املاک و مسکنمقالات
موضوعات داغ

چطور پول پیش خانه را بدون نگرانی بپردازید

باربارا مارکواند – تحلیلگر اقتصادی

بالا بردن مبلغ پیش پرداخت خرید مسکن، همیشه ایده‌ خوبی است: هر چه پیش‌پرداخت بالاتر باشد، بازپرداخت ماهانه‌ پایین‌تر خواهد بود و این در نهایت دریافت وام مسکن را، آسان تر خواهد کرد. اما بالا بردن پرداخت نقدی، ممکن است باعث شود که برای مخارج جانبی خانه، پولی در دست شما نماند. بنابراین بسته به میزان پولی که قرار است برای موارد اورژانسی، تغییرات فوری خانه و غیره کنار بگذارید، باید یک میزان مناسب پیش‌پرداخت را در نظر بگیرید؛ گرچه به نظر بسیاری از کارشناسان مالی، این میزان بستگی به بسیاری فاکتورها دارد.

تاثیر بالا بردن پیش‌پرداخت

محاسبه‌ میزان تاثیر بالا یا پایین بودن پیش‌پرداخت، در کاهش پرداخت قسط‌های ماهانه‌ وام مسکن، همیشه ایده‌ خوبی است. برخی از موسسات مالی، تنها سه درصد پیش‌پرداخت را برای اعطای وام طلب می‌کنند، اما این به معنای بالاتر بودن پرداخت‌های ماهانه‌ شما خواهد بود. ریک بچل، مدیر بخش وام‌های مسکن در شعبه‌ آمریکایی بانک TD می‌گوید بسیاری از متقاضیان وام، درخواست می‌کنند که مبلغ پیش‌پرداخت کمی بیشتر، یعنی تا 5 یا 6 درصد افزایش یابد. آقای بچل توضیح می‌دهد که در واقع، آن میزان افزایش در بازپرداخت ماهانه‌ وام‌گیرنده، تاثیر ویژه‌ای نخواهد گذاشت. او می‌گوید: اگر هدف پایین آوردن پرداخت ماهانه باشد، وام‌گیرندگان باید روی درصدهای به مراتب بالاتری از پیش‌پرداخت تمرکز کنند.

اما بالا بودن پیش‌پرداخت، همچنین می‌توان اهمیت بسیاری در پایین آوردن و یا دوری از بیمه‌ وام مسکن داشته باشد. این بیمه، که پرداخت آن گاهی در ابتدا و گاهی ماهانه است، وام‌دهنده را در برابر احتمال توقف بازپرداخت ماهانه از سوی وام‌گیرنده، محافظت می‌کند. پیش‌پرداخت بالاتر، می‌تواند این هزینه را کاهش و یا کاملا حذف نماید.

از حساب‌های جانبی با احتیاط برداشت کنید

هنگامی که در حال تصمیم‌گیری برای میزان پیش پرداخت نقدی وام مسکن هستید، در نظر بگیرید که این موضوع، چه تاثیری بر ابعاد دیگر برنامه‌ مالی درازمدت تان خواهد داشت. گزارش هزاره‌ بانک West برای سال 2018 نشان می‌دهد که 29 درصد از صاحبان خانه‌ در گروه سنی 21 تا 34 سال، برای بالا بردن پیش‌پرداخت خود، از پس‌انداز بازنشستگی خود برداشت کرده‌اند.

برای گرفتن چنین تصمیماتی، باید به طور جدی روی تاثیرات آن، فکر کنید. برداشت از حساب 401 (k) بازنشستگی، می‌تواند کار خطرناکی باشد: بر اساس قوانین آمریکا، اگر برداشت از این حساب پیش از سن 59 سالگی انجام گیرد، چنانچه وام‌گیرنده کارش را از دست بدهد، این پول باید تا پیش از موعد پرداخت مالیات سال بعد، به حساب بازگشت داده شود. اگر پول در زمانی که گفته شد بازنگردد، این مبلغ از سوی سازمان مالیات، به عنوان درآمد محسوب شده و مالیات آن بر این اساس تعیین می‌گردد. افزون بر این، 10 درصد جریمه نیز، شامل حال صاحب حساب می‌گردد.

حواس تان به احتمالات باشد

گزارش خریداران مسکن سال 2019 که شرکت NerdWallet منتشر کرده، نشان می‌دهد که 35 درصد از خریداران خانه‌ای که در سال‌های اخیر اقدام به خرید کرده‌اند، گفته‌اند پس از خرید خانه، دیگر احساس امنیت مالی نمی‌کنند. این گزارش بر اساس یک نظرسنجی است که توسط بنیاد The Harris Poll و در میان دو هزار و 29 بزرگسال انجام گرفته است.

برای حفظ امنیت مالی، از تهی‌کردن پس‌اندازهایتان به هدف بالا بردن مبلغ پیش‌پرداخت، خودداری کنید. همیشه کمی پول برای موارد اورژانسی مانند خرابی اتومبیل یا بیماری و غیره، برای خودتان نگه دارید. خانه داشتن، نمونه‌های بسیاری از این موارد اورژانسی را به همراه می‌آورد. برای اینکه هزینه‌ها ناگهان روی سرتان خراب نشود، گزارش بازرس خانه را دوباره مرور کنید و پیش از خرید، با فروشنده بر سر هزینه‌ تعمیرات مذاکره کنید و به توافق برسید. سپس تغییراتی را که به نظرتان ضروری می‌رسند، مانند نصب حصار اطراف حیاط برای سگ تان، را فهرست کنید و برای هزینه‌هایش، پول کنار بگذارید.

و در پایان، کمی هم پول برای کارهای لذت‌بخش، مانند تغییر اسباب و اثاثیه، کنار بگذارید. آقای بچل از بانک TD می‌گوید: شما تازه توانسته‌اید به آرزویتان برسید. حالا می‌توانید پول تان را برای فضایی خرج کنید، که پیشتر نداشتید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان