علم و دانش

چند واقعیت جالب درباره هالووین

 

 

با اینکه هالووین امسال به دلیل پاندمی، به صورت متفاوت برگزار خواهد شد، اما همچنان شاهد دکوراسیون های ترسناک و عجیب و غریب و توزیع شیرینی و شکلات بین بچه ها خواهیم بود. بسیاری از مردم نمی دانند که سنت های هالووین در تاریخ ریشه دارند و سوابق آن به ایرلند باستان باز می گردند. 

 

* نام Halloween خلاصه فراز All Hallows’ Eve است.

به گفته Merriam-Webster ، نام Halloween در اصل از نام شب دوم جشنواره ای به نام Samhain که قدمت آن به دوران بت پرستی در ایرلند برمی گردد، گرفته شده است. Hallow یک صفت انگلیسی قدیمی به معنی مقدس است و eve به شب اشاره دارد. 

 

 

سلتیک ها معتقد بودند که در شب هالووین جهان مردگان و زندگان با یکدیگر تلاقی می کند. سلتیک ها با افروختن آتش و پوشیدن لباس های عجیب از ارواح استقبال می کردند. 

 

* هالووین به لطف ایرلندی هایی که از قحطی فرار کردند به آمریکا آمد.

تا اواسط قرن 19، برخی از جوامع در آمریکا نوع ساده تری از هالووین را جشن می گرفتند. از جمله با تعریف کردن داستان های ارواح و انجام انواع شیطنت ها. بیش از 1.5 میلیون ایرلندی که به دلیل قحطی وحشتناک سال 1845 به آمریکا مهاجرت کردند، سنت های خود را با خود به کشور جدید آوردند. 

 

* هالووین در اوایل سال های 1920 و 1930 به یک جشن خانوادگی تبدیل شد. 

آمریکایی ها با برگزاری کارناوال ها و مهمانی های بالماسکه، خانواده ها را به برچیدن اسکلت ها و نشانه ها و نمادهای مردگان تشویق کردند، تا هالووین به تدریج به جشن بچه ها و نوجوان ها تبدیل شود. 

* آمریکایی ها سال گذشته 8.8 میلیارد دلار برای هالووین هزینه کردند، تا این عید پس از کریسمس به بزرگترین تعطیلات عید تبدیل شود. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست