صفحه اصلی / اخبار / چند توصیه برای کاهش استرس و موفقیت در امتحان 

چند توصیه برای کاهش استرس و موفقیت در امتحان 

bahman-azimi-gif

تورنتو- فصل امتحانات آخر سال دانشگاه ها فرا رسیده و مسلما بسیاری از دانشجویان را نگران و مضطرب کرده است. بسیاری از آنها، از خواب و خوراک شان برای مطالعه و آماده شدن برای امتحان می زنند. در حالی که بی خوابی و عدم تغذیه صحیح می تواند آنها را با مشکلات جدی روبرو کرده و قدرت تمرکزشان را تضعیف کند.

خوشبختانه برای کاهش استرس و موفقیت در امتحانات، راه های ساده ای وجود دارد.

تغذیه سالم و کافی

بسیاری از دانشجویان در فصل امتحانات آنقدر بر روی مطالعه متمرکز می شوند که گاهی خوردن و آشامیدن را فراموش می کنند. آنها ادعا می کنند که وقت خرید مواد غذایی یا آشپزی کردن را ندارند. در حالی که می توانند برای روزهای امتحان از قبل برنامه ریزی کنند و غذاهای ساده، مانند سریال صبحانه، شیر، انواع سالاد، ساندویچ و تنقلات سالم و مغذی را آماده کنند.

تحرک و ورزش

حتما می دانید که ورزش هورمونی به نام اندورفین را آزاد می کند که استرس را کاهش می دهد. با 10 دقیقه پیاده روی می توانید استرس را کاهش بدهید. در کلاس های ورزش گروهی شرکت کنید و برای یک ساعت در روز، کتاب و مطالعه را فراموش کنید. حتما احساس خوبی خواهید داشت.

خواب و استراحت

مسلما نمی خواهید که در جلسه امتحان خواب آلود و خسته باشید، می خواهید؟

فراموش نکنید که این فقط شما نیستید که امتحان دارید. با دوستان تان در این باره صحبت کنید و یکدیگر را راهنمایی کنید. برای مطالعه درس ها برنامه ریزی کنید و در صورت نیاز از راهنمایی مشاوران و Student Assistance program استفاده نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *