علم و دانش
موضوعات داغ

چگونه بر مشکل بدخوابی غلبه کنیم؟

برای به خواب رفتن مشکل دارید و به محض رفتن به بستر یاد کارهایی که باید انجام بدهید می افتید؟ یک کارشناس نظامی آمریکایی می گوید که با یک ترفند می توان در عرض دو دقیقه به خواب رفت؟
شارون آکرمن، بلاگر آمریکایی در وبلاگ خود به کمک افرادی شتافته است که برای به خواب رفتن با خود کلنجار می روند. او از ترفندی می گوید که سربازان آمریکایی در جنگ ویتنام به کار برده اند و به گفته او موفق بوده اند.

آکرمن ضمن اشاره به این نکته که صورت انسان مرکز عاطفه اوست تصریح می کند: وقتی که صورت انسان به آرامش برسید، تمامی اعضای بدن از صورت پیروی کرده و به آرامش می رسند. او توصیه می کند که برای آرامش صورت باید چشم ها را بست و ابتدا ماهیچه های فک و سپس زبان و لب ها را شل کرد. آکرمن در ادامه می افزاید: گام به گام به خواب نزدیک شوید. ماهیچه های شانه و گردن تان را شل کنید، سپس به دست هایتان آرامش بدهید. وقتی که بالاتنه انسان آرامش بیابد، تمامی بدن برای به خواب رفتن آماده است. اکنون نوبت پاهاست. از شل کردن پای راست شروع کنید و آرامش را به زانو و سپس مچ و انگشتان منتقل کید. به همین منوال به پای چپ برسید.
به گفته کارشناسان نظامی آمریکایی، اکنون در یک قدمی به خواب رفتن هستید. در آخرین مرحله دایره افکارتان را پاره کنید، آنهم به این شکل که حدود ده ثانیه در نظر بگیرید در یک اتاق کاملا تاریک روی یک کاناپه خوابیده اید. این مراحل را هر شب تمرین کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!