اخباراخبار کانادا

چند مرد ساکن ونکوور جزو سیزده بازداشتی متهم قاچاق مواد مخدر 

ونکوور- پلیس سلطنتی کانادا به همراه پلیس فدرال آمریکا، 13 فرد را در کانادا و آمریکا به اتهام راه اندازی شبکه بین المللی قاچاق مواد مخدر بازداشت کرده است. در میان این 13 تن، چندین مرد ساکن ونکوور وجود دارند. اعضای شبکه متهم اند که با قاچاق ماده مخدر اکستسی به آمریکا، کوکائین و متامفتامین وارد می کردند. 

سه نفر از متهمین بریتیش کلمبیایی داریو آنتونیو باروکا، تنی گوان لیم و وینسنت ین تک چیو، همچنین به قاچاق مواد مخدر در کانادا متهم می باشند. باروکا در سال 2017 از سوی پلیس ونکوور به اتهام قاچاق هروئین و فنتانیل مورد پیگرد قرار گرفت ولی اتهامی به وی وارد نشد. اوایل سال جاری، لیم با پذیرش جرم همراه داشتن هروئین به قصد قاچاق به 8 سال زندان محکوم شد. او در سال 2014 متهم شد که با کمک یکی از کارکنان فاسد Air Canada، مقدار 35 کیلوگرم هروئین به فرودگاه بین المللی ونکوور وارد کرده بود. تک چیو نیز یکی از مظنونین عملیات Project Tar بود که توسط پلیس ونکوور برای شناسایی باند قاچاق مخدر و پولشویی از طریق یک بانک غیرقانونی به نام Silver International مورد پیگرد قرار گرفت. البته در پایان تحقیقات چیو با اتهام رسمی روبرو نشد. 

لازم به ذکر است که لیم در حین گذراندن 8 سال دوران محکومیت از اتهامات جدید مطلع شد. 

متهمین در لس آنجلس، سیاتل و ونکوور بازداشت شده اند. پلیس مقدار 428 کیلوگرم کوکائین، 9 کیلوگرم هروئین، 47 کیلوگرم متامفتامین و 46 کیلوگرم اکستسی، به همراه 811 هزار دلار پول نقد را کشف و توقیف کرده اند. 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *