Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / علم و دانش / چند کالای مصرفی روزانه برای دوستداران محیط زیست

چند کالای مصرفی روزانه برای دوستداران محیط زیست

بسیاری از مردم نسبت به محیط زیست و تهدیداتی نظیر گرمایش زمین و آلودگی منابع آبی بی تفاوت هستند، زیرا تصور می کنند که این مشکلات مستقیما بر زندگی حال حاضر آنها تاثیر نگذاشته و پیامدهای آن گریبانگیر نسل آینده خواهد بود. این در حالیست که می توان با اعمال چند تغییر ساده در سبک زندگی، به حفظ محیط زیست کمک نمود. اگر تک تک آمریکایی ها روزنامه و کاغذهای باطله را بازیافت کنند، از قطع شدن 250 میلیون درخت جلوگیری خواهد شد.

  1. استفاده از آب معدنی در بسته بندی کاغذی

Flow Water در کارتن کاغذی و 100 درصد قابل بازیافت عرضه می شود. حتی درب آن biodegradable  یا قابل تجزیه در طبیعت می باشد.

  1. ظروف قابل تجزیه Etsy

هرچند شیشه به اندازه پلاستیک به محیط زیست صدمه نمی زند، اما آلاینده هایی که در فرایند ساخت ظروف شیشه ای منتشر می شود می تواند آلودگی هوا را تشدید نماید. بنابراین می توانید به جای ظروف شیشه ای، از ظروفی که با استفاده از پلاستیک های زیست تخریب پذیر یا قابل تجزیه و به وسیله چاپگر 3D ساخته شده اند استفاده کنید، تا تاثیرات محیطی را به حداقل برسانید. حسن این ظروف این است که می توانند به عنوان دکور نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

  1. دستمال های پاک کننده صورت

اگر عادت دارید که آرایش تان را با دستمال های مخصوص صورت پاک کنید، می توانید به جای دستمال معمولی از دستمال های بامبوی مارک Consonant Skincare استفاده کنید. این دستمال ها 100 درصد قابل تجزیه و سازگار با محیط زیست می باشند.

  1. تشک های یوگای ساخته شده از مواد بازیافتی

این تشک ها از بطری های پلاستیکی بازیافت شده ساخته شده اند. با توجه به سرازیر شدن میلیون ها تن زباله پلاستیکی در اقیانوس ها، ابتکار Yoga Lab Design برای استفاده از پلاستیک های بازیافت شده قابل تحسین است.

  1. کفش های ورزشی آدیداس ساخته شده با پلاستیک بازیافتی

تولیدکننده معظم پوشاک و کفش ورزشی، سال گذشته کفش های UltraBoost که کاملا از زباله های پلاستیکی بازیافت شده ساخته شده اند را روانه بازار کرد. این شرکت طی یک سال، 1 میلیون جفت از این کفش ها را فروخت. هر کفش از 11 بطری پلاستیکی بازیافت شده ساخته شده است. Adidas قصد دارد تا سال 2020، همه کفش های ورزشی اش را با پلاستیک بازیافت شده تولید نماید.

  1. پوشش قابل تجزیه iPhone

شرکت Pela  که هدف اصلی اش کاهش تولید محصولات پلاستیکی است، پوشش مخصوصی را برای iPhone ارائه کرده که تماما از مواد اولیه گیاهی ساخته شده است و 100 درصد قابل تجزیه می باشد.

  1. کیف دستی ساخته شده با چرم مصنوعی

شرکت مونترالی Matt and Nat، انواع کیف گیاهی که با چرم مصنوعی ساخته شده اند را روانه بازار کرده است. این شرکت در کنار عرضه کیف های چرم مصنوعی، انواع کفش را هم که در ساخت آن به هیچ وجه از مواد اولیه حیوانی استفاده نشده، تولید می کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *