مقالاتمقالات اجتماعی

چند نکته بسیار مهم در مورد ماری جوانای قانونی

از چهارشنبه 17 اکتبر، عرضه و مصرف تفننی ماری جوانا در سطح کشور قانونی شده است. در اینجا به چند نکته مهم که بایستی از آن اطلاع داشته باشید، اشاره می شود.

  1. بسته به استان محل زندگی، حداقل سن قانونی 18 یا 19 سال می باشد. دولت های فدرال و استانی با جدیت تمام با متخلفینی که ماری جوانا را به افراد زیر سن قانونی ارائه کنند برخورد خواهند کرد. حداکثر مجازات 14 سال حبس تعیین شده است.
  2. دود کردن ماری جوانا تابع مقررات حاکم بر سیگار است. به این ترتیب در هر مکانی که سیگار کشیدن ممنوع است، ماری جوانا نیز ممنوع می باشد. بر طبق قانون استعمال ماری جوانا در اتومبیل یا قایق در حال حرکت ممنوع است. چنانچه کشیدن سیگار در محل مسکونی شما مجاز است، ماری جوانا نیز مجاز خواهد بود. رانندگی تحت تاثیر ماری جوانا همانند رانندگی تحت تاثیر الکل و سایر مواد مخدر، تخلف محسوب می شود.
  3. ماری جوانا در انتاریو در حال حاضر فقط به صورت آنلاین از طریق Ontario Cannabis Store فروخته خواهد شد. از اول آوریل 2019، فروشگاه های خصوصی دارای مجوز مجاز به فروش آن می باشند.  
  4. بر طبق قانون، تبلیغ ماری جوانا و هرگونه اقدامی که به منزله تبلیغ و تشویق جوانان و نوجوانان به مصرف ماری جوانا تلقی شود غیرقانونی است. این ممنوعیت مشابه محدودیتی است که برای تبلیغات سیگار تعیین شده است. مجازات نقض این قانون حداکثر 5 میلیون دلار جریمه و سه سال حبس می باشد.
  5. چنانچه سن قانونی داشته باشید، می توانید در ملاء عام حداکثر 30 گرم ماری جوانا به شکل خشک و یا غیر خشک همراه داشته باشید. استفاده مشترک از این مقدار با افراد بزرگسال دیگر نیز قانونی است. خرید ماری جوانا و یا روغن ماری جوانا از مراکز عرضه دارای مجوز در هر استان یا به صورت آنلاین از تولیدکننده دارای مجوز قانونی است. پرورش حداکثر 4 بته ماری جوانا در خانه برای مصرف شخصی نیز به جز کبک و مانیتوبا، در سایر استان ها و حوزه های کانادا آزاد می باشد. تهیه نوشیدنی و یا غذای حاوی ماری جوانا در داخل منزل، به شرطی که از محلول های ارگانیک برای تولید محصولات دارای غلظت بالا استفاده نشود، مجاز است. اما خرید ماری جوانای خوراکی یا کنستانتره حداقل به مدت 1 سال دیگر غیرقانونی است.
  6. همراه داشتن ماری جوانا در هنگام خروج از مرز بین المللی کانادا غیرقانونی است. این شامل سفر به کشورهایی که در آن مصرف ماری جوانا قانونی می باشد (مانند هلند) نیز می شود. حتی فکر بردن ماری جوانا به آمریکا را از سرتان بیرون کنید. هرچند ماری جوانا در برخی ایالت های آمریکا قانونی است، اما کنترل مبادی مرزی کشور با دولت فدرال است و ماری جوانا بر اساس قوانین فدرال ماده غیرقانونی تلقی می شود.
  7. در حال حاضر راه های قانونی مصرف ماری جوانا عبارتند از: دود کردن و مصرف خوراکی (خوراکی های حاوی ماری جوانا در حال حاضر در فروشگاه ها عرضه نخواهند شد، اما می توانید در منزل انواع خوراکی ها را برای مصرف شخصی تهیه کنید) و روغن ماری جوانا برای کسانی که مایل به دود کردن آن نیستند.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان