صفحه اصلی / دنیای مد / چند قانون دنیای مد که می توانید آنها را زیر پا بگذارید!

چند قانون دنیای مد که می توانید آنها را زیر پا بگذارید!

بسیاری از قوانین نانوشته ای که برای عرصه مد وضع شده اند، منسوخ شده اند. مثلا قانون نپوشیدن رنگ سفید پس از تعطیلات روز کارگر یا  قانون همرنگ بودن کیف و کفش. اما هنوز قوانین زیادی وجود دارند که بایستی منسوخ شوند. هنوز هم درباره اینکه خانم ها چه باید بپوشند یا نپوشند صحبت می شود. خانم هایی که بدون قصد ورزش کردن با لگینگ از خانه خارج می شوند مورد قضاوت قرار می گیرند. قانون بی معنی دیگر می گوید که خانم ها باید مطابق سن و سال شان لباس بپوشند.

در اینجا چند قانون نانوشته و باور غلط را که می توانید بدون نگرانی آنها را بشکنید، مرور می کنیم.

 

لگینگ و شلوار گرمکن، <شلوار> نیستند!

این باور غلط در حالی وجود دارد که حداقل 5 سال از انقلاب و تحول بزرگ در عرصه پوشاک ورزشی گذشته است. مطابق مقررات کهنه و منسوخ شده، خانم ها از پوشیدن لگینگ، شلوار گرمکن یا پوشاک ورزشی دیگر در مکان غیر ورزشی منع شده اند. اما خانم های امروزی، وقت توجه به این مزخرفات را ندارند و هر جا و هر وقت که بخواهند لباسی را می پوشند که در آن خود را زیبا و راحت احساس می کنند.

 

شما برای مناسبت های مختلف، به لباس های مختلف نیاز دارید!

زمانی نه چندان دور، فقط می توانستید پیژامه، ربدوشامبر ابریشمی و دمپایی را در اتاق خواب تان بپوشید. دورانی هم بود که ترکیب پارچه راه راه با گلدار یا پارچه ابریشمی با جین، غیرقابل قبول تلقی می شد. اما حالا پوشیدن این لباس ها و استفاده و ترکیب کردن طرح ها و پارچه های مختلف با یکدیگر نه تنها قابل قبول است، بلکه توصیه می شود.

 

همه باید حداقل یک کیف مارکدار گرانقیمت داشته باشند!

در بسیاری از سایت های مد، هنوز به خانم ها توصیه می شود که حداقل یک کیف کلاسیک مارکدار داشته باشند و حتی راه های پس انداز برای خرید این کیف های گرانقیمت نیز ارائه می شود. اگر قصد خرید کیف Chanel را دارید، کسی مانع تان نمی شود، اما امروزه بسیاری از طراحان و برندهای دیگر وجود دارند که کیف های زیبا و باکیفیت شان را با قیمت مناسب تر عرضه می کنند. آیا به دنبال کیف زیر 150 دلاری هستید؟ Baggu، Cambridge Satchel Co.، Madewell و Cuyana را امتحان کنید. اگر می توانید بودجه تان را به 300 برسانید، بهترین گزینه ها Everlane، Steven Alan، Cuero and Mor و Pine and Boon می باشند.

 

خانم های مسن تر نباید از مد روز پیروی کنند!

اگر فکر می کنید، مد فقط مخصوص خانم های جوان است، بدانید که تنها نیستید. بسیاری از ما شنیده ایم که خانم ها باید مطابق سن و سال شان لباس بپوشند. اگر قرار باشد واقعا به این توصیه عمل کنیم، کمد لباس خانم های 60 ساله باید فقط از پیراهن های بی ریخت و ساده مشکی تشکیل  بشود.

برای اینکه به مسخره بودن این ادعا پی ببرید به ارنستین استولبرگ، مدل 95 ساله و استایل فوق العاده اش توجه کنید.

 

برای شیک به نظر رسیدن باید حتما کفش پاشنه بلند پوشید!

زمانی نه چندان دور توصیه می شد که برای شیک و آراسته به نظر رسیدن باید حتما کفش پاشنه بلند پوشید و پاشنه کفش هرچقدر بلندتر، بهتر! اما به لطف وجود زیباترین کفش های تخت و اسنیکر در بازار، لازم نیست خودتان را با پوشیدن کفش پاشنه بلند شکنجه کنید.

 

پیراهن بی آستین برای محل کار مناسب نیست!

جولای گذشته، گروهی از خانم های شاغل در کنگره آمریکا و نماینده های زن کنگره، مقررات پوشاک را که پوشیدن لباس های بدون آستین را برای خانم ها منع می کند، زیر پا گذاشتند. آنها به نشانه اعتراض در یکی از روزهای جمعه، با لباس های آستین حلقه ای بر سر کارشان حاضر شدند. پاول رایان، دبیر کنگره نیز در واکنش به این اقدام اعتراضی قول داد که مقررات پوشش را مورد بازبینی قرار بدهد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *