فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

چه طور قرنطینه باعث شکوفایی کمدین جوان تورنتویی شد؟!

 

درست زمانی که بسیاری از مردم از واقعیت زندگی در دوران پاندمی و ماندن در قرنطینه فرار می کنند، جولی نولک، بازیگر و کمدین اهل تورنتو از این فرصت استفاده کرده و با تولید ویدیوهای طنز حسابی معروف شده است.

او در ویدیویی که آوریل 2020 تحت عنوان توصیف پاندمی به خود سابقم منتشر کرد در کوتاه ترین زمان وایرال شد و موفق شد در فیس بوک و یوتیوب میلیون ها بار دیده شود. 

اما با وجود اینکه این ویدیو دنبال کننده های زیادی را به نولک جذب کرد و باعث محبوبیت او و پیشرفتش در کار مورد علاقه اش شد، خودش تصدیق می کند که در ابتدا قصد  داشته آن را دور بیاندازد.

او در توصیه ای به همه هنرمندان جوان گفت: دوست دارم حرف من را بشنوید. ما معمولا خیلی به خودمان سخت می گیریم و کار و هنر خود را قبول نداریم.

کمدین جوان ادامه داد: ویدیویی که از من وایرال شد را خودم پست نکردم. آن را چند بار ادیت کرده بودم اما شوخی هایم به نظرم لوس و بی مزه می آمدند. تا اینکه یکی از دوستانم آن را دید و گفت به نظر من عالی است. بیا آن را پست کنیم ببینیم چه می شود. و بعد اتفاقی افتاد که می بینید. او در پایان گفت: حس کمال گرایی درون ما گاهی کاملا اشتباه است. 

جولی که 12 سال قبل برای تحصیل در رشته بازیگری در دانشگاه یورک از کلگری به تورنتو آمده بود، فکر می کرد پس از پایان تحصیلاتش یک مدیر برنامه خواهد گرفت، نقش هایی به او پیشنهاد خواهد شد و او نقش های مورد علاقه اش را انتخاب خواهد کرد. اما هیچ یک از این اتفاق ها برای نولک نیفتاد و با وجود کار کردن در نمایش های کوتاه و تیزرهای تبلیغاتی، نتوانست جایی برای خود در صنعت سرگرمی پیدا کند. به همین دلیل تصمیم گرفت کنترل زندگی کاری اش را به دست بگیرد و در یوتیوب کانالی راه بیاندازد. هرچند تا زمان وایرال شدن این ویدیو، کانال او بازدید چندانی نداشت، اما با مورد توجه قرار گرفتن این ویدیو او متوجه شد اتفاقی در حال رخ دادن است. به گفته نولک از آن پس سعی کرد هر هفته ویدیویی تولید و پست کند که با وجود اینکه از نظر خودش کامل نبودند اما حالا احساس می کند همه آنها به او قدرت یادگیری، رشد و پیشرفت در کارش را داده اند. نولک که حالا به عنوان یکی از 5 تولیدکننده محتوای کمدی برتر کانادا شناخته می شود می گوید کار پر استرسی است چون نباید مردم را ناامید کنید، در غیر این صورت شکست خواهید خورد. اما کاری شیرین تر از به چالش کشیدن خود و تحمل نگرانی، وقتی مطمئن هستید در مسیر درست پیش می روید، وجود ندارد.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست