدن قهوه و الکل خودداری نمایید.

 

پوشش روی پنجره را پایین بکشید و چراغ بالای صندلی تان را خاموش کنید

اگر بر روی صندلی کنار پنجره ننشسته اید، از مسافر بغل دستی تان خواهش کنید که در صورت امکان پوشش روی پنجره را پایین بکشد. با این کار می توانید فضای تاریک تری را پیرامون خود ایجاد کنید.

پتوی سبک همراه داشته باشید

دمای هوای داخل کابین هواپیما معمولا پایین می باشد. برای گرم نگه داشتن بدن و خواب راحت تر، می توانید از مهماندار بخواهید که پتو در اختیارتان بگذارد.

 

از روغن های خوشبو و آرامش بخش با عطر اسطوخودوس (lavender) استفاده کنید

مقداری از این روغن را روی لباس یا مچ دست تان بزنید تا با استشمام بوی آن خود را ریلکس و آرام احساس کنید.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *