اخباراخبار کانادا

چند کشور جهان بدون حتی یک مورد ابتلا به ویروس کرونا

جهان- Global News: در حالی که کروناویروس بیش از 3.3 میلیون نفر از مردم جهان را مبتلا کرده و سبب مرگ بیش از 230 هزار نفر شده است، برخی از کشورهای جهان تا 2 ماه مه (زمان تنظیم شدن گزارش خبری توسط Global News)، حتی یک مورد ابتلا را گزارش نکرده اند. 

کره شمالی

وزارت بهداشت و درمان این کشور با رژیم دیکتاتوری، با ارسال گزارشی به سازمان جهانی بهداشت، تعداد مبتلایان به COVID-19 را صفر اعلام کرده است. 

ترکمنستان

یکی از اعضای سابق اتحاد جماهیر شوروی، یک گام از کره شمالی فراتر رفته است. در این کشور مقامات و رسانه های تحت کنترل دولت حتی از واژه کروناویروس استفاده نمی کنند. این کلمه همچنین از بروشورهای بهداشتی توزیع شده در مدارس، بیمارستان ها و محل های کار حذف شده است. 

 

 

لسوتو

لسوتو، تنها کشور آفریقایی است که حتی یک مورد ابتلا را گزارش نکرده است. کشور پادشاهی لسوتو محصور در خشکی است و هیج مرز آبی ندارد. این کشور غیر از آفریقای جنوبی با هیچ کشور دیگری مرز مشترک ندارد و پایتخت آن شهر ماسرو است. 

جزایر اقیانوسیه 

جزایر کوچک واقع در اقیانوس آرام هیچ مورد ابتلا را گزارش نکرده اند. حتی مجمع الجزایر Cook که در اصل بخشی از نیوزیلند محسوب شده و به صورت خودمختار اداره می شود. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!