صفحه اصلی / مقالات / چند توصیه برای مادران شاغل برای بازگشت به کار پس از مرخصی زایمان

چند توصیه برای مادران شاغل برای بازگشت به کار پس از مرخصی زایمان

مرخصی زایمان پایان یافته و باید به سر کار خود بازگردید. آیا شما هم مانند بسیاری از نومادران به این دلیل که مجبورید فرزندتان را برای چند ساعت در روز ترک کنید احساس گناه می کنید. جولی رومانوفسکی، مربی تربیتی ساکن ونکوور این احساس را طبیعی می داند و می گوید: با این احساس گناه چه می کنید؟ آیا اجازه می دهید که کنترل زندگی تان را در دست بگیرد؟ چه از بازگشت به کار خوشحال باشید یا خیر، بهترین کار احاطه کردن خود با شبکه ای از اعضای خانواده، دوستان، همکاران و مددکاران می باشد.

در اکثر استان ها و حوزه های کانادا، حداکثر 15 هفته مزایایEI  یا بیمه بیکاری برای مادران بیولوژیکی (از جمله زنانی که رحم خود را اجاره داده اند)، در نظر گرفته شده است. والدین دو گزینه برای مرخصی زایمان با EI  در اختیار دارند. حداکثر 35 هفته مرخصی با حقوق در یک دوره زمانی 12 ماهه یا حداکثر 61 هفته مرخصی با حقوق در یک دوره زمانی 18 ماهه. آنان می توانند 55 درصد یا 33 درصد از حقوق هفتگی خود را دریافت کنند.

رومانوفسکی چند توصیه مفید برای کسب آمادگی جهت بازگشت به کار در پایان مرخصی زایمان ارائه می کند:

 

گفتگو با اعضای خانواده

برنامه روزانه زندگی با بازگشت شما به کار تغییر خواهد کرد. نه تنها برای شما بلکه برای سایر اعضای خانواده.  با آنها به گفتگو بنشینید و درباره تغییرات و واقعیت ها صحبت کنید. این گفتگو می تواند وظایف هر والد را مشخص کند. مثلا اینکه کدام یک بایستی مسوولیت تهیه شام را به عهده بگیرد.

 

تنظیم برنامه روزانه

برنامه روزانه مشخصی را برای خود و فرزندان تان تهیه کنید. این برنامه می تواند شامل خرید، رفت و آمد بچه ها به مدرسه و خانه و کلاس های فوق برنامه نیز باشد.

 

روزتان را زودتر از معمول شروع کنید

از این زمان اضافی برای مطالعه ایمیل های دریافتی یا تنظیم لیست کارهای روزانه استفاده کنید.

 

حفظ ارتباط مستمر با اطرافیان

ارتباط خود را با شریک زندگی، پرستار بچه، دوستان و والدین خود حفظ کنید.

 

بازگشت به کار پس از مرخصی یک ساله، آسان نیست و بایستی بتوانید خود را با شرایط جدید زندگی وفق بدهید. برای حفظ سلامت ذهن و جسم، از چالش های احتمالی ناامید نشده و با انگیزه و روحیه مثبت به پیشواز مرحله جدیدی از زندگی تان بروید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *