مقالاتمقالات اجتماعی

چطور می‌توانیم فعالیت بدنی خودمان را حفظ کنیم؟

آقای حافظ میتا، پدیدآورنده‌ اپلیکیشن Play City می‌گوید ماموریتش مرتبط کردن مردم با یکدیگر، و کاهش زمانی است که مردم در جلوی کامپیوتر، موبایل و تلویزیون شان می‌نشینند. او در گفتگویی با Troy Media در این باره، سخن گفته است.

 

  • اپلیکیشن Play City دقیقا چه کار می‌کند؟

 

این اپلیکیشن، به مردم کمک می‌کند راه هایی را پیدا کنند که بتوانند از طریق آنها، فعالیت فیزیکی روزانه‌ خود را افزایش دهند. کاربران  از سویی می‌توانند افراد دیگری را که علاقه‌مند به شرکت در فعالیت‌های ورزشی مشابه هستند، پیدا کنند و از سوی دیگر، می‌توانند تمرین‌ها و ورزش‌های جدید را تجربه کنند. ما البته با سایر مراکزی که خدمات و برنامه‌های ورزشی- تفریحی ارائه می‌دهند و گردهمایی‌هایی در این رابطه برگزار می‌کنند نیز ارتباط داریم. این موضوع، به کاربران ما کمک می‌کند که مراکز ورزشی نزدیک به خود را، آسان تر پیدا کنند.

 

  • چرا و چگونه، ایده‌ این اپلیکیشن به ذهن تان رسید؟

 

من این اپلیکیشن را، بر پایه‌ مشکلی که داشتم، ساختم. من تازه به کلگری اسباب‌کشی کرده بودم و دریافتم که در نزدیکی محل اقامتم، چند زمین تنیس بسیارعالی وجود دارد. اما سپس متوجه شدم پیدا کردن کسی که بخواهد با من بازی کند، فوق‌العاده دشوار است. بیشتر دوستان من، اهل این ورزش نبودند و هنگامی هم که به صورت اتفاقی کسی را پیدا می‌کردم، یا او درسطح مهارتی من نبود و یا برنامه‌ هفتگی‌مان با هم ناسازگار بود.

سپس با افراد بسیاری مصاحبه کردم و متوجه شدم که شمار بالایی از مردم، مشکلی مشابه من دارند و به خاطر همین، نمی‌توانند ورزش کنند. این اپلیکیشن، بازتابی است از آنچه ما در طول این دو سال در این مورد دیده‌ایم و آموخته‌ایم.

 

  • می‌توانید به ما بگویید تخمینا چند نفر از این اپلیکیشن استفاده می کنند و پتانسیل آن چقدر است؟

 

امروز ما می‌توانیم بگوییم که به برقراری بیش از پنج هزار ارتباط ورزشی کمک کرده‌ایم که در میان 80 درصد از کاربران فعال ما، در کلگری برقرار شده است. این کاربران نیز، در صدها رویداد ورزشی در سازمان های همکار ما، نام نویسی کرده‌اند. هدف ما این است که با سازمان‌هایی  که مانند ما، به هدف افزایش فعالیت فیزیکی شهروندان و مرتبط کردن آنها با یکدیگر فعالیت می کنند، در سراسر کشور، همکاری کنیم. ما همچنین عضوی از SFU Radius در ونکوور هستیم، که در همین زمینه فعالیت می کند.

  • به نظر شما، چرا استفاده از فناوری و گردهم آوردن مردم در فضای واقعی و آفلاین، اهمیت دارد؟

این روزها، مردم زمان بیشتر و بیشتری را به نشستن جلوی نمایشگرهای دیجیتال خود (در تلفن، تلویزیون و کامپیوتر) و اینترنت می‌گذرانند. این به معنای این است که آنها، زمان بسیار کمتری برای تجربه‌ زندگی واقعی پیدا خواهند کرد. در عین حال، و به خاطر اینترنت، ارتباطات میان‌ انسانی ما بسیار گسترده‌تر شده است. ما تلاش کرده‌ایم که به این ارتباطات معنا دهیم و آنها را به زندگی واقعی بیاوریم. اگر ما موفق شویم کاری کنیم که مردم همدیگر را در زندگی واقعی ملاقات کنند، فعالیت فیزیکی‌شان را افزایش دهند و در عین حال، در مورد فرهنگ‌های مختلف نیز بیاموزند، می‌توانیم بگوییم کارمان را درست انجام داده‌ایم.

  • چطور تصمیم گرفتید که به یک کارآفرین تبدیل شوید؟

هشتاد درصد از اعضای خانواده‌ من، صاحبان بنگاه‌های تجاری کوچک و مستقل هستند، بنابراین، کارآفرینی در ژن‌های من است. به هر حال زندگی پستی و بلندی‌های خودش را دارد. اما اگر بخواهید راه‌های موفقیت را پیدا می‌کنید. کارآفرین بودن، تا حد زیادی بستگی به این دارد که بتوانید با افرادی کار کنید که با شما یک هدف مشترک دارند و بتوانید از هوش جمعی استفاده کنید. اما در کنار آن، باید بدانید که کارآفرین بودن، یعنی اینکه انتظار ساعت‌های دراز کاری، قرار گرفتن در موقعیت‌های استرس‌زا و احتمال بالای شکست مالی را نیزداشته باشید. ساخت این اپلیکیشن گرچه کار بسیار پرزحمتی بوده و هست، اما ما امیدواریم که با آن، بتوانیم از مرزهای نژادی و زبانی گذر کرده و ارتباطات واقعی شهروندان کانادا را، بیشتر و گسترده‌تر کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان