صفحه اصلی / اخبار / چهار نفر از هر ده نوجوان کانادایی، تکست با مضمون جنسی ارسال و دریافت می نمایند

چهار نفر از هر ده نوجوان کانادایی، تکست با مضمون جنسی ارسال و دریافت می نمایند

Behnam Marfou

تورنتو- حدود 4 نفر از هر 10 کانادایی نوجوان یک تکست با مضمون جنسی ارسال و 6 نفر در هر 10 کانادایی نوجوان، آن را دریافت کرده اند. در گزارش جدید همچنین به اشتراک گذاری غیرمجاز عکس های خصوصی بین نوجوانان پرداخته شده است.

با این حال، متیو جانسون، مدیر بخش آموزش سازمان غیر انتفاعی MediaSmarts، می گوید که ارسال و دریافت تکست جنسی بین نوجوانان و جوانان، از جمله 800 شرکت کننده 16 تا 20 ساله در نظرسنجی، کمتر از آنچه تصور می شود رایج است. جانسون معتقد است که این رفتار ذاتا مضر نیست. زیرا در اکثر موارد پیام ها به صورت خصوصی بین فرستنده و گیرنده باقی می مانند.

جانسون در عین حال بر لزوم رضایت طرفین، از جمله در دنیای دیجیتال، تاکید می کند و می گوید: پیام واضح و روشن ما این است که هیچ کس حق به اشتراک گذاشتن پیام و تصویر فرد دیگر را ندارد، مگر با رضایت صاحب پیام یا عکس.

حدود 40 درصد از پاسخ دهندگانی که به ارسال تکست با مضمون جنسی در گذشته اعتراف کردند، همچنین مدعی شدند که حداقل یکی از عکس های خصوصی آنها بدون رضایت شان به اشتراک گذاشته شده است. جانسون می گوید: با اینکه نرخ ارسال و دریافت تکست جنسی نزد دختران و پسران مشابه است، اما آسیبی که به دختران وارد می شود به مراتب جدی تر و بیشتر است.

جانسون معتقد است که نگرش نوجوانان نسبت به جنسیت به شدت تحت تاثیر همتایان شان می باشد و اگر دوستانشان تکست با مضمون جنسی ارسال و دریافت کنند، از آنان نیز انتظار می رود که همین کار را انجام بدهند. جانسون می افزاید: تقریبا دو سوم از شرکت کنندگان در نظرسنجی ادعا کردند که از قانون جدید بر علیه توزیع غیرقانونی و غیرمجاز عکس ها و پیام های خصوصی دیگران، اطلاع دارند، ولی متاسفانه ترس از عواقب کیفری، نوجوانان را از انجام این کار منصرف نکرده است.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *