مقالاتمقالات اجتماعی

چه طور با یک فرد غیر قابل اعتماد و سمی در محیط کار کنار بیاییم؟

 

 

به نقل از msn، مردم بیشتر عمر خود را به کار کردن می گذرانند تا در پایان ماه درآمدی برای گذران زندگی داشته باشند. اما کار و حضور در محیط های کاری گاه عوارضی هم دارد. یکی از این عوارض را می توان در روابط انسانی در محیط های کاری مشاهده کرد. زیر آب زدن، شایعه پراکنی، قلدری، آزار و اذیت، و به طور کل همکار شدن با افراد سمی می تواند عملکرد شغلی سایرین را تحت تاثیر قرار دهد یا حتی مانع از پیشرفت شغلی دیگران شود. اما نگران نباشید. در اینجا با ذکر 10 راهکار به شما در حل این مشکل کمک می کنیم.

  • آرامش خود را حفظ کنید

وقتی با یک فرد سمی همکار می شوید، حفظ آرامش و خونسردی از هر چیزی مهم تر است. به یاد داشته باشید صرفنظر از عوامل محیطی، شما در محل کار قرار دارید و هر چند دوست دارید سر این همکار عوضی تان داد بزنید، فریاد بزنید یا او را از خود دور کنید، در نهایت باید الزامات یک محیط حرفه ای را رعایت کنید، در غیر این صورت ممکن است این شما باشید که کارتان را از دست می دهید. پس سعی کنید زیاد رفتارهای او را به دل نگیرید و موضوع را شخصی نکنید.  

  • همه رفتارهای او را ثبت و نگهداری کنید

اگر فکر می کنید همکار شما رفتارهای نادرستی دارد یا آدم غیر قابل اعتمادی است، برای همه تعاملات خود با او شاهد و مدرکی داشته باشید تا اگر اوضاع وخیم شد، دلیلی برای اثبات ادعای خود  داشته باشید. ایمیل ها را نگه دارید، مکالمات و رفتارهای نادرست او را ثبت کنید، سعی کنید از تعامل با این فرد در تنهایی خودداری کنید و همیشه در حضور دیگران با او تعامل داشته باشید تا دیگران شاهد رفتارهای او باشند.

  • همکاری خود را محدود کنید

یک فرد سمی می تواند زندگی کاری، شخصیت و حتی زندگی غیر کاری شما را تحت تاثیر آلودگی خود قرار دهد. همکاری با چنین فردی انرژی زیادی از شما می گیرد و باعث احساس خستگی و عدم نشاط در شما می شود. بنابراین بهتر است فاصله خود را با چنین فردی حفظ کنید و با پاسخ های سرد و کوتاه، سکوت، یا بهانه هایی مانند قرار قبلی یا جلسه داشتن به او بفهمانید مایل به ارتباط با او نیستید. 

 

 

  • به رفتارهای صحیح واکنش مثبت نشان بدهید

همان طور که رفتارهای مسموم، استرس و نگرانی را در محیط کار افزایش می دهد، می توان با ستایش و تحسین کسانی که درست رفتار می کنند از طریق لبخند زدن، تایید کردن و تعامل بیشتر، فضای آرامش و رشد و پیشرفت را به محیط کار بازگرداند. سعی کنید از لحاظ فیزیکی نیز از افراد سمی دوری کنید، کنار آنها ننشینید، یا وقتی به شما نزدیک می شوند یک قدم عقب بروید تا متوجه عدم تمایل شما به ارتباط با خود بشوند.

  • مثل یک الگو رفتار کنید

ایجاد تغییر در دیگران کار دشواری است. بسیاری از افراد برای رو به رو نشدن با استرس ناشی از تلاش برای تغییر دیگران، یا به خود القا می کنند که تغییر شرایط غیر ممکن است و یا با خود می گویند اوضاع آن قدرها هم غیر قابل تحمل نیست. اما هر دو این پیش فرض ها غلط است. شما بر خلاف همکار سمی تان، سطح خود را بالا نگه دارید. اهداف خود را دنبال کنید و سعی کنید در گروه همکاران، رفتارهایی را از خود نشان بدهید که دوست دارید در دیگران ببینید. سعی کنید استانداردهایی را ایجاد کنید که به جای فضای حسادت و دشمنی، همکاری و همدلی را ارزشمند کند و به این ترتیب فضای کاری را به سمت و سویی که تمایل دارید هدایت کنید.

  • خارج از محل کار با کسی درد دل کنید

شاید برای همه آسان نباشد با خوش بینی و مثبت اندیشی شرایط را مدیریت کنند، بنابراین درد دل کردن با یک دوست نزدیک و مورد اعتماد می تواند راه خوبی برای آرام کردن خود و تخلیه فشاری باشد که یک همکار سمی به اعصاب شما وارد می کند. اما به یاد داشته باشید حتما این کار را خارج از محل کار انجام دهید و از نوشتن جملاتی مانند من از فلانی متنفرم در چت های کاری پرهیز کنید، چرا که ممکن است این چت ها مورد بازبینی قرار گیرد.

  • با همکار مذکور یک گفتگوی صریح و دوستانه داشته باشید

شاید این گزینه اصلا برایتان خوشایند نباشد، اما در حالی که بیان نظرات و دیدگاه ها فرصتی برای حل و فصل مشکلات و سوءتفاهم ها فراهم می کند، مطمئنا اجتناب از گفتگو هیچ کمکی به بهتر شدن اوضاع نخواهد کرد و منجر به ادامه فضای ناخوشایند به وجود آمده خواهد شد. شاید با برقراری یک گفتگوی سازنده، ارزش هایی مانند مهربانی، دیدن نقاط مثبت، همکاری، همدلی و درک متقابل جای رفتارهای اشتباه گذشته را بگیرد.

  • مکانیسم های صحیح کنار آمدن با شرایط را بیاموزید

در صورتی که همدلی شما با فرد مذکور نتیجه نداد، از مکانیسم هایی مانند تنفس عمیق و درست برای حفظ آرامش استفاده کنید و با احترام به افکار و چارچوب های خود، بر کار خود و آنچه روی آن کنترل دارید تمرکز کنید.

  • با رئیس تان صحبت کنید

شاید تصمیم به صحبت با رئیس تصمیم دشواری باشد، اما در شرایطی که موقعیت کاری یا عملکرد شما تحت تاثیر رفتارهای مسموم یک همکار قرار می گیرد، یا این رفتارها به حد آزار و اذیت رسیده، چاره دیگری نیست. می توانید بدون اینکه اسم شخص خاصی را بیاورید از رئیس بخش خود یا حتی واحد منابع انسانی خواهش کنید در گزینش افراد تجدید نظر کنند یا جلسه ای برای حل مشکلات داخلی سازمان یا شرکت تشکیل دهند. در هر حال مدیریت هر مجموعه باید از آنچه در درون مجموعه می گذرد مطلع باشد تا بتواند تصمیمات درستی اتخاذ کند.

  • دوری، دوری، دوری کنید

افراد سمی پیش از اینکه شناسایی شوند می توانند خرابی ها و ضررهای زیادی به بار بیاورند. در صورتی که همه روش های گفته شده بی نتیجه بود، از چنین افرادی مثل طاعون دوری کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست